Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-32S5600 sam włącza się

RobertŚ 06 Sty 2010 09:15 12243 5
  • #1 06 Sty 2010 09:15
    RobertŚ
    Poziom 2  

Witam serdecznie!
    Jestem początkujący na www.elektroda... i na tym forum.
    Mam problem z nowym telewizorem Sony Bravia KDL-32S5600. Telewizor ten od samego początku sam włącza się kiedy jest na czuwaniu. Sytuacja jest o tyle nietypowa, że włącza się zawsze o tej samej godzinie tj. ok. 23.00 oraz ok. 1.00. Nigdy o innych porach, co raczej wyklucza awarię. Początkowo myślałem, że jest jakiś timer włączający urządzenie o określonej godzinie (taki budzik) jednak nic na ten temat nie ma w instrukcji. Nie ma też nic w menu telewizora. Proszę o radę, może ktoś wie jak pozbyć się tego uciążliwego problemu??? Dodaję, że telewizor włącza się ok. 23.00 a kiedy go wyłączę pilotem, to kolejne samoistne uruchomienie następuje ok. 1.00. Po kolejnym wyłączeniu pilotem telewizor sam już się nie załącza - aż do 23.00. Inne funkcje działają poprawnie, tak więc serwis to ostateczność.

0 5
  • #2 06 Sty 2010 21:25
    kosamark
    Poziom 8  

Witam.Mam ten sam problem,jestem posiadaczem tego nieszczesliwego telewizora i mam ten sam problem z tym że u mnie to już: wymieniono płytę główna (zero efektu)i dwa razy byl juz w serwisie(zero efektu) porownali go za drugim razem z innym telewizorem tego samego typu i stwierdzono że te typy tak mają.Dostałem nawet od nich tą informacje na piśmie.Jak na razie moja sprawa jest nie skończona,czekam na inne pismo aby oddać ten nieszczęsny telewizor do sklepu gdzie go kupiłem i zobaczymy co dalej.On nie włącza się tylko o tych godzinach co podałeś tylko kiedy chce (jak musie podoba)tylko że tego nie zauważyłeś w dzień.Podobno chce pobrać jakaś aktualizacje chociasz w menu telewizora aktualizacje są wszystkie wyłączone.pozdrawiam

1
  • #3 06 Sty 2010 22:25
    sebek99
    Poziom 15  

Tv się nie właćza tak jak przy normalnym oglądaniu.
    Włącza się tylko zielona dioda.
    Tv szuka wtedy aktualizacji z tunera cyfrowego.
    W Polsce na pewno nic nie znajdzie ale właczać się będzie...
    Można jedynie ograniczyć czas na jaki ma się włączać a mianowicie w ustawieniach cyfrowych włączyć opcję aktualizacji i informację o usługach.

Ten model tak ma i żaden serwis temu nie zaradzi!

1
  • #4 06 Sty 2010 22:53
    kosamark
    Poziom 8  

sebek99 napisał:
    Tv się nie właćza tak jak przy normalnym oglądaniu.
    Włącza się tylko zielona dioda.
    Tv szuka wtedy aktualizacji z tunera cyfrowego.
    W Polsce na pewno nic nie znajdzie ale właczać się będzie...
    Można jedynie ograniczyć czas na jaki ma się włączać a mianowicie w ustawieniach cyfrowych włączyć opcję aktualizacji i informację o usługach.

Ten model tak ma i żaden serwis temu nie zaradzi!

Nie wiem czy dobrze napisałeś:w ustawieniach cyfrowych włączyć czy wyłączyć opcję aktualizacji i informację o usługach?

0
  • #5 07 Sty 2010 11:45
    RobertŚ
    Poziom 2  

Witam ponownie!
    Mój tv włącza się jednak normalnie, tak jak do oglądania. Jeśli zostawię na noc włączony tuner satelitarny np. na kanale tvn to telewizor po samoistnym włączeniu się zaczyna odbierać ten program i jest włączony tak długo, az go nie wyłacze. Jeśli tv nie dostaje żadnego sygnału, to włacza się a po jakimś czasie pojawia się komunikat, że zotsanie automatycznie odcięte zasilanie czy coś takiego i sam wyłącza się. Nie wydaje mi się, że cos takiego jest normalne. Przed zakupem odbiornika czytałem o nim wiele różnych opinii i wszystkie były pozytywne, dlatego wybór padł na ten model i tą markę. Za podobne pieniądze można było kupić np. większego LG lub samsunga. Zaczynam powoli żałować wyboru....Choć wczoraj telefonowałem do Serwisu SONY w Poznaniu i tam powiedzieli mi, że najprawdopodobniej wystarczy wymienić oprogramowanie. Jeśli nic się nie zmieni, pewnie trzeba będzie sprzęcik oddać do sklepu a to zapewne nie będzie łatwe - znowu nerwy....

0
  • #6 07 Sty 2010 20:24
    kosamark
    Poziom 8  

RobertŚ napisał:
    Witam ponownie!
    Mój tv włącza się jednak normalnie, tak jak do oglądania. Jeśli zostawię na noc włączony tuner satelitarny np. na kanale tvn to telewizor po samoistnym włączeniu się zaczyna odbierać ten program i jest włączony tak długo, az go nie wyłacze. Jeśli tv nie dostaje żadnego sygnału, to włacza się a po jakimś czasie pojawia się komunikat, że zotsanie automatycznie odcięte zasilanie czy coś takiego i sam wyłącza się. Nie wydaje mi się, że cos takiego jest normalne. Przed zakupem odbiornika czytałem o nim wiele różnych opinii i wszystkie były pozytywne, dlatego wybór padł na ten model i tą markę. Za podobne pieniądze można było kupić np. większego LG lub samsunga. Zaczynam powoli żałować wyboru....Choć wczoraj telefonowałem do Serwisu SONY w Poznaniu i tam powiedzieli mi, że najprawdopodobniej wystarczy wymienić oprogramowanie. Jeśli nic się nie zmieni, pewnie trzeba będzie sprzęcik oddać do sklepu a to zapewne nie będzie łatwe - znowu nerwy....

Żeby oddać go do sklepu to musisz mieć odpowiednie pismo z serwisu naprawczego sony a co do oprogramowania to na chwile obecna ten typ soniaka ma najnowszy soft - wiem bo powiedzieli mi tak w servisie.

0