Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peiying py9901 jak uruchomić GPS

04 Sty 2010 21:57 5744 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Mam mały problem, a właściwie mój kuzyn. Kupił samochód z radiem peiying py9901. Ma ono opcję nawigacji. Pytanie: jaka mapa tam będzie funkcjonować? Próbowałem z automapą 6,0 która chodzi mi na Larku, ale odbiornik nie widzi map, woła za każdym razem o kartę z mapą. Nie chcę kombinować bo za mało się na tym znam, a facet od którego kupił to samochód mówi, że mapy żadnej do tego radia nie miał a i nigdy nie próbował uruchomić gps-u. Jeśli ktoś byłby tak miły i wskazał jaką mapę należy zakupić lub czy potrzeba coś innego zrobić aby uruchomić to ustrojstwo byłbym bardzo wdzięczny.
    Tutaj link do tego radia http://www.peiying.pl/radio_samochodowe/py9901
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Co oznacza dla Ciebie okreslenie "ale odbiornik nie widzi map"??

Masz komunikat na ekranie: "map not found" ?

(albo "i'm so blind, where you put your maps, show me, i'm so poor!") ;)

Opisz co KONKRETNIE robisz i jakie masz komunikaty w zwiazku z tymi czynnosciami.
  • Poziom 10  
    Konkretnie nie widzi nawet karty SD. Karta włożona poprawnie w gniazdo kart od GPS . Mapa przygotowana na karcie SD, pracuje bez problemu na nawigacji pod tym samym systemem tj. WinCe.Net 5.0. Co dokładnego brzmienia komunikatu napiszę zaraz jak podjadę do kuzyna.
    Pozdrowienia
  • Poziom 38  
    Skad wniosek, ze urzadzenie nie widzi karty?? Urzadzenie widzi karte Sd up to 2GB bez zadnych problemow.

Urzadzenie karte widzi, ale wez pod uwage, ze to nie jest windows XP, gdzie gdy sie wlozy nosnik do napedu, to wszystko samo startuje! Musisz miec dostep do jakiegos Managera Plikow, za pomoca ktorego WSKAZESZ urzadzeniu program z karty, ktory ma uruchomic. (to w uproszczeniu, teoretycznie po ODPOWIEDNIM przygotowaniu karty moze ona takze sama wystartowac)

Do tego wlasnie sluzy tzw. "odblokowanie urzadzenia" - czyli taka przerobka, zeby mozna bylo wskazac jaki program z karty ma sie odpalic ;)
  • Poziom 10  
    Tak właśnie myślałem tylko nie miałem jeszcze do czynienia z gps-em w radiu i nie bardzo wiem jak się zabrać za to odblokowanie. W samych nawigacjach peiyinga z tego co wiem do odblokowania służy jakaś kombinacja przycisków i wtedy uruchamia się Win a nie ekran powitalny. No nic będę kombinował dalej. Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Twoje odpowiedzi utwierdziły mnie tylko w przekonaniu, że jest blokada(notabene pytałem u przedstawiciela Peiyinga, który twierdził, że nie ma takowej blokady).
    Pozdrawiam