Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka POLAR CPW 200 - światło nie gaśnie

asdf_user 05 Sty 2010 19:42 2750 3
 • #1 05 Sty 2010 19:42
  asdf_user
  Poziom 9  

  Witam, zauważyłem ostatnio że światło w chłodziarce - lodówce nie gaśnie.
  Przez to również chyba lodówka działała prawie non stop...
  Wykręciłem żarówkę - bardzooooo gorącą, czarne szkiełko, przepalone żarniki... ale świeciła jak się otwierało drzwiczki.
  Kupiłem nową żarówkę, wkręcam i co obserwuję? po dosłownie 1 min gorąca jak "piernik"... Zamknąłem drzwi od lodówki i przez dosłownie milimetrowe uchylenie uszczelki widzę że światło się nadal pali...
  Próbowałem odkręcić tą kompułkę od żarówki (na obrazku) czy jak to tam się fachowo nazywa, ale nie udało mi się, nie chciałem połamać tego plastiku.. moje pytanie brzmi, jak to poradzić sobie z tym światłem?
  W instrukcji obsługi nie ma nic na ten temat. Nie zauważyłem także żadnego (popychacza) wyłącznika światła w tej lodówce (http://www.bazarek.pl/produkt/0/171594/polar-wspornik-popychacz-wylacznika-swiatla-cz.html) więc jakoś inaczej jest to rozwiązane z wyłączaniem. Proszę o sugestie.

  Chłodziarka POLAR CPW 200 - światło nie gaśnie

  1 3
 • Pomocny post
  #2 05 Sty 2010 20:58
  rserej
  Poziom 18  

  Praca non stop to raczej nie od świecącej żarówki,zresztą wykręć ją i zobacz czy lodówka się będzie wyłączać ja stawiam że nie.Prawdopodobnie ubytek freonu.Jeśli chodzi o wyłącznik światła to na pewno jest wyłącznik krańcowy na którego naciskają drzwi lodówki sprawdź dobrze.

  0
 • Pomocny post
  #3 05 Sty 2010 21:16
  tomaszmruz
  Poziom 19  

  Wyłącznik może być zabudowany w ramie lodówki prawdopodobnie jest to kontaktron.

  0
 • #4 06 Sty 2010 00:02
  asdf_user
  Poziom 9  

  Bez żarówki działała "normalnie" czyli nie mroziła non stop (jak tylko zajdę do kuchni to bez przerwy chodziła).
  Dokładnie, ten wyłącznik którego nie mogłem nigdzie zlokalizować naciska drzwi u samej góry. Myślałem że problem leży wewnątrz tej kopułki gdzie światło jest..
  Wynik jest taki że: drzwi od chłodziarki obniżyły się (lub w co wątpie ten wihajster poszedł do góry) na tyle, iż nie naciskały tego wyłącznika światła.
  Dziękuje i pozdrawiam

  0