Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark 50.2 jak wejśc w windows

ggregorii 05 Sty 2010 16:46 13653 16
  • #1 05 Sty 2010 16:46
    ggregorii
    Poziom 17  

Witam kupiłem tego larka niby ma windows ce ale na starym medionie który miałem to wyglądało rzeczywiście jak windows a tutaj na fabryczne menu. Czy da sie wejść jakoś w standardowego windowsa. PS czy te nawigację trzeba odblokowywać bo gdzieś czytałem ze wystarczy podać scieżke do pliku exe np igo i wszystko działa. i jeszcze jedno jak zrobić kopie zapasową tego ustrojowa na win7 w centrum synchronizacji.

0 16
  • #2 06 Sty 2010 15:05
    Pontikos
    Poziom 38  

Jesli masz w USTAWIENIACH opceje "podaj sciezke do programu nawigacyjnego" ustaw ja do pliku \Windows\Explorer.exe

PO kliknieciu ikony NAWIGACJA powinien sie pojawic Explorer :)

czego konkretnie chcesz zrobic kopie zapasowa?

0
  • #3 06 Sty 2010 15:11
    ggregorii
    Poziom 17  

Kopia mi po to bo jak inni piszą ze za bardzo sie przesadzi z grzebaniem w tym ustrojstwie to potem bedzie słuzyc za przycisk do papieru

0
  • #4 06 Sty 2010 15:55
    koala106
    Poziom 39  

Pontikos napisał:
    Jesli masz w USTAWIENIACH opceje "podaj sciezke do programu nawigacyjnego" ustaw ja do pliku \Windows\Explorer.exe

PO kliknieciu ikony NAWIGACJA powinien sie pojawic Explorer :)

czego konkretnie chcesz zrobic kopie zapasowa?
    A od kiedy LArk w ustawieniach programu nawigacyjnego umożliwia wybranie programu z folderu Windows? jedyne programy, które pozwoli uruchomić to z karty lub pamięci ResidentFlash

0
  • #5 06 Sty 2010 17:29
    Pontikos
    Poziom 38  

Koala106: napisalem "JESLI" - jest to zdanie warunkowe.

user: jesli jest tak jak pisze kolega Koala106, zasada jest ta sama - znajdujesz by Google lub na FTP Elektrody program CeDesktop.exe, kopiujesz go na karte SD i w ustawieniach wskazujesz ten program, jak opisalem - efekt dokladnie ten sam.

Nadal nie napisales CZEGO kopie chcesz zrobic - jesli modyfikujesz Flash, po prostu skopiuj na komputer ten folder. Rejestru STANOWCZO modyfikowanie odradzam - wszystko mozna osiagnac bez tak ryzykownych a radosnych zabaw.

0
  • #6 06 Sty 2010 17:44
    ggregorii
    Poziom 17  

Nie daje sie wszystkiego skopiować bo wywala"Odmowa dostępu"

0
  • #7 06 Sty 2010 17:49
    Pontikos
    Poziom 38  

jakiego 'wszystkiego"??

Jesli chcesz skopiowac np. cala zawartosc Internetu, to taki komunikat nie dziwi.

Kolego - powazna prosba - jesli chcesz, zeby ktos Tobie powaznie i sensownie pomogl, to poswiec na napisanie listu wiecej niz 30 sekund!!

Wez pod uwage, ze nikt tu nie jest Duchem Swietym i nie wie co masz na mysli piszac "wszystkiego" !! A nawet niema obowiazku wiedziec, nie wspominajac o ochocie.

Wiec mowiac jak do dziecka: pisz jakbys dziecku tlumaczyl, co robisz, co chcesz osiagnac, i jakie dokladnie napotykasz problemy.

W przeciwnym wypadku taka pisanina zostanie zignorowana przez wiekszosc powaznych Forumowiczow.

0
  • #8 06 Sty 2010 19:25
    ggregorii
    Poziom 17  

Chodzi mi o skopiowanie zawartości całego folderu ResizentFlash znajduje sie tam MapaMap i Mobilenavigator i czy ten czy ten"odmowa dostępu" w zasadzie to ileś tam plików.W przypadku gdybym chciał coś zmieniać chciałem skopiować te foldery. PS znalazłem już fajny pulpit na mojego larka. Jest tylko ten problem ze każdy sie męczy jak ustawić aplikacje z karty jako pierwsza. Np karta jest jest w navi i uruchamia sie program z karty a jak nie ma to uruchamia sie fabryczne menu. Tak czy siak uruchamia sie fabryczne. I krążą plotki ze trzeba coś w rejestrze zmieniać i własnie jest mi potrzebna ta kopia w razie czego.

0
  • #9 06 Sty 2010 19:33
    koala106
    Poziom 39  

Pontikos napisał:
    Koala106: napisalem "JESLI" - jest to zdanie warunkowe.
    .
    Napisałeś:
    Cytat:
    Jesli masz w USTAWIENIACH opceje "podaj sciezke do programu nawigacyjnego"
    - w tym larku jest taka opcja - niemniej za jej pomocą nie uruchomisz bezpośrednio programu z folderu Windows.
    Cytat:
    Chodzi mi o skopiowanie zawartości całego folderu ResizentFlash znajduje sie tam MapaMap i Mobilenavigator i czy ten czy ten"odmowa dostępu" w zasadzie to ileś tam plików.W przypadku gdybym chciał coś zmieniać chciałem skopiować te foldery. PS znalazłem już fajny pulpit na mojego larka. Jest tylko ten problem ze każdy sie męczy jak ustawić aplikacje z karty jako pierwsza. Np karta jest jest w navi i uruchamia sie program z karty a jak nie ma to uruchamia sie fabryczne menu. Tak czy siak uruchamia sie fabryczne. I krążą plotki ze trzeba coś w rejestrze zmieniać i własnie jest mi potrzebna ta kopia w razie czego.
    Zainstaluj sobie TotalCommandera z wtyczką wince i spokojnie skopiujesz sobie te foldery(musisz mieć zainstalowany ActiveSync, żeby wtyczka działała). Do do plotek - nie w każdej jest ziarenko prawdy...

0
  • #10 06 Sty 2010 19:39
    ggregorii
    Poziom 17  

Cytat:
    Zainstaluj sobie TotalCommandera z wtyczką wince i spokojnie skopiujesz sobie te foldery(musisz mieć zainstalowany ActiveSync, żeby wtyczka działała). Do do plotek - nie w każdej jest ziarenko prawdy..

Mam win7 i activesync odpada chyba ze to ma być w navi.

0
  • #11 06 Sty 2010 19:42
    koala106
    Poziom 39  

Pod Win7 jest Windows Mobile Device Center - możesz także ściagnać sobie total commandera pod windows ce - wrzucić go na kartę - włożyć kartę do larka, w ustawieniach jako program nawigacyjny wybrać total commandera i spokojnie przerzucisz sobie katalogi na kartę a z karty czytnikiem na PC

0
  • #12 06 Sty 2010 19:56
    ggregorii
    Poziom 17  

A jak zrobić kopie rejestru

0
  • #14 06 Sty 2010 22:51
    Pontikos
    Poziom 38  

1. zauwazcie, ze nie mozna skopiowac programow (niezaleznie od RODZAJU managera plikow), ktore sa uruchomione, nalezy je wylaczyc najpierw, np. za pomoca resinfo.

2. STANOWCZO odradzam jakiejokwiej zabawy z Rejestrem - wszystko mozna zrobic bez tego - wystarczy resinfo i mortscript.
    Zbyt latwo jest poprzez edycje rejestru doprowadzic urzadzenie do takiego stanu, ze backupu rejestru nie da sie przywrocic... Miesiecznie trafia do mnie kilka tak uszkodzonych urzadzen, a tu naprawa liczy sie w kwotach trzycyfrowych.

0
  • #15 07 Sty 2010 13:07
    ggregorii
    Poziom 17  

Właśnie mam skrypt ale on nie działa nie wiem czemu. Może to przez to ze ten Lark bardzo późno czyta kartę. Uruchomię go załaduje sie oryginalny panel Larka i dopiero słychać dźwięk znalezionego urządzenia czyli karty pamięci. A skrypt miał za zadanie wprowadzić taka zmianę ze gdy karta jest w navi to uruchamia sie panel z karty a jak nie ma to oryginalny.
    Podaje skrypt
    ;

0
    Załączniki:
  • #16 07 Sty 2010 13:18
    Pontikos
    Poziom 38  

Czy wogole raczyles przecyztac ten skrypt?

nie uruchamia on niczego z karty SD.
    Zrzuca jedynie w tlo jeden z procesow, ponownie uruchamiajac modul odpowiedzialny za antene.
    Nastepnie uruchamia po prostu program nawigacyjny z Flasha.

Zaden panel ani cokolwiek innego nie jest uruchamiane z karty przez ten skrypt.

Sugeruje karte wlozyc dopiero po sygnale, ze zostalo wykryte gniazdo SD - powinien skrypt ruszyc, zakladajac ze nazwa jest wlasciwa.

0
  • #17 07 Sty 2010 14:09
    ggregorii
    Poziom 17  

Załazenie miało być takie jak napisałem wyżej ja tego nie tworzyłem. Po włożeniu karty nic sis nie dzieje a nazwy mam dobre. Czy jest jakiś sposób na automatyczne włączanie panelu którego chce.

0