Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung. Problem z podłączeniem wzmacniacza

wojtek-234 05 Sty 2010 00:29 4348 3
  • #1 05 Sty 2010 00:29
    wojtek-234
    Poziom 2  

Witam.

Jestem nowy na tym forum więc z góry proszę o cierpliwość i wyrozumiałość ;p

Kupiłem telewizor LCD Samsung z zamiarem podpięcia pod niego wzmacniacza i zrobienia sobie małego kina ;p niestety nie wiem jak to zrobić... w TV mam wyjścia:

1.PC/DVI Audio in
    2.Digital Audio Out (optical)
    3.EXT (RGB)
    4.COMPONENT in gdzie znajdują się wyjścia do głośników zewnętrznych L i P

Niestety nie mam wejścia słuchawkowego bo to uprościło by mi sprawę.... Otóż pod wyjściem nr 1 (zwykły jack) po podłączeniu przez kabel chinch-jack telewizor nie wydaje dźwięku ;/ ani w opcji "głośnik telewizora" (idzie głośnik telewizora) ani w opcji "głośnik zewnętrzny" (dźwięk wogóle się nie wydobywa) co do wyjścia nr 2- nie wiem o co z nim chodzi... wejscie nr 3 i tu pytanie- Czy mogę poprzez euro podłączyć wzmacniacz? Jeśli tak to jak i jakim kablem. co do wyjścia nr 4 po podłączeniu do wzmacniacza kablem chinch-chinch i zmianie na głośnik zewnętrzny też nic się nie dzieje ;/ Prosił bym o poradę co w tej sytuacji uczynić... Zbierałem na taką opcje kase dość kawałek czasu i nie uśmiecha mi się dowiedzenie się że zakupiłem zły telewizor... :D czekam jak narazie na przesyłkę N i tu kolejne pytanie- W razie niemocy podłączenia wzmaka pod TV czy istnieje opcja podłączenia go pod dekoder "enki" Dodam jeszcze, że dekoder to "dekoder HD z cyfrową nagrywarką" ten 250G. Aha... Wzmacniacz to TECHNICS SU-VZ220. Z góry dziękuje za odpowiedź. Jeśli umieściłem to w złym dziale- przepraszam :)

Pozdrawiam.

0 3
  • #2 05 Sty 2010 17:42
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Jaki model LCD samsunga?
    Z reguły :
    do wzmacniacza we AUX L i R
    z TV wyj AUX L i R, lub wyodrębnić sygnał z gniazda EURO za pomocą przewodu EURO z wyjściem na CHINCH ( sześć wtyków CHINCH )

0
  • #3 06 Lut 2010 17:34
    Robert 2
    Poziom 10  

mam ten sam problem - gniazda jak opisane wyżej - telewizor posiada tylko Audio OUT (i to optical) .... nie wiem jak przesłać Audio z TV na wzmacniacz (wejścia RCA)

telewizor to SAMSUNG LED 32UE7000

0
  • #4 07 Lut 2010 08:42
    Robert 2
    Poziom 10  

połączyłem zródła sygnału bezpośrednio ze wzmacniaczem

DVD (RCA) z WZMACNIACZ (RCA)
    DEKODER TV - z WZMACNIACZ (RCA)

we wzmacniaczu mam WEJŚCIA (AUX, DAT/TAPE1, DAT/TAPE 2

0