Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat uno 1.4 sonda lambda nie oscyluje lov eco

borys120 05 Jan 2010 08:49 3618 7
    borys120
    Level 11  
    Witam

Mam problem z uniakiem 1.4 instalacja cala lovato komputer lov eco.
    Wskazania sondy lambdy na gazie nie oscylują przy jeździe jak i na biegu jałowym, otrzymują się na poziomie przy jeździe 0.80 przeważnie lub 0.88v mierząc podłączonym miernikiem. Próbując ustawić na parowniku bieg jałowy mam wskazania na sondzie albo 0v albo 0.8v nie da się wyregulować pośrednio. zakręcając przy krokowcu śrubę regulacyjna dane z sondy się nie zmieniają dalej sa to 0.8v lub 0.88v (przekręciłem je o jakieś 7mm)po tym spalenie spadło. W trasie przed przykręceniem spalił mi 11l gazu.Dlaczego tak się dzieje?
    Sonda na pb oscyluje od 0.2v do 0.8v

Auto również od zawsze posiada problemy z paleniem na benzynie, po zapaleniu nie Równe obroty i gaśnie trzeba pompować gazem żeby się przełączył na lpg. Po resecie ECU pali normalnie.
    Po poczytaniu forum stwierdziłem ze auto nie posiada zarówno emulatora sondy ani wtrysku. Czy któryś z nich rozwiąże ten problem?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    mirben
    Level 22  
    fuelinyourblood wrote:
    i wypierdol gaz
    Kolego przenieś sobie swoje cztery litery na forum benzynowe jak ci gaz nie odpowiada. Jak cos przekracza twoje horyzonty nie musi byc problemem dla innych.
    borys120
    Level 11  
    Czy taki emulator sondy wystarczy (sonda w moim aucie pracuje od 0 - 1V)
    http://www.allegro.pl/item870124883_promocja_emulator_sondy_lambda_esl_0_1v_lecho.html
    Trzeba ją jakoś kalibrować, dostrajać? Czy samo podłączenie wystarczy.

Czekam tez na sugestie co do mojej pierwszej części postu, wymiana sondy, czy cos z komputerem gazowym, czy tez z korkowcem. Kto jakie miał doświadczenia w takim przypadku.
    User removed account
    User removed account  
    borys120
    Level 11  
    Sprawdziłem podłączenia wszystkie kable są podłączone w sterowniku lpg. Także sondy kabel od komputera lpg jest zlutowany do kabla biegnącego do sterownika ECU, wiec chyba jest popranie wpięty w instalacje lpg. Być może sonda 3 przewodowa po przebiegu 148tys jest do wymiany? Ale na benzynie oscyluje, a na lpg nie oscyluje tylko trzyma się gdzieś na 0.8v tak jak pisałem wyżej. Sprawdziłem dokładnie jaki to komputer lpg lov eco cod 783036 podobno nie programuje się tej centralki przy użycia kompa tylko sama sie adoptuje.
    Tak mam krokowiec ze śruba. Sprawdzałem krokowiec działa, po wyjęciu go z trzpienia po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora wysuwa się i chowa się trzepien.

Do przełączania gaz pb posiadam Przełącznik gaz benzyna stag2-w na jednym z pinów po odłączeniu przełącznika od kabla czerwonego czyli plusa zobaczyłem palący się wtyk od czego tak się dzieje????
    Przebieg na instalacji lpg to jakieś 93tys
    borys120
    Level 11  
    Witam

Usunąłem usterkę palącego się Stag 2w przyczynom był slaby kontakt we wtyczce tegoż urządzenia.

Mam już trochę dość tego pseudo komputera lov eco, i regulowania co chwila. Zastanawiam się nad wymiana samej instalacji na Bingo M http://www.allegro.pl/item917708896_kme_bingo_m_uklad_sterujacy_sterownik_gwarancja.html koszt nie cale 200zl czy ktoś miał ma taka instancje w uniaku 1.4 i jak się sprawdza, lub też w innym samochodzie?

Czy jest sens takiej inwestycji i bawienie się w to?
    borys120
    Level 11  
    Zmieniał może ktoś stary komputer na bingo m. Warto zmieniać jeżeli lovato eco ktory niestety posiadam sam sie adoptuje i nie da sie go w zaden sposob regulowac, (oprocz parownikiem) w poruwnaniu do bingo m Pali mi w miescie 32l na 240km to troche, najczesciej w tym czasie pokonuje 12km w jedna strone do pracy.

Zamowilem tez sobie sonde lambde w korzystnej cenie wymienie i jeszcze to zobacze przebieg auta 151000 w tym na gazie 99tys