Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy niezasilony przedwzmaciacz zrealizuje dopasowanie impeda

05 Sty 2010 20:04 1715 7
  • Poziom 9  
    Czy niezasilony przedwzmaciacz zrealizuje dopasowanie impedancyjne antena - przewód?
  • Poziom 43  
    Nie wydaje mi się żeby to mógł zrobić.
  • Poziom 43  
    To coś w linku wewnątrz to symetryzator a nie przedwzmacniacz i jeśli się nie mylę to nie potrzebuje on zasilania i załatwia sprawę dopasowania. Jeśli dasz przedwzmacniacz, który posiada również symetryzator tylko po zasileniu zrobi swoje tak jak powinien, bez zasilania wystąpi tylko strata na sygnale.
  • Poziom 9  
    Nie chodzi o link do symetratora tylko o opis anteny i info że przedwzmacniacz może być użyty jako symetrator tylko nei jest napisane czy musi być zasilany wtedy.
  • Poziom 43  
    Jak kupujesz TV to też nie mówią czy trzeba go zasilać.
    Samego symetryzatora zasilać nie trzeba.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    drwlodson napisał:
    Nie chodzi o link do symetratora tylko o opis anteny i info że przedwzmacniacz może być użyty jako symetrator

Czytaj ze zrozumieniem.

W Dipolu napisali. że :
    Cytat:
    W komplecie anteny nie ma symetryzatora, więc należy go dokupić.

To znaczy, że antena ma impedancję około 250-300 omów - symetryczną i aby uzyskać możliwość podłączenia do nie-symetrycznej linii zasilającej (kabel koncentryczny), należy dokupić symetryzator, który przetransformuje impedancję do 75 omów (1/4) i spowoduje możliwość podłączenia tej linii nie-symetrycznej.

Dalej napisano, że :
    Cytat:
    W zależności od potrzeb można w puszce antenowej zamontować przedwzmacniacz, który zrealizuje dopasowanie impedancyjne.

Co oznacza tylko jedno. W przypadku zainstalowania wzmacniacza antenowego w puszce - obok anteny - wzmacniacz ten ma już w sobie taki symetryzator. A więc nie ma potrzeby zakupu dodatkowego symetryzatora, który i tak jest we wzmacniaczu.

Podpowiem jeszcze, że jeżeli zainstalowany zostanie wzmacniacz w jakiejkolwiek postaci czy anteny to wyłączenie z zasilania takiego wzmacniacza, powoduje (poprzez nie zasilony układ) tłumienie około -30dB do -50dB poziomu sygnału (a nie jak jest przy załączonym plusie - "zysk" sygnału).

Można by napisać, że wzmacniacz nie służy do dopasowywania impedancji wejścia/wyjścia anteny, tylko do samego wzmacniania, chociaż pośrednio dopasowuje impedancję anteny do wzmacniacza (nie do kabla - linii przesyłowej).

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Jako że nikt nie odpowiedział na moje pytanie czy niezasilony przedwzmacniacz dopasuje impedancję postanowiłem zapytac u źródeł. Oto odpowiedź:

"Witam,
    Niestety nie podłączony zasilacz nie dopasuje do 75 om, trzeba symetryzator.
    Pozdrawiam
    --
    MACIEJ SANOCKI
    Realizacja zamówień
    DIPOL"

To jest odpowiedź na moje pytanie. Proszę o zamknięcie.