Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP deskjet F4180, napelnilam tuszem i nie drukuje.

skr.kasia 05 Sty 2010 12:49 8733 5
  • #1 05 Sty 2010 12:49
    skr.kasia
    Poziom 2  

Czesc, mam problem z w/w drukarka, skonczyl mi sie tusz, kupilam zestaw do napelniania i 1 strone mi wydrukowalo do polozy dobrze, pozniej zaczely sie paski przerywane a kolejne wychodza czyste :(. kasety drukujace przeczyscilam juz ktorys raz z kolei i dalej czyste wychodza, pomozecie?

0 5
  • #2 05 Sty 2010 14:55
    Stan-S11
    Poziom 31  

Witam !
    Proszę wyjąć wkłady drukujące z urządzenia i wziąć nap. chusteczkę higieniczną uprzednio lekko zwilżoną letnią wodą i proszę zobaczyć czy wkłady drukujące pozostawiają wyraźny ślad atramentu. Jeśli ślady sa nie wyraźne lub jest ich brak to mogą być dwie przyczyny. Pierwsza - przyschnięte dysze drukujące lub też zapowietrzone wkłady drukujące.

0
  • #3 07 Sty 2010 13:34
    963852
    Poziom 12  

Sprobuj odciagnac troche tuszu, tak z 1ml.

0
  • #4 22 Sty 2012 12:01
    seawoman
    Poziom 10  

Mam to samo za każdym razem, gdy regeneruje tusz , drukuje mi on niestety 1-2 strony i potem jest jego brak na kilka godzin, nastepnego dnia znów moge drukowac i taka zabawa, nieco mnie to denerwuje.

Czy coś robie zle ? W jaki sposób mogę zapowietrzyć tusz?

Jak prawidłowo napełnić ażeby nie zapowietrzyć ?

Zawsze po napełnieniu trzeba odciągnąć ten 1ml , czy to zapobiega zapowietrzaniu?

0
  • #5 23 Sty 2012 20:35
    BOBBY1234
    Poziom 14  

Po napełnieniu pojemnika trzeba odciągnąć trochę tuszu za pomocą klipsa do odsysania który często jest w zestawach do regeneracji, powinien być dedykowany do konkretnego typu kartridża aby odpowietrzyć kanaliki którymi tusz spływa z gąbki w środku kartridża do dysz drukujących. Jak te kanaliki są zapowietrzone to drukarka chwilę drukuje i przestaje.
    Jak się nie ma klipsa to można przedmuchać nabój od góry: zdjąć naklejkę, dmuchać od góry aż z dołu głowicy będzie ciekł tusz, oczywiście trzeba wcześniej podłożyć chusteczki papierowe.
    Poza tym pod naklejką są kanaliki odpowietrzające i po zaklejeniu nie mogą być całkiem zaklejone tylko częściowo otwarte.

0
  • #6 23 Sty 2012 22:47
    seawoman
    Poziom 10  

A jak napełniać ażeby nie zapowietrzyć ?
    Czy się nie da....???

Niestety nie mam i nigdy nie widziałam tego czegoś do odciągania atramentu, niestety przy moich dwóch różnnych zestawach do napełniania oprócz różowego płynu jak mi sie wydaje do czyszczenia i oprocz tuszy nie było nic dodatkowego. Ale spróbowałam odciągnąć strzykawką , ledwo szło, ale nieco odciągnęłam od spodu, nieco odciągnęłam od góry z gąbki i teraz jest świetnie, w końcu żadnych problemów, nie cieknie (co niestety miałam zawsze z tym problem po napełnieniu)

Dzieki.

0