Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

szukam instrukcji do autoalarmu Challenger ST 800 PC

Wall 14 Jul 2004 11:52 9339 7
lampy.pl
    Wall
    Level 11  
    Witam wszystkich
    Nie wiem czy ta grupa ale pozyczylem od siostry polo i cos ponaciskalem w pilocie ze sie alarm nie uruchamia.

Pilot sklada sie z 4 przyciskow -dwa na gorze -po lewej jedynka rzymska i po prawej dwojka rzymska; i dwa na dole -po lewej zamknieta klodka i po prawej otwarta klodka.

Normalnie zamykalem klodka zamknieta i otwieralem klodka otwarta -czyli przyciskami na dole. Przy zamknieciu efekt byl taki ze najpierw alarm raz pikal a nastepnie po chwili uzbrajal alarm dajc dwa sygnaly dzwiekowe.

A teraz nic nie "pika" :((( czego bym nie naciskal. Nawet jak jest zamkniety samochod i otworze kluczykami np. tylne drzwi to sie nie wlacza dzwiek tylko same swiatla mrugaja :(((

Chyba musialem ktorys z klawiszy tych na gorze nacisnac przy otwieraniu czy zamykaniu.

Moze ktos wie do czego one sluza i jak to przywrocic?

A jak zadzwonilem do serwisu to mi powiedzieli zebym przyjechal bo elektryk musi to obejrzec! -Jakby nie dalo sie tego nastawic tymi piekielnymi przyciskami z powrotem!

Ma ktos pomysl co zrobic albo jakas instrukcje???????

Z gory dziekuje
    Wall
  • lampy.pl
    commor
    Level 25  
    Instrukcja mówi:

Istnieje możliwość zablokowania systemu za pomocą pilota:
    - włącz zapłon lub uruchom silnik
    -otwórz drzwi
    -wciśnij przycisk UNLOCK
    -dioda LED zaświeci ciągłym światłem - system zablokowany.
    Odblokowanie systemu polega na powtórzeniu tych samych czynności.

pozdrawiam
    commor

PS.
    Jednakże powinny działać wtedy zamki centralne - jesli są tzn. drzwi z pilota powinny się pozwolić zamykac i otwierać - bez włączanuia alarmu - jest to tzw. stan serwisowy.

PS2.
    Przycisk A a następnie LOCK/