Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bmw e39 530d 2003r. automat brak biegów

konr92 05 Jan 2010 22:30 8109 6
    konr92
    Level 10  
    witam! mam bmw e39 530d ze skrzynia automatyczna z 2003r.
    dzis lekko przelecialem po jakiejs bryle lodu ktora lezala na ulicy i pekl mi zderzak oraz zginely biegi tzn na wszystkich opcjach jakie sa(N,D,R,S, I TIPTRONIC) jest jeden bieg-najprawdopodobniej 3. co moze byc przyczyna tego zachowania? przed ta akcja auto przy przelaczaniu 3 na 4 i redukcji 4 na 3 lekko szarplo. prosze o pomoc
    tosti77
    Level 17  
    Posprawdzaj wszystkie złącza na przewodach idących do skrzyni, na czujniku prędkości obrotowej, i TPSie
    autolucas
    Level 14  
    tak jak pisał tosti77 posprawdzaj wszystko,zobacz też czy jest wogóle olej w skrzyni bo może pękł jakiś przewód i wyleciał olej.pzdr
    konr92
    Level 10  
    czekam na elektronika. jutro lub pojutrze ma przyjechac z komputerem. a z tego co piszecie to najprawdopodobniej nie bedzie oleju w skrzyni albo cos sie stalo z tym mechanizmem od zmiany biegow bo bez roznicy na co wlacze czy jest to pozycja P,N,R,D,S czy tez tiptronic auto zawsze na kazdym biegu rusza powoli do przodu.
    raddzio867
    Level 1  
    witam mam problem ze skrzynia wczoraj przezucala do 2 jak silnik dostal 4,5tys obrotow puzniej dzialaly wszystkie, dzis ma tylko jeden. Pomozcie co mam zrobic w mojej sytuacji
    konr92
    Level 10  
    Okazało się że winne były tarczki i kosze w szkrzyni. Niestety ciężko było dostać części więc wymieniłem skrzynie. dzięki za pomoc. zamykam