Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki okap kupić i czym kierować się przy wyborze

lokiw 24 Feb 2010 23:03 74873 62
Bosch
    6969lysy
    Level 14  
    Andrew37 wrote:
    A ja dodam jeszcze że w okapach z giętą na boki szybą ważna jest nie tyle jej grubość co profil gięcia szkła.

Niektóre szyby są tak gięte że występuje na nich efekt falowania światła a poza tym nie pasują do czaszy okapu.

I tu niektórzy producenci co robią ? kładą szybę na gumowej uszczelce aby ładnie dolegała

Dla mnie jest to nie do przyjęcia

...tak samo jak szyba na śrubach ( dla mnie ).

Dodano po 2 [minuty]:

Andrew37 wrote:
    Dla mnie osobiście ten okap to masakra :)

1. oświetlenie żarówkowe, brzydkie osłony żarówek
    2. wystająca osłona filtra aluminiowego
    3. Sterowanie mechaniczne przyciskowe

Już ładniejszy mają ten czarny, na innej aukcji.

A może taki:

PLATINUM ME 60 firmy NETO

lub taki:

http://www.allegro.pl/item934130613_cichy_i_wydajny_okap_skosny_italian_design.html

mam podobne odczucia do tego MPM.
    Co do tego NETO to jest to oczywiście robota CIARKO :)
    za to coś do czego linka podajesz to ma chyba z nazwy udawać włoski okap a pochodzić prawdopodobnie z Turcji...

Dodano po 1 [minuty]:

popey111 wrote:
    Gdyby nie brać pod uwagę ceny i szerokości to oczywiście masz prawie rację ale wtedy np. Amica OKC 6726I, cichszy i wydajniejszy.

cichszy i wydajniejszy to jest ale OKC 951 S na silniku EBM...mam taki ale jako CIARKO SA 90....pełny odlot....
  • Bosch
    User removed account
    User removed account  
    popey111
    Level 21  
    Neto jeszcze nie miałem możliwości oglądać ale wygląd tak mi właśnie sugerował że to Ciarko.
    6969lysy
    Level 14  
    Motronic wrote:
    Okap top trzeba kupować taki, żeby był łatwy do czyszczenia, bo jak wam baba gotuje tłuste rosołki, goloneczki, pieczecie sobie frytki i takie tam inne łakomczuchy jedne, to od cholery tłuszczu osiada na okapie. I weź to później doczyść z zakamarków.

i takie właśnie robi CIARKO, te ze szkłem. Sterowanie dotykowy, żadnych przycisków ani zakamarków. Kupujesz w kiosku Window za 3,50 i po sprawie :)

Dodano po 1 [minuty]:

popey111 wrote:
    Neto jeszcze nie miałem możliwości oglądać ale wygląd tak mi właśnie sugerował że to Ciarko.

cała linie Platinum robią dla Neto...ale i tak wolę CIARKO :)
  • Bosch
    popey111
    Level 21  
    6969lysy wrote:
    Motronic wrote:
    Okap top trzeba kupować taki, żeby był łatwy do czyszczenia, bo jak wam baba gotuje tłuste rosołki, goloneczki, pieczecie sobie frytki i takie tam inne łakomczuchy jedne, to od cholery tłuszczu osiada na okapie. I weź to później doczyść z zakamarków.

i takie właśnie robi CIARKO, te ze szkłem. Sterowanie dotykowy, żadnych przycisków ani zakamarków. Kupujesz w kiosku Window za 3,50 i po sprawie :)

Dodano po 1 [minuty]:

popey111 wrote:

cała linie Platinum robią dla Neto...ale i tak wolę CIARKO :)

Czy ktoś się orientuje czy w tym okapie blachy też są szlifowane tak że trudno się nie pokaleczyć, chodzi mi głównie o panel zasłaniający filtr przeciw-tłuszczowy, w okapach amiki to porażka.
    Andrew37
    Level 11  
    I tu się zgodzę z kolegą co do okapów Amici i ostrych krawędzi - sam przeciąłem kiedyś rękę na jednym z nich.

