Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączanie drukowania "borderów" na Minolcie 2210

ice_rado 14 Lip 2004 11:31 603 0
  • #1 14 Lip 2004 11:31
    ice_rado
    Poziom 10  

Jestem posiadaczem drukarki Minolta (QMS) Magicolor 2210. Do tej pory działałem na Windows 98 i było OK. Po przejściu na Windows 2000 Professional pojawiły się problemy. W preferencjach drukowania (przy opcji drukowania dwóch stron na kartce) domyślnie ustawione jest drukowanie "borderów" (ramek) i nie ma opcji ich wyłączenia (tak jak to było w win 98 ). Ponadto nie ma możliwości ustawienia rodzaju podajnika papieru (górny, dolny lub oba na raz) - domyślnie jest górny - i przy drukowaniu np. strony testowej, gdy nie ma kartek w podajniku górnym, a dolny jest niemal pełen, drukarka "krzyczy", że nie ma papieru. Moim zdaniem to wina sterownika (instalowany z cd dostarczonego przez producenta). Sterownik pobrany ze strony producenta też nic nie zmienił. Kontaktowałem się z serwisem Minolty, ale tam coś załatwić, to ... w sumie, to sami chyba nie wiedzą. Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać lub chociaż wie co można w tej sytuacji zrobić.

Proszę o pomoc.

RadO

P.S. Z góry dziękuję za porady typu: "zmień system na inny" lub "kup inną drukarkę".

0 0