Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu na zrobienie malucha zdalnie sterowanego.

04 Sty 2010 20:35 2249 5
  • Poziom 9  
    "Sterowanie i zasilanie (bateria płaska) była w manipulatorze. Silnik napędzał tylnią oś zabawki i w zależności od tego autko jechało w przód albo w tył w zależności od przełącznika. Koła kierownicze były zblokowane razem poprzeczką która zaś była spięta ze sprężyną tak że w pozycji spoczynkowej koła były skręcone w jedną stronę, kierowanie było zrealizowane za pomocą linki (struny w oplocie metalowym) która zamocowana była w manipulatorze do kółka które ją napinało. Po drugiej stronie linka ta była zamocowana do poprzeczki i ściągała ją w przeciwnym kierunku do kierunku pracy sprężyny." Jakby ktoś by był tak miły i zrobił do tego opisu jakiś schemacik byłbym bardzo miły ponieważ ja wcale się nie oriętuje i nie wiem jak to zrobić. Żebyście się ze mnie nie śmiali ja mam 12 lat. Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 19  
    Ciężko będzie zrobić taki układ, najtrudniejszą rzeczą będzie strojenie. Jeśli ma to być sterowanie nieproporcjonalne to najlepiej wypruć odbiornik i nadajnik z gotowej zabawki za 20zł tak będzie wiele taniej i zaoszczędzi nerwów.
  • Poziom 36  
    Jeszcze raz podpowiem: idą wyprzedaże , zabawkę zdalnie sterowaną kupiłem rok temu dosłownie za kilka zł (było kilkadziesiąt sztuk, raczej uszkodzenia mechaniczno-estetyczne), odpaliłem, pobawiłem się , leży w kącie. Niedługo czas wyruszyć na łowy do marketów...
  • Poziom 9  
    Jakbym chciał kupić to bym kupił ale ja po prostu chciałbym zrobić własny model dlatego jakby ktoś może miał inne pomysły na samochód zdalnie sterowany i żeby nie był na radio rc tylko po prostu na kabel z pilotem złączonym i mam silnik elektryczny 9v do niego i może ktoś ma prostsze sposoby na zrobienie tego??? jak tak to bardzo bym prosił o pomoc. Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 42  
    Jarek461 napisał:
    Ciężko będzie zrobić taki układ, najtrudniejszą rzeczą będzie strojenie. Jeśli ma to być sterowanie nieproporcjonalne to najlepiej wypruć odbiornik i nadajnik z gotowej zabawki za 20zł tak będzie wiele taniej i zaoszczędzi nerwów.

Czytałeś post? Wiesz o czym mowa? Jakie sterowanie?Jakie strojenie?

Do autora - opis przynależy się do starych PEERELOWSKICH zabawek-samochodów
    (polonez czy Fiat 125). schemat... A cóż tu rysować? Sterowanie silnika to przełączanie baterii na zasadzie + baterii na + silnika, - baterii na - silnika > albo < + baterii na - silnika a - baterii na + silnika.

Sterowanie skrętem to po prostu linka taka jak w hamulcu roweru, pociągana w manipulatorze powoduje skręt kół.

Swoją drogą kiepska zabawka bo te 80cm uwięzi powodowało że trzeba było biegać za samochodzikiem bez przerwy... Proponowałbym pomyśleć nad jakimś bezprzewodowym sterowaniem
  • Moderator
    Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.