Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault clio 92 r. niedziałająca dmuchawa.

kiler77 05 Jan 2010 21:46 4950 7
    kiler77
    Level 10  
    Witam jestem posiadaczem renault clio 1200 cm 92 rok produkcji i mam problem z ogrzewaniem auta. Zwłaszcza teraz, bo szyby strasznie parują i nie widać co się dzieje poza autem. Nagrzewnica do tej pory działała ale właśnie dziś przestała. Dziś jak poruszałem wtyczką od połączenia to na chwilę zaskakiwała ale później już kompletnie nic.Co może być przyczyną takiego zachowania? Słyszałem że bardzo często upalają się wtyczki dmuchawy. Czy jest możliwość wymiany samej wtyczki czy trzeba całą dmuchawę wymienić? Bardzo proszę o jakąś odpowiedz.
    daraswoj
    Level 12  
    Musisz sprawdzić miernikiem lub próbnikiem czy dochodzi napięcie do wtyczki. Jeśli dochodzi to mogą być upalone lub nadłamane przewody w silniku. Mogą być też zużyte szczotki w silniku. Jeśli nie dochodzi napięcie to może być uszkodzony rezystor (co wątpię,bo by nie chodził na jakiejś pozycji) lub przełącznik.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze jedno. Można pokombinować bez wymiany silnika.
    kiler77
    Level 10  
    Dziękuje za rade sprawdzę POZDRAWIAM
    stawka78
    Level 2  
    Też w ostatnich dniach dmuchawa przestała działać. Przymarzła, zawiesiło się coś lub jeszcze coś innego. Ruszenie palcem wirnika dmuchawy pomogło i na razie działa.
    Gdzie włożyć paluszek? Otwieramy maskę, otwieramy kratkę od str. pasażera, wyjmujemy lewarek, ręką szukamy wirnika dmuchawy :) mały obrót i w naszym Clio dmuchawa już chodzi. Jak długo? Zobaczymy, mam nadzieję, że obejdzie się bez wymiany.
    CoverOne19
    Level 10  
    a ja mam pytanko bo mi dmuchawa nie dziala na 1 i na 3 biegu i co to moze byc? od czego mam zaczac i szukac gdzie?.dzieki z gory:]
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wypalona wtyczka przy panelu.
    User removed account
    User removed account  
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witaj Motronic, też nocą spać nie możesz?
    W clio te przełączniki padają jak silniczek dostaje oporów albo dmuchawka włączona przy zamkniętych nawiewach.