Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie kotłem za pomoca telefonu komórkowego?

Zayer2 05 Jan 2010 12:14 5612 4
Optex
 • #1
  Zayer2
  Level 11  
  Witam, słyszałem że niektóre piece mają możliwość zdalnego sterowania za pomocą telefonów komórkowych. Wyjeżdżamy na narty na 10 dni, nie chcemy utrzymywać wysokiej temperatury, bo poco ale jak wrócimy do domu chcemy mieć ciepło i do tego ciepłą wodę. Gdybyśmy wyjeżdżali na 7 dni lub mniej można to łatwo zrealizować za pomocą programatora pierwsze 6 dni ustawiamy sobie np 15st, a ostatniego dnia czyli w dniu naszego powrotu ustawiamy 21 odpowiednio wcześniej niż planujemy powrót. Przy dłuższych nieobecnościach nie da się tak, po za tym przed wyjazdem trzeba zmieniać cały program tygodniowy. Słyszałem o module do pieców, bodajże Bosha ale głowy nie dam, który podłączamy jak sterownik pokojowy do kotła i do linii telefonicznej (lub może wkładamy tam kartę GSM) dzwoniąc na ten numer, za pomocą odpowiednich kodów z klawiatury możemy piec włączyć, wyłączyć i chyba ustawić zadaną temperaturę.
  1. Czy słyszeliście o czymś takim? Jeśli tak to do jakich pieców to pasuje, czy może do każdego jak uniwersalny regulator pokojowy.
  2. Taką funkcję (sterowania za pomocą komórki) ma teraz prawie każda centrala alarmowa wyposażona w moduł GSM. Czy ktoś wie jak podłączyć styki z wyjścia centrali do kotła Brotje WBS22C? Wyjścia centrali pracują w trybie NO lub NC, jak zwykłe styki, więc może wystarczy je podpiąć w te same miejsce co regulator pokojowy ale czy to wystarczy aby włączyć, wyłączyć?? Czy nic się nie zepsuje?

  liczę na podpowiedź.
  pozdrawiam.
 • Optex
 • #2
  darek_wp
  Level 28  
  Poszukaj w zasobach elektrody - jest o tym trochę a jeśli chodzi o urządzenia to np Link, Link, Link - do wyboru jest mnóstwo urzadzeń zarówno gotowych jak i do samodzielnego montażu.
 • Optex
 • #3
  jarojaw1
  Level 10  
  Telefon już ci nie będzie potrzebny :D
  W tym akurat kotle jest funkcja "Wakacje"
  Ustawiasz sobie date ,godzinę i przy powrocie masz ciepłi i miło.A na okres kiedy szusujecie na nartach ustawiasz funkcje przeciwzamarzaniu i podnosisz temperature np. 16st.
  I nie musisz już zmieniać cyklu tygodniowego.:D
 • #4
  Zayer2
  Level 11  
  dzięki, już się wszystkiego dowiedziałem, oba posty mi pomogły. Do zamknięcia.

  pozdrawiam
 • #5
  sonic1983
  Level 10  
  Zobacz strone firmy deltatronic oni oferuja sterowanie przez net i tel .kom