NETO ma chyba bardziej wygórowane wymagania w stosunku do ciarko niż amica bo ich okapy są dobrze wykończone.

Wracając do okapu:
    http://www.allegro.pl/item904782390_okap_kuchenny_skosny_50cm_mpm_product.html

To w pierwszej kolejności warto było by się zastanowić, dowiedzieć jak wygląda serwis. Bo według mnie wygląda kiepsko :(
    popey111
    Level 21  
    Każdy serwis naprawiający okapy maana, czy gorenje da sobie z tym radę a po drugie konstrukcja prosta jak budowa cepa:)
    natka24
    Level 10  
    ciarko produkuje dla neto, dla amici, wszystko to samo tylko logo inne...

okropne oświetlenie w tym okapie a ten bomero ładny i ma halogeny... jest jeszcze czarny

popey111
    Level 21  
    Ale jak dla mnie to ten też wygląda jak Ciarko.
    6969lysy
    Level 14  
    popey111 wrote:
    Ale jak dla mnie to ten też wygląda jak Ciarko.

Nie zauważyłeś jeszcze, ze koleżanka stara się robić PR pod okapy Globalo ? Taki nowy trend w necie. Zatrudnia się takich "forumowiczów" żeby pisali dobrze o firmie, marce, produktach. Fajne forum mają w swoim sklepie. Można odnieść wrażenie, że sami tam sobie kadzą :))))
    Co do tego okapu to na pewno Ciarko tego nie dotykało...

Dodano po 2 [minuty]:

natka24 wrote:
    ciarko produkuje dla neto, dla amici, wszystko to samo tylko logo inne...

okropne oświetlenie w tym okapie a ten bomero ładny i ma halogeny...jest jeszcze czarny

ładnych okapów nie widziałaś....
    popey111
    Level 21  
    Zauważyłem, ale dajmy ludziom pracować:). Gdzieś był tekst o AGD ZELMERA:) ITD :) A co do tego czy okap ładny, to już chyba już temat na inne forum:).
    Jak jeszcze troszkę poczekamy to każdy sklep będzie miał własne marki , podobnie jak w biedronce:)
    6969lysy
    Level 14  
    popey111 wrote:
    Zauważyłem, ale dajmy ludziom pracować:). Gdzieś był tekst o AGD ZELMERA:) ITD :) A co do tego czy okap ładny, to już chyba już temat na inne forum:).
    Jak jeszcze troszkę poczekamy to każdy sklep będzie miał własne marki , podobnie jak w biedronce:)

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie okap tego typu malowany proszkowo na czarno to też lekkie nieporozumienie. Daję sobię cuś obciąć, że po paru latach pracy w warunkach w jakich pracuje okap czyli para, w połączeniu z czyszczeniem powłoka ta zacznie znikać...
    ...a aktualny sprzęt Zelemra zostawmy klientom bez wyobraźni....
    Andrew37
    Level 11  
    Moim zdaniem po kilku latach użytkowania każdy okap wymięknie, niezależnie od tego jakiej jest marki, czy jest malowany, czy z inoxu - to nie ma znaczenia,

Para, gorąco, wilgotno, ciągłe czyszczenie - musi w końcu wykończyć każdy sprzęt :)

Muszę jeszcze wypowiedzieć się na temat który został poruszony, a mianowicie malowania proszkowego.

