Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alternatory i rozruszniki z chin. Opinie

lgrzeg 20 Jan 2011 17:50 37347 58
Bosch
    lukasz.1889
    Level 21  
    Jeżeli chodzi o niektóre podzespoły z chin to nieraz sie uda i bdzie chodzić a nieraz nawet nie ruszy,kupiłem do corcy rozrusznik za jakieś 200zł oczywiście chiński i pochodził tylko 1 miesiąc
  • Bosch
    fix23
    Level 8  
    Bendiks do Scenik II z 2005 1.6 benzyna z firmy AS. Wymieniem go już czwarty raz w ciągu roku. Produkty z tej firmy to tani badziew z Chin, odradzam wszystkim.

Moderated By T5:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych,

robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    fix23 wrote:
    Wymieniem go już czwarty raz w ciągu roku. Produkty z tej firmy to tani badziew z Chin, odradzam wszystkim

Dziwne - pękające i rozlatujące się aluminiowe obudowy, to i owszem - pojedyncze detale ( bendixy, elektrowłączniki, kpl. szczotkotrzymacze, przekładnie planetarne czy wirniki) sprawują się znośnie. Co do tego bendixu który wymieniasz, to autem nie jeździ przypadkiem kobieta?
    fix23
    Level 8  
    Nie. koniec z szajsem a AS. Nigdzie nie ma oryginału z Valeo. W końcu znalazłem na eBayu za 40 Euro z wysyłką. Chodzi nr katal 594436.
    ptr92
    Level 18  
    fix23 wrote:
    Bendiks do Scenik II z 2005 1.6 benzyna z firmy AS. Wymieniem go już czwarty raz w ciągu roku. Produkty z tej firmy to tani badziew z Chin, odradzam wszystkim.

Czasami montujemy je w regeneranych(naprawianych) rozrusznika, dajemy na to rok gwarancji i praktycznie nie wracają. Czasami ktos przyniesie naprawiamy rozrusznik po 3latach, ale na inną dolegliwość, a sprawdzany wtedy bendiks nadal nie przepuszcza.
    Dużo naprawiamy rozruszników mitsubishi w widlakach i powiem szczerze, że lepiej wypadają bendiksy ASa aniżeli ZENa.
    Może coś dzieje się z koronką?
    Albo ciągle wkładasz bendiks nie przeznaczony do tego samochodu i źle zazębia się z koronką?

PS oczywiście jestem zwolennikiem montowania oryginalnych części i jeśli takowe są w hurtowni, to ich używamy. ale oprócz rozrusznikow boscha, ciężko z org podzespolami do rozrusznikow
  • Bosch
    robokop
    Obawiam się, że kolega nie bardzo orientuje się tym, co pisze/robi. Oryginał Valeo jest jak najbardziej dostępny i u nas. Nie zdarzyło mi się, żeby bendix rozleciał się bez powodu. A najczęstszy to odpalanie auta z gazem w podłodze i odpuszczanie kluczyka dopiero jak obrotomierz na czerwone pole wejdzie. Druga przyczyna, to zeżarta tulejka w skrzyni, w grupie VW.
    ptr92
    Level 18  
    właśnie już miałem pisać, że w katalogu ASa jest dostępny oryginalny VALEO, co prawda 2,5 razy droższy. I warto zauważyć, że do tego silnika mogą być dwa bendiksy SD3031 i SD3019 różniące się wysokością (czy jak kto woli, długością)
    fix23
    Level 8  
    odpalania z gazem w podłodze i na czerwonym polu nie chce mi się w ogóle komentować - nie pisz bzdur. Nie wiem na jakiej podstawie wnioskujesz że nie wiem co piszę/robię, ja przedstawiam fakty a naprawy były w dwóch warsztatach...czyli co wszyscy się nie znają? wiem że to montują ale u mnie się nie sprawdza. z drugiej strony jak coś za 60 zł może długo działać. Tani badziew z Chin.
    ptr92
    Level 18  
    robokop wrote:
    pojedyncze detale ( bendixy, elektrowłączniki, kpl. szczotkotrzymacze, przekładnie planetarne czy wirniki) sprawują się znośnie.

