Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem Videal 17''

Rafal Gawrych 13 Lip 2004 21:52 567 0
    Rafal Gawrych
    Poziom 11  
    Witam !
    Mam problem z tym monitorem, mianowicie sprawa dotyczy restartu systemu. Tzn. monitor ma czarny ekran w momencie wyświetlania stron startowych przy włączeniu komputera (POST biosu i strony DOS-owe). Pomaga w tym momencie wyłączenie i ponowne włączenie monitora wyłącznikiem sieciowym. Wtedy ekran się pokazuje. Miałem stary nie markowy monitor 15'' i tam było wszystko w porządku. W windowsie wszystko jest w porządku, tzn. wyświetla wszystkie tryby rozdzielczości i na wszystkich częstotliwościach odświerzania. Karta grafiki to Sapphire Radeon 9200 128Mb, sterowniki - CATALYST wersja 6.14.10.6404. Podłączałem inną kartę graficzną tzn. starego SIS-a 2Mb i tam jest wszystko OK tzn. wyświetla strony DOS-owe normalnie. Wygląda na to, że nie działa tylko układ monitor Videal (niestety nie znam jego typu bo nie ma żadnej tabliczki znamionowej na obudowie ani również żadnego napisu na płycie głównej) - karta Radeon. Czy ktoś ma jakieś sugestie na ten temat, albo jak zmienić rozdzielczość wyświetlania stron startowych, to bardzo proszę o odpowiedź.

Procesor ATHLON 1700XP
    Płyta K7VZA, 256Mb RAM
    Karta SAPPHIRE RADEON 9200 128Mb