http://koral-lakiernictwo.com/malowanie_proszkowe.php

Myślę że taka powłoka ma dobra wytrzymałość
    larm
    Level 2  
    Witam
    Nie znalazłem żadnej "recenzji" nowych modeli Amica OKC 641 S, OKC 642 S i OKC 643 S (minimalne różnice pomiędzy nimi, głównie wygląd). Zastanawiam się nad kupnem modelu OKC 642 S, bo najbardziej pasuje mi wizualnie. Czy ktokolwiek miał do czynienia z tymi okapami w praktyce? Warto się nad nimi zastanowić, czy polecacie coś innego w cenie ok 1000PLN i podobnym design'ie?
    Pozdrawiam
    popey111
    Level 21  
    larm wrote:
    Witam
    Nie znalazłem żadnej "recenzji" nowych modeli Amica OKC 641 S, OKC 642 S i OKC 643 S (minimalne różnice pomiędzy nimi, głównie wygląd). Zastanawiam się nad kupnem modelu OKC 642 S, bo najbardziej pasuje mi wizualnie. Czy ktokolwiek miał do czynienia z tymi okapami w praktyce? Warto się nad nimi zastanowić, czy polecacie coś innego w cenie ok 1000PLN i podobnym design'ie?
    Pozdrawiam
    Jak dla mnie to bardzo dobra propozycja:)
    myszor32
    Level 1  
    Witajcie

############################################3
    co za głupoty o szybie poczytałem tutaj na tym forum i o jakiś dziwnych rzeczach:

Po pierwsze szyba w okapie jakoś się musi trzymać, NIE MOŻE BYĆ KLEJONA gdyż w razie naprawy serwisowej nie ma jak się dostać do środka okapu.

Poza tym, to że śrub nie widać mocujących szybę to nie oznacza, że ona nie jest przykręcona tymi śrubami
    .
    99 % okapów na rynku polskim jest przykręcona śrubami czy to Chiny, Włochy, czy Polska praktycznie wszystkie są przykręcane gdyż proces produkcji klejonych szyb jest bardzo czasochłonny.... Ja nigdy jeszcze nie widziałem okapu z szybą giętą czy prostą klejoną.

Druga sprawa Ciarko produkuje dla Mastercook, Amica, Gorenje, Teka, Neto, VDB....

W amica okap OKC... to Okap Kominowy Ciakro :-)

Jasne?
    popey111
    Level 21  
    myszor32 wrote:
    Witajcie

############################################3
    co za głupoty o szybie poczytałem tutaj na tym forum i o jakiś dziwnych rzeczach:

Po pierwsze szyba w okapie jakoś się musi trzymać, NIE MOŻE BYĆ KLEJONA gdyż w razie naprawy serwisowej nie ma jak się dostać do środka okapu.

Poza tym, to że śrub nie widać mocujących szybę to nie oznacza, że ona nie jest przykręcona tymi śrubami
    .
    99 % okapów na rynku polskim jest przykręcona śrubami czy to Chiny, Włochy, czy Polska praktycznie wszystkie są przykręcane gdyż proces produkcji klejonych szyb jest bardzo czasochłonny.... Ja nigdy jeszcze nie widziałem okapu z szybą giętą czy prostą klejoną.

Druga sprawa Ciarko produkuje dla Mastercook, Amica, Gorenje, Teka, Neto, VDB....

W amica okap OKC... to Okap Kominowy Ciakro :-)

Jasne?

Jasne ;) a skoro już jesteś tak mądry to może oświecisz mnie i napiszesz coś o akpo, globalo itd:)
    Santana_891
    Level 2  
    Do 6969lysy
    "Nie zauważyłeś jeszcze, ze koleżanka stara się robić PR pod okapy Globalo ? Taki nowy trend w necie. Zatrudnia się takich "forumowiczów" żeby pisali dobrze o firmie, marce, produktach. Fajne forum mają w swoim sklepie. Można odnieść wrażenie, że sami tam sobie kadzą :))))"

uważnie śledziłem wasze wypowiedzi i...szkoda słów....jedynie Pan popey111 ma jakąś wiedzę w dziedzinie agd natomiast kolega 6969lysy...:/ gdy ktoś wyraził pochlebną opinię na temat innej firmy niż ciarko natychmiast go skrytykował a dlaczego? to proste usiłował odwrócić uwagę użytkowników forum od tego że reklamuje firmę ciarko... nie tylko na tym wątku, na innych również - to dopiero jest PR.... na necie znalazłem opinię sygnowaną taką samą nazwą użytkownika tylko że nie jest pochlebna dla firmy Ciarko a to dziwne skoro ją Pan tak zachwala
    http://gdynia.olx.pl/berdsen-okapy-kuchenne-iid-25958826

co Pan na to??

