Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta IDRA 24i Exclusive - jak podłączyć sterownik ???

aromed 04 Sty 2010 21:00 3075 3
  • #1 04 Sty 2010 21:00
    aromed
    Poziom 8  

Witam. Posiadam kocioł jak w temacie. Ostatnio próbowałem podłączyć do niego sterownik Auraton 2005. Wg instrukcji wszystko wydaje się proste: usuwamy zworkę, wpinamy kabel sterownika i po sprawie:
    Jednak w kotle jest całkiem inaczej !!!
    mniej więcej tak:
    W sumie jest chyba aż dziewięć kostek...
    Próbowałem odłączać 'na czuja' poszczególne zworki, kombinować, ale niewiele to dawało. Poza tym boję się, że coś uszkodzę. Czy ktoś miał podobny problem? Może były różne typy tych kotłów? Czy w ogóle da się tu podłączyć jakikolwiek sterownik? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0 3
  • #2 04 Sty 2010 21:10
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Usuwasz zworkę 2-3 i podłączasz Auratrona na jego "no i com"

0
  • #3 04 Sty 2010 21:39
    aromed
    Poziom 8  

Hmm. Próbowałem. Ale po pierwsze nie wiem czy zauważyłeś, że od zworki 2 odchodzi jeszcze kabelek który jest zaciśnięty metalowym łącznikiem razem z tą zworką, poza tym gdy zworkę usunie się z zacisku 3 (czyli między 2 a 3 nie ma połączenia) kocioł po ustawieniu pokrętła na grzanie zapala się (tzn chodzi palnik i pompka, choć wydaje mi się, że nie z pełną mocą...). Wg instrukcji którą posiadam zworka powinna być między 1 a 3 - a takowej nie ma :cry:

0
  • #4 14 Lut 2011 11:44
    aromed
    Poziom 8  

Witam. Sprawa rozwiązana od jakiegoś roku dzięki użytkownikowi Arek P... Od niego również załączone zdjęcie. Sterownik pokojowy wpinamy po usunięciu zworki ze styków 1 i 2 (na fotce kabelek brązowy i niebieski). Zworka na zaciskach 3 i 4 zamyka obwód podgrzewania ciepłej wody. Ja miałem po prostu ksero instrukcji nie od tego pieca :? Dziękuję za pomoc i zamykam temat.

1