Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik do "wedrujacego" laseru po parkiecie. Efekt

cygan96 05 Jan 2010 03:39 2105 4
Optex
    cygan96
    Level 10  
    Witam mam pytanie czy ktoś wie jak skonstruować silnik obracający już efektem lasera? Kupiłem laser za ok 180zl ale jest on 2D i chciałbym zrobi by ta wiązka "wędrowała" po parkiecie może polecicie gotowy zakup silnika a może skonstuowanie jego? wiem ze coś podobnego jest w efektach a`la spider czy inne... proszę o odpowiedz...
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    cygan96
    Level 10  
    prosze tu daje opis lasera ktory posiadam:
    EUROLITE LAS-7 laser czerwony 2D

Fascynujące laserowe zabawy

* laser klasy 3R (Lasery emitujące promieniowanie w zakresie długości fal do 302,5 nm do 10^6 nm, dla których bezpośrednie patrzenie w wiązkę jest potencjalnie niebezpieczne)
    * efekty dwuwymiarowe 2D
    * tryby pracy: auto, audio, ręczny
    * ponad 100 różnych obrazów (tryb ręczny)
    * 16 zapisanych obrazów (tryb auto/music)
    * kolor lasera czerwony
    * bardzo cicha praca
    * zasilanie poprzez zasilacz 9 V DC, 300 mA (w zestawie)
    * dostarczany w kolorowym opakowaniu
    * UWAGA! - do uzyskania efektów przestrzennych (tunele, płaszczyzny, fale) niezbędne jest zadymienie pomieszczenia, w którym pracuje laser

A tu daje zdjecia ktore przedstawiaja laser i efekt ktory jest wyswietlany na wprost od projektora:

i chchialbym zeby ta wiazka podrozowala znaczy ten efekt po parkiecie "biegal" widzialem cos podobnego w efekcie a`la spider chyba to sie nazywa skaner... juz daje link...

chodzi o te lustra poruszajace sie chaotycznie w rytm muzyki chcialbym cos takeigo zrobic badz zakupic... mam na mysli ze teraz zobrazowalem problem...
    User removed account
    User removed account  
    Przemek22tex
    Level 14  
    Witam. Ja poszukuje prostego schematu elektrycznego do zasilania silniczków w takim laserze. Przeszukałem internet i nie znalazłem nic prostego czyli coś nie programowanego tylko ma to sobie działać (samo sobie) zwalniać i przyśpieszać silniczek. Jeśli ma ktoś coś takiego to proszę o wrzucenie schematu.