Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dorobić AUX w wieży Thomson CS96

05 Sty 2010 22:28 3366 2
 • Poziom 25  
  Witam, posiadam wieżę Thomson CS96, zwykle podłączałem do niej kasetę-adapter, nie narzekałem na jakość dźwięku, lecz po jakimś czasie tania chińska kaseta zaczęła sprawiać problemy. Teraz już właśnie tą kasetę wyrzuciłem, chciałbym dorobić do wieży wejście AUX, abym mógł kierować tam sygnał audio wysterowany odpowiednio z laptopa. W załączeniu przedstawiam schemat płytki, który ciężko było znaleźć.
  Próbowałem podłączyć się tuż przed końcówkę mocy, lecz nie mam wtedy sterowania głośnością.
  Jak dorobić AUX w wieży Thomson CS96
  Pytanie? W które miejsca muszę się wbić, aby wprowadzić się z sygnałem (czy ograniczyć go opornikami) tak, abym mógł wygodnie pilocikiem sterować głośnością.

  Proszę o zrzut ekranu lub opis, przed którym konkretnie układem scalonym się wbić.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Witam!
  Odłączyć kondensatory 1µF od nóżki 10 (kanał lewy) i 21 (kanał prawy) układu LC75342. Do kondensatorów (minusy) podłączasz odpowiednio lewy i prawy kanał. Musisz tylko - jak wspomniałeś - sprawdzić poziom sygnału i dobrać ew. rezystory, chociaż, jeśli w komputerze masz możliwość regulacji, to niekoniecznie. Możesz też zastosować przełącznik, żeby z powrotem korzystać ze źródeł sygnału wieży.
  Cześć!
 • Poziom 25  
  Dziękuję za pomoc, podłączałem się wcześniej do tego właśnie układu scalonego, lecz w jego wyjścia. Podłączyłem się jednak do nóżek 9 i 22 jakby bezpośrednio na nie, co skutkuje nieco zniekształconym, cichym i bardzo basowym dźwiekiem. Źródło audio podłączałem jednak przez rezystory 800ohm, więc jutro rano polutuję układ już bez nich.

  Odpowiedź bardzo mnie nakierunkowała, dziękuję.

  Wyjście AUX będzie gdzieś z boku jako gniazdo jack 3,5; a będzie to grało przy włączonym odtwarzaczu kaset, dorobię jeszcze wyłącznik silnika do magnetofonu.

  Jeszcze nim zamknę temat może ktoś dodać swoje zdanie, które może mi pomóc...
  ###
  Edytuję:

  Dorobiłem wejście AUX, podłączyłem się do nużek scalaka 9 i 22, lecz troche dalej na jakimś lucie, sygnał jest wysterowany z komputera na pół głośności i brzmi idealnie. Nie dodawałem rezystorów, są zupełnie zbedne. Z rezystorami 800 ohm dźwiek był cichy i basowy. Mase znalazłem przy scalaku końcowym, gdyż tam był najgrubszy lut, podłączyłem się z przewodem.

  Nie ma porównania do wcześniej stosowanej kasety adaptera, takiego dźwięku w moim pokoju jeszcze nie było. Wadą jest natomiast to, że przy odgrywaniu musi pracować albo CD, albo kaseta, albo radio. Na CD planuję nagrać ciszę i puszczać, lecz obawiam się, że nie wytrzyma to dłuższej pracy. Kaseta wydaje terkot kręcąc się, nie ma sposobu odłączenia silniczka, bo sygnał jest natychmiast przerywany. Radio spełnia swoją rolę bardzo dobrze, ale muszę znaleźć częstotliwość, na której jest cisza.

  Dziękuję jeszcze raz za pomoc.