a co do tej szyby to kolega myszor32 ma rację - podpisuję się pod tą opinią.
    popey111
    Level 21  
    Staram się być na bieżąco:)

Dodano po 3 [minuty]:

Ale łysy miał rację w jednej rzeczy że w chińskich szklane panele ze sterowaniem są często montowane na śrubach a to już kicha:)
    n3kro
    Level 12  
    Co sądzicie o tym okapie ?

http://www.ceneo.pl/10737

Obecnie w Euro można go dostać za 799 zł

Generalnie szukam okapu do salonu z anksem kuchennym o łącznej powierzchni koło 27 m^2. czy do 800 zł można dostać coś lepszego?
    popey111
    Level 21  
    Fajny tylko pytanie czy wydajność wystarczająca
    n3kro
    Level 12  
    No właśnie wystarczy ? Część kuchenna znajduję się we wnęce salony, otwarta jest na pokój tylko z jeden strony, więc teoretycznie powinien wystarczyć?

Z drugiej strony chciałbym mieć pewność komfortowego korzystania zarówno z kuchni jak i z salonu (w czasie smażenia) :P. Więc jak to z tą mocą jest ? Myślisz żeby zaopatrzyć się w coś mocniejszego no i czy warto płacić tyle za Febera czy można znaleść coś innego w lepszej cenie ?
    Andrew37
    Level 11  
    Na taką powierzchnię potrzebujesz okapu o wydajności ok 800 m3

Ale w tym przypadku trzeba brać pod uwagę to że do kwoty 1000 zł na pewno nic takiego nie znajdziesz :(
    popey111
    Level 21  
    A jaka jest łączna kubatura pomieszczenia - kuchnia+salon :)
    n3kro
    Level 12  
    26 m salon + 5,8 m aneks, który tak jak pisałem jest otwarty na pokój tylko z jednej strony (umieszczony w kwadratowej wnęce). Mogę załączyć plan mieszkania jeżeli będzie taka potrzeba.
    popey111
    Level 21  
    weź coś z amiki z wydajnością 620m3/h :) i będzie ok
    Andrew37
    Level 11  
    Cały czas tylko ta amica i amica...

Wpisałem w google amica aby coś więcej się dowiedzieć i zastanowiła mnie jedna kwestia:

Na dole w google zawsze pojawia sie coś takiego jak:

Wyszukiwania podobne do ( w tym przypadku pokaże nam słowa najczęściej wpisywane ze słowem amica)

i co pokazuje:

amica serwis
    amica części

Zastanawiające prawda ? dlaczego ludzie tak często wpisują tą frazę
    User removed account
    User removed account  
    Andrew37
    Level 11  
    Nie szukam spisku, po prostu mam już dość czytania tylko i wyłącznie o amica. Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tej marce i przypadkiem trafiłem na coś takiego.

Widocznie na tym forum nie można już normalnie porozmawiać albo ktoś sugeruje komuś że coś reklamuje, albo ktoś szuka spisku w całości...

Widocznie ludzie też często szukają części do ardo i serwisu - dlaczego ?

Gdy wpiszemy Faber, Franke, Akpo, Elica, Ciarko, Globalo, Arkas, AEG,

ani wzmianki o serwisie
    n3kro
    Level 12  
    Jak widac Amica ma w swojej ofercie dobre piekanirniki i okapy. Za to cala jest do $**%. Stąd takie, a nie inne wyniki na googlach