Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SFC/scannow nie przywraca plików. Windows 7

05 Sty 2010 23:19 7431 12
  • Moderator Samochody
    Witam, od pewnego czasu mam problem z funkcją zarządzaj "Explorer.exe nie może odnaleźć aplikacji"

Funkcja CMD, SFC/scannow nie przywraca wszystkich plików, załączam log, może ktoś pomoże jak temu zaradzić?
  • PCBwayPCBway
  • Moderator Samochody
    Mam kolejny log, właśnie z tym plikiem jest problem, nie działa funkcja zarządzaj.

Jak go przywrócić bo nie rozumiem reszty poleceń w linku.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    " Na przykład, wpisz copy e: \ temp \ E CompMgmtLauncher.exe: \ windows \ system32 \ CompMgmtLauncher.exe "
  • PCBwayPCBway
  • Moderator Samochody
    No i przywróciło, teraz trochę inaczej to wygląda, mianowicie :

• Pomocny post
    Spec od komputerów
    Przeskanuj system antyvirem i pod kątem robali.
  • Moderator Samochody
    To może być powodem?

• Pomocny post
    Spec od komputerów
    Robale usuń i sprawdź.
  • Moderator Samochody
    Usunąłem, sprawdziłem, avg potem avast, cureit, Spy boot, i już nic żaden nie wykrył, a błąd dalej występuje.
  • Spec od komputerów
    Przetestuj RAM Memtestem lub GoldMemory. Problem występuje tylko z plikami EXE ?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Z logu wynika iż uszkodzony masz hashset dla tego pliku w związku z czym nie można go przywrócić - ergo - kopia pliku jest uszkodzona (sprawdź SMART dysku czy przypadkiem nie masz badsectorów). W przypadku jeśli okaże się że nie - najprościej byłoby skopiować plik z innej maszyny (na płycie z Windows 7 nie widzę takiego pliku). Drugie co przychodzi na myśl to fakt iż plik kopii może być skompresowany narzędziem Expand.
  • Moderator Samochody
    tronic1 napisał:
    Przetestuj RAM Memtestem lub GoldMemory. Problem występuje tylko z plikami EXE ?
    Ram sprawdzowy, nie widać zadnych błędów,
    Problem wystepuje tylko i wyłącznie w momencie klikniecia na start, prawym na mój komuter, i wybraniu przyciski zarządzaj.

Dodano po 18 [minuty]:

Brick_G napisał:
    Z logu wynika iż uszkodzony masz hashset dla tego pliku w związku z czym nie można go przywrócić - ergo - kopia pliku jest uszkodzona (sprawdź SMART dysku czy przypadkiem nie masz badsectorów). W przypadku jeśli okaże się że nie - najprościej byłoby skopiować plik z innej maszyny (na płycie z Windows 7 nie widzę takiego pliku). Drugie co przychodzi na myśl to fakt iż plik kopii może być skompresowany narzędziem Expand.

Smart:

Chwilowo nie mam nikogo w okolicy z siódemka, a mając na myśli narzędzie expand mówisz o płycie z instalacją Windowsa?