Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Chorus na inne, kilka pytań.

05 Sty 2010 17:06 3759 11
  • Poziom 23  
    Witam! Kupiłem sobie audi a4 1998r. W środku radio chorus, które chce wymienic bo potencjometr szaleje i ogólnie nie ma otw cd., ale nie o tym. Chodzi o to, że chce zamienić na inne radio pioneera i problem mam w tym iż nie musze podpiąć dwa tylnie głośniki, bo przednie cztery chodzą ok (dodam, że są to oryginalne głośniki). Chce podłączyc te dwa tylnie głośniki oraz pamięć radia czy jak to sie nazywa, chodzi o to, że po wylączeniu auta, radio traci pamięć, np nie włącza się na ostatniej piosence itp. I teraz moje pytanie jest takie, jak sie nazywa wej, wyj. na pamięć oraz co to jest ENA.
  • Poziom 33  
    Nic nie mozna skumać w czym masz kolego problem w tym poście.
  • Poziom 23  
    Chodzi tylko o to jak się nazywa wej. w radiu czy wyj. na to aby podłączyć ten kabel pamięci (nie wiem jak to sie fachowo nazywa), tak aby radio zapamiętywało np, na której piosence grało przed wyłączeniem stacyjki oraz co to za skrót ENA( jeden kabel ma oznaczenie ENA). Opisałem wszystko co chce zrobić, a na końcu jest pytanie, nie wiem czemu nie zrozumiałeś.
  • Poziom 33  
    No i teraz to wszystko jasne. Podaj jeszcze model Pioneera, i działamy.
  • Poziom 23  
    Radyjko Pioneer DEH-P40MP
  • Poziom 16  
    Witam. Żle podłączyłeś zasilanie radia. Pamięć podłącz na stały plus, i będzie wszystko ok. Przewód żółty, czerwony po stacyjce.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    na stronie kolegi z forum - link :
    http://studio24.prv.pl/
    w dziale kablomania, ISO OEM masz rozpiskę twojej kostki w samochodzie. Żeby działało podtrzymanie pamięci istotne jest żeby na żółtym przewodzie z radia (zakładam że masz kostkę fabryczną) było +12V - pin. A7 w kostce samochodu, a na przewodzie czerwonym +12v po stacyjce - pin A4 w kostce samochodu, czarny czyli masa na pin. A8 w kostce samochodu. No i kabelek niebieski - sterowanie anteną pin. A5 w kostce samochodu. Praktycznie to wystarczy. No i jeszcze jedno a może najważniejsze. Czy w swoim aucie masz aktywny system Bose. Wtedy jak podłączysz kostkę B - głośnikową, to zagra Ci jedynie przód. Ale tym będziemy się martwić później jeżeli tak faktycznie jest. Pzdr
  • Poziom 23  
    Patrząc na radio i ustawienie kostek to mam w audi radio blaupunkt chorus m4.

EDIT: radio i pamięć zrobiłem, jeszcze głośniki tylne mi zostały.
  • Poziom 22  
    witaj, czyli jeżeli tył nie gra to masz aktywny system BOSE (wzmacniacz na tylne głośniki + subwofer). W swoim Pionku masz na pewno wyjście liniowe RCA. Robisz kable do jego podłączenia tzn., sygnał z radia RR (prawy tył) podajesz na pin C1, LR (lew tył) na pin c1 (w kostce samochodu). Oczywiście masa obu kanałów na pin C3. I ważne ! na pin C6 w kostce samochodu podajesz +12V (ant. automatyczna), z reguły kabelek niebieski z radia (załączanie wzmacniacza). Powodzenia. Pzdr
  • Poziom 36  
    Nie ma BOSE bo wtedy jest aktywny ROWNIEZ PRZOD - wlasciciele audi z typowym naglosnieniem z wzmakiem na tyl mysla , ze maja BOSE a to guzik prawda !Wyjscie na chinch na tyl z pioniera w audi ma za niski poziom= odpalenie silnika piski.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    być może powód jest bardziej prozaiczny i po prostu z tyłu nie ma głośników. Co do aktywnego przodu, nie zgadzam się kolegą Szymonem (A4 z 1998r nie ma aktywnego przodu !!). Z tego co wywnioskowałem z odpowiedzi kolegi Kodi to przód gra po podpięciu kostki głośnikowej, tak ? Pzdr
  • Poziom 23  
    Więc tak, glośniki z tyłu są, bo grały na starym radiu (chorus) a przód nie grał, tzn te malutkie wysokotonowe u góry w drzwiach nie grały. Jak podłączyłem nowe radio to gra przód cały (4 głośniki) a tylne nie. Po podpowiedziach mister_j przemieniłem kabel czerwony z żółtym w kostce nowego radia, dzięki czemu mam tą pamięć, tylko, że moim zdaniem wkradł się błąd bo RR chyba na C2, a LR na C1? Czy mam to podłączyć pod wyjścia RCA z radia czy jak? Bo myślałem, ze po prostu podpiąć to pod kostke, tam gdzie są głośniki przednie, czyli podpiąć w kostke obok nich te głośniki tylne i zasilanie, oraz mase podłączyć razem z masą i zasilaniem przednich. Aha i jeszcze jedno, do radia wtykam tylko kostki A i B, więc jakbym miał coś z kostek C i D brać to musze podpiąć to do kostki A lub B, przód gra bo głośniki są w kostce B a tył w kostce C, której nie mam podłączonej i teraz sie pytam jak ją podłączyć, pod B.