Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra - zablokowane drzwi przez centralny zamek

robinweg 05 Sty 2010 18:09 8380 4
  • #1 05 Sty 2010 18:09
    robinweg
    Poziom 9  

Witam !
    Jestem posiadaczem Opla Astry 1.6 94 Kombi F. Objaw awarii jest taki że wszystkie drzwi są zablokowane bez możliwości otwarcia.Jedynie do auta mogę wejść poprzez otwarcie kluczykiem drzwi od kierowcy. Czasami jak siedziałem w środku i probowałem zamknąć otworzyc cypelek w drzwiach od kierowcy było słyszalne jakieś bzyczenie z prawej strony gdzieś pod deską rozdzielczą.Czasami się pojawia czasami nie. Probowałem podciągnąć cypelek od pasażera i otworzyc drzwi ale bez żadnego rezultatu. czy to mogła szczelić centralka z prawej strony.Proszę o pomoc.Byłem u dwóch elektro ale oni nie chcą się podjąć tej naprawy ... nie wiem czemu Tak że odłączyłem dzisiaj akumulator i probowałem otworzyć drzwi ale bez rezultatu. Czy jest akumulator czy go nie ma to cypelki we wszystkich trzech drzwiach trzymają w dół bez możliwości otwarcia. Po zdjęciu tapicerki z drzwi nie ma żadnych oznak przetarcia lub uszkodzenia kabelków.dziękuje za każdą odpowiedz , pozdro

0 4
  • Pomocny post
    #2 05 Sty 2010 18:17
    Ireneo
    Poziom 40  

Rozebrać prawy próg aby dostać się do modułu zamka,wypiąć wtyczkę z niego,podać "'na krótko"zasilanie na siłowniki.Padł moduł w pozycji ryglowanie dlatego od środka nie otworzysz i dlatego wszystkie naraz prawdopodobnie.Zdarzały się takie przypadki ale jak wyżej napisałem łatwo otworzyć.Skrajny przypadek to zapieczone wszystkie siłowniki.

1
  • #3 05 Sty 2010 18:23
    robinweg
    Poziom 9  

Tzn. ze padł sterownik od centralnego zamka ? ktory sie znajduje w prawym słupku. Jak siedzęw aucie i zamykam/otwieram jest słyszalne krotkie bzyczenie wlaśnie od sterownika.

0
  • Pomocny post
    #4 05 Sty 2010 19:15
    Ireneo
    Poziom 40  

To rozkręć kontrolka w rękę i sprawdź,stawiam na sterownik skoro żaden siłownik nie drgnie.

0
  • #5 05 Sty 2010 19:44
    robinweg
    Poziom 9  

bylem przed chwilą w aucie i wyciągnełem ten sterownik :)) i już miałem się zbierać jak drgnęło mnie jeszcze sprawdzić kabelki w tej wtyczce od sterownika, czy dobrze siedzą.jeden,drugi ,trzeci a tu dup został mi w dłoni.Plusowy czerwony zerdzewiał i mi sie wyłamal. :) Zwarłem tylko jeszcze raz i wszystkie drzwi się otworzyły :)) Jutro wymienie tą złączkę na kabelku i będzie git :)) ufff a elektromechanik mi mówił że nówka centralka to zjakieś 450 zł. hehe :D

0