szczotki alternatorów, szczególnie SVX7, niestety kończyły się stosunkowo szybko, nawet przy wymienionym i przetoczonym pierścieniu.
    fix23
    Level 8  
    gdzie w katalogu? podajcie jakieś linki, namiary...thx
    ptr92
    Level 18  
    fix23 wrote:
    gdzie w katalogu? podajcie jakieś linki, namiary...thx

https://as-pl.com/p/S3012

i klikasz "zobacz wszystkie numery referencyjne" a potem "listy". Cen nie będziesz miał widocznych, bo nie masz konta
    robokop
    fix23 wrote:
    odpalania z gazem w podłodze i na czerwonym polu nie chce mi się w ogóle komentować

To nie komentuj, skoro nie wiele w życiu widziałeś.
    fix23 wrote:
    Nie wiem na jakiej podstawie wnioskujesz że nie wiem co piszę/robię, ja przedstawiam fakty a naprawy były w dwóch warsztatach
    Dopiero co pisałeś, ze sam wymieniałeś. Więc? Piszesz brednie, z nudów, jak widać.
    fix23 wrote:
    z drugiej strony jak coś za 60 zł może długo działać
    No popatrz, ja je kupuje po 30-parę zł i nie mam reklamacji?
    ptr92
    Level 18  
    fix23 wrote:
    z drugiej strony jak coś za 60 zł może długo działać
    No popatrz, ja je kupuje po 30-parę zł i nie mam reklamacji?[/quote]

wniosek? trzeba dawać na te rzeczy 200% narzutu i ludzie będą oceniali jakość;)
    robokop
    ptr92 wrote:

szczotki alternatorów, szczególnie SVX7, niestety kończyły się stosunkowo szybko, nawet przy wymienionym i przetoczonym pierścieniu

Ja nawet polerować próbowałem, ze średnim skutkiem - szczotki to loteria. Zbyt miękkie same się wytrą, zbyt twarde spiłują pierścienie - nie wiem od czego to zależy. Przy oryginale z reguły masz do wyrzucenia i kikuty szczotek i pierścienie - po regeneracji pierścienie wyglądają jak nowe, a szczotek ni ma... Na szczęście mało tego wraca - przebiegi alternatorów w oryginale to grubo ponad 100tys. km, a nawet taki przebieg to z reguły kilka lat.
    ptr92
    Level 18  
    póki co wrzucam szczotki cargo i jest OK.
    Ale za to ASa prostowniki DENSO typu ARC6042 wg mnie lepsze niż oryginały. Te oryginalne potrafiły psuć się w samochodach 3-letnich, a ASowski jeszcze nigdy mi nie wrócił.
    Więc nawiązując do tematu głównego, chińskie podzespoły do alternatorów i rozruszników dla osoby niedoświadczonej to loteria. Doświadczony fachowiec już wie, co warto kupić, a co omijać łukiem.
    Noweg0, chińskiego alternatora nie kupiłbym, głownie ze względu na koło ze sprzęgłem i łożyska. Ale rozrusznik owszem.
    fix23
    Level 8  
    do robocop
    powtarzam chłopcze trzymaj się faktów..
    1) pokaż mi gdzie napisałem że sam wymieniałem
    2) ja nie twierdzę że nikt nie zapala z gazem ale skąd wniosek u ciebie że ja tak zapalam ale jak mówiłem szkoda tłumaczenia bo ty i tak nie zrozumiesz
    3) no teraz jasne czemu się tak cietrzewisz skoro tym handlujesz to musisz naganiać frajerów
    4) to jest moja obiektywna opinia co do tej marki i ty możesz mieć swoją, nie jestem stałym bywalcem forum ale po kilku wymianach tej samej części chcę ostrzec innych przed badziewiem z AS
    5) nie znam się na tym ale jak jesteś, jak mi się wydaje, moderatorem forum to powinieneś wiedzieć żeby nie zarzucać komuś bezpodstawnie niewiedzy, bo to tworzy konflikt i nic merytorycznego nie wnosi do tematu oprócz bezproduktywnej pyskówki

