Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przedwazmacniacz mikrofonowy Radial

emaker 05 Jan 2010 22:19 1410 2
 • Przedwazmacniacz mikrofonowy Radial
  Firma Radial przedstawiła swój pierwszy model przedwzmacniacza mikrofonowego. Obudowa została wykonana w standardzie API. Przedwzmacniacz zaprojektowano w oparciu o elementy dyskretne. Maksymalne wzmocnienie wynosi 60 dB. Układ elektroniczny wykonano tak, aby zapewnić jak najmniejsze zniekształcenia przejścia przez zero i uniknąć ograniczeń spowodowanych zastosowaniem wzmacniaczy operacyjnych. Przedwzmacniacz ten posiada dwa wejścia XLR, jedno zlokalizowano na przedniej ściance, drugie znajduje się na tylnej. Przycisk „ground lift” odcina pętlę masy na wyjściu przedwzmacniacza. Wyjście sygnału jest separowane transformatorem. Dodatkowo możliwe jest odwrócenie polaryzacji napięcia wyjściowego o 180°. Przedwzmacniacz może pracować w jednym z trzech trybów. Pierwszy tryb – „punch” służy do ocieplenia barwy brzmienia, tryb „normal” zapewnia najczystsze brzmienie bez żadnych ingerencji, natomiast trzeci tryb „breath” dodaje więcej powietrza. Poziom wyjściowy monitorowany jest przez 10 diod umieszczonych na przednim panelu.

  Źródło: Link

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  emaker
  Level 12  
  Offline 
  Has specialization in: elektroakustyka, akustyka, inżynieria dźwięku
  emaker wrote 85 posts with rating 58, helped 0 times. Live in city "-". Been with us since 2009 year.
 • #2
  fotomh-s
  Level 23  
  A kto teraz używa takich przedwzmacniaczy?

  Jeszcze nigdzie czegoś takiego nie widziałem, a tak w ogóle to raczej dla bogatych akustyków, którzy nawet na cyfrową konsoletę mają forsę :)

  I jeszcze jedno pytanie: czy ten przedwzmacniacz ma zasilanie PHANTOM (48V), czy może nie używa się przedwzmacniaczy do mikrofonów pojemnościowych.
 • #3
  EBC41
  Level 28  
  widać na obrazku że tam jest przełącznik do Phantomu. A takich urządzeń nie stosuje się jeżeli posiadasz konsolę, no przecież ona ma wbudowany przedwzmacniacz. Potrzebny był by tobie gdybyś chciał np. mikrofon podłączyć do jakiegoś rejestratora z wejściem tylko liniowym.