Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przekierowanie router tp link

maestrolbk 05 Sty 2010 11:47 1940 13
  • #1 05 Sty 2010 11:47
    maestrolbk
    Poziom 13  

witam, chciałbym zapytać czy jest możliwość przekierowania strony na inna przez router tak aby użytkownik wszedł na inna stronę niż podał w przeglądarce.
    miałoby to wyglądać tak ze użytkownik wchodzi
    np. na www.wp.pl a przekierowuje go na www.onet.pl..
    czy jest taka możliwość?
    dzięki za pomoc:)

0 13
  • #2 05 Sty 2010 13:17
    orzelpiotr
    Poziom 34  

W przypadku postawienia własnego serwera DNS wszystko jest możliwe.
    np. (Linux + Bind)

0
  • #3 05 Sty 2010 19:31
    maestrolbk
    Poziom 13  

a z poziomu windowsa za pomocą jakiegoś programu? Dodam ze jest to mała sieć ale zbrzydło mi proszenie ludzi o zapłatę za niego:)

0
  • #4 05 Sty 2010 20:37
    jaromisz
    Poziom 17  

Nie mieszajcie z DNSami nawet na linuxie. Do takich celów służy modyfikacja nagłówków pakietów tcp/ip. Na windowsa nie znam darmowych programów które by zrobiły to co chcesz. Pozostaje linux

0
  • #5 06 Sty 2010 11:01
    maestrolbk
    Poziom 13  

jaromisz a jakie polecasz na linuxa? zamierzam sie dopiero na niego przesiąść więc proszę o coś prostego:P

0
  • #6 06 Sty 2010 11:12
    jaromisz
    Poziom 17  

Na linuxach "biurkowych" się nie znam (nie używam), jeśli chcesz postawić coś na serwer to polecam CentOs http://www.centos.org/

0
  • #7 06 Sty 2010 14:31
    marcin_koniuszko
    Poziom 15  

Kolego najprościej moim zdaniem to na jakiejś maszynce postawić NND i skonfigurowac go jako router do podziału twojego łącza.

Zastąpi on twojego TP-Linka a ponadto bedziesz miał możliwość kontroli pasma, kontroli nad tym co robią poszczególni użytkownicy oraz przekierowywania poszczególnych użytkowników na podaną przez ciebie strone z informacją o zapłacie (ja mam tak zrobione że user wchodząc np na ONET.PL zostaje przekierowany na stronke na routerze która informuje go ze miną termin płatności, po kliknieciu "przeczytałem" user może normalnie korzystac z internetu).

Ogolnie zastosowanie routera opartego o system LINUX daje ogromne mozliwości.

0
  • #8 06 Sty 2010 21:43
    Boqler
    Poziom 20  

Postaw router na linuxie i znajdziesz szybko program - np urlfilter chyba daje możliwość przekierowania podczas wejścia na daną stronę na taką, jaką sobie zażyczysz.

0
  • #9 07 Sty 2010 19:56
    maestrolbk
    Poziom 13  

jeżeli postawie router na linuxie to moj komp bedzie musiał dzialac 24 h zeby uzytkownicy mieli dostep do neta? czy jak to dziala?

0
  • #10 07 Sty 2010 20:29
    jaromisz
    Poziom 17  

komputer z linuxem będzie musiał być cały czas włączony żeby ludzie mieli internet.
    Dodatkowo musisz mieć w tym komputerze 2 karty sieciowe - jedną podłączasz do internetu a drugą dla ludzi - LAN
    Poproś jakiegoś kolegę bo jak nie miałeś z tym wcześniej do czynienia to możesz się tego długo uczyć...

0
  • #11 08 Sty 2010 11:57
    maestrolbk
    Poziom 13  

to raczej nic z tego nie będzie..mam niestety tylko laptopa i router, nic więcej. Chyba pozostaje mi chodzenie po pokojach i ściąganie pieniędzy:P

0
  • #12 08 Sty 2010 13:28
    xmms
    Poziom 11  

serwer na linuxie bys musial miec.. routery nie maja obslugi bind .. zarzadzalny serwer DNS i mozna sie bawic.

0
  • #14 08 Sty 2010 17:04
    maestrolbk
    Poziom 13  

a używałeś tego cuda? pozwala zarządzać siecią z poziomu www?

0
  Szukaj w 5mln produktów