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

ptr92
    Level 18  
    Też tym handluję i dzięki tej firmie jesteśmy w stanie naprawiać pewne rozruszniki i alternatory. Sprzedaję i sam zużywam parę sztuk bendików dziennie i uwierz mi, nic się z nimi nie dzieje.
    A jaki objaw jest tego, że wymieniasz bendiks? Kręci jak jakby na pusto, czy jest specyficzny grzyt, jakby bendiks nie chciał zazębić o koronkę?
    fix23
    Level 8  
    1)wierzę, bo sam słyszałem od mechaników. Objawy: w ogóle nie kręci słychać tylko takie bzzzzzz, po kilku razach załapuje, ostatnio po min 45 a nawet 8 razach. Na rozgrzanym silniku, a może bardziej po zaskoczeniu bendiksa (opory???) jest już zdecydowanie lepiej. Najgorzej za pierwszym razem np. z rana albo jak dłużej stoi nie odpalany. Z a pierwszym razem był regenerowany cały rozrusznik, nie wiem co robili ale zakładam że standard...tulejki, bendiks (pewnie z AS), pochodził z 8 miesięcy, kolejny z AS pochodził z pół roku, kolejny na reklamacji mechanik wymienił mi na kolejnego AS a po ok 5 miesiącach są objawy jak powyżej. Mechanik twierdzi że sprawdzał wieniec i jest ok, błędnie dobrany bendiks też wykluczam.
    Po założeniu zaskakuje ładnie a później równia pochyła.

2) poszukałem i zakładam że wg katalogu AS będzie to SD3031(VALEO) ale czy ja jako nie firma mogę to gdzieś nabyć w necie (jak znajdę to nie jest dostępny)? na Allegro nie ma. dzięki za fatygę
    ptr92
    Level 18  
    bzzzz. Czyli bardziej cykanie, czy raczej jednostajny dźwięk?

A może problem jest w automacie, bądź na widełkach (między automatem a bendiksem). Czyli zwiera się styk w automacie, rozrusznik kręci, a bendiks nie jest wyrzucany i nie zazębia o koronkę.

fix23 wrote:
    2) poszukałem i zakładam że wg katalogu AS będzie to SD3031(VALEO) ale czy ja jako nie firma mogę to gdzieś nabyć w necie (jak znajdę to nie jest dostępny)? na Allegro nie ma. dzięki za fatygę

raczej nie kupisz jako nie-firma. Tak, SD3031(VALEO) to oryginał.
    moto-kord
    Level 28  
    Osobiście wolę klientowi zamontować nowego AS a niż Lau...a.
    fix23
    Level 8  
    [quote="ptr92"]bzzzz. Czyli bardziej cykanie, czy raczej jednostajny dźwięk?

A może problem jest w automacie, bądź na widełkach (między automatem a bendiksem). Czyli zwiera się styk w automacie, rozrusznik kręci, a bendiks nie jest wyrzucany i nie zazębia o koronkę.

nie cykanie, jednostajny dźwięk, jakby był jakiś opór i go w ogóle nie wyrzucało.
    ... miałoby to sens (automat) ale po założeniu nowego bendiksa jest poprawa
    ptr92
    Level 18  
    ogólnie, jeśli wyjmiesz rozrusznik, podasz plusa na sam zacisk "50", bendiks ma się wyrzucić. Nie odpuszczając plus, jeśli wszystko jest OK, bendiks powinien Ci lekko sprężynować pod naciskiem ręki, czyli mieć ugięcie. Oczywiście musisz podać masę na obudowę rozrusznika i nie wolno w tym czasie podać plusa na zacisk "30" bo szkoda palców.
    Jeśli nie sprężynuje, to szukać przyczyny w automacie bądź widełkach, nie w bendiksie
    fix23
    Level 8  
    ok, będę walczyć dalej, dziekuję za czas i informację. pozdrawiam serdecznie
    robokop
    fix23 wrote:
    do robocop

Nawet nicka nie umiesz poprawnie przepisać.
    Quote:

powtarzam chłopcze trzymaj się faktów..

Per "chłopcze" możesz się np. do żony zwracać, ja sobie nie życzę.
    Quote:
    1) pokaż mi gdzie napisałem że sam wymieniałem
    Proszę:
    fix23 wrote:
    Wymieniem go już czwarty raz w ciągu roku

Quote:
    2) ja nie twierdzę że nikt nie zapala z gazem ale skąd wniosek u ciebie że ja tak zapalam ale jak mówiłem szkoda tłumaczenia bo ty i tak nie zrozumiesz
    Napisz to jeszcze raz, tylko tym razem gramatycznie, bo naprawdę nie rozumiem tej gwary.
    Quote:
    3) no teraz jasne czemu się tak cietrzewisz skoro tym handlujesz to musisz naganiać frajerów

Nie handluję - naprawiam przy użyciu części róznych producentów/dystrybutorów - AS mam na miejscu i z reguły mają wszystko. Nikt nie zapłaci za naprawę rozrusznika/alternatora 90% wartości nowego, jeśli miałbym używać oryginalnych częsci.
    Quote:

4) to jest moja obiektywna opinia co do tej marki i ty możesz mieć swoją, nie jestem stałym bywalcem forum ale po kilku wymianach tej samej części chcę
    AS nie jest marką - jest importerem i dystrybutorem/pakowaczem - jak np. Rouville. Tyle że chińszczyzny - różnej jakości. Często już na oko widać, z czym ma się do czynienia.
    Quote:

5) nie znam się na tym ale jak jesteś, jak mi się wydaje, moderatorem forum to powinieneś wiedzieć żeby nie zarzucać komuś bezpodstawnie niewiedzy, bo to tworzy konflikt i nic merytorycznego nie wnosi do tematu oprócz bezproduktywnej pyskówki
    Zarzuciłem konkretnie, nie ustosunkowałeś się do tego merytorycznie w żaden sposób.
    krzysiek7
    Moderator of Electricity
    fix23 wrote:
    Wymieniem go już czwarty raz w ciągu roku.

Idę o zakład, że te wymienione bendiksy były sprawne.
    fix23 wrote:
    Nie. koniec z szajsem a AS.

fix23 wrote:
    przedstawiam fakty a naprawy były w dwóch warsztatach...czyli co wszyscy się nie znają?

Znać się może i znają, tylko nie myślą co robią. Można przy pierwszej wymianie nie myśleć, rozumiem to, może pośpiech, rutyna itd., ale wymieniać cztery razy w ciągu roku i nie zastanowić się dlaczego tak się dzieje?
    Ten rozrusznik potrafi mieć pewna wadę, która niekiedy się ujawnia ale tylko myślący fachowiec jest w stanie ją usunąć. Wymiana bendiku owszem, pomaga ale na krótko.
    jgajek
    Level 13  
    Czy macie jakieś doświadczenia z alternatorami do fordów?
    Miałem kilka przypadków że wymiana regulatorów na kargo lub hc to strata czasu...
    ptr92
    Level 18  
    HC to jest to samo co CARGO.
    Jest jeden regulator występujący chyba w S-MAXie, który niekoniecznie chce współpracować ze sterownikiem silnika.
    Ogólnie regulatory, którymi steruje komputer powinno montować się oryginalne. (w cargo mają głownie początek numeru (333...)
    fix23
    Level 8  
    no cóż widzę że nacisnąłem co niektórym na odcisk, przyznawać się ilu z was jest z AS a. Nerwy puszczają i bardzo dobrze:). Jak się sprowadza szajs za 2 dolary i chce na tym zarobić 500% to trzeba o tym pisać....
    ptr92
    Level 18  
    fix23 wrote:
    no cóż widzę że nacisnąłem co niektórym na odcisk, przyznawać się ilu z was jest z AS a. Nerwy puszczają i bardzo dobrze:). Jak się sprowadza szajs za 2 dolary i chce na tym zarobić 500% to trzeba o tym pisać....

a raczej ile osób używa tych części. Tylko zauważ, że wypowiedziały się tutaj osoby, które zajmują się naprawami na co dzień. Ale cóż, Ty wiesz lepiej.
    I do kogo masz pretensję z narzutem? Chyba do sklepu/mechanika, u które kupowałeś swoje bendiksy. Bo chyba już zauważyłeś, że kupić go można za 30zł. Czyli daje 100%. Nikt Ci nie broni założyć sklepu z częściami do rozruszników, baaa możesz nawet założyć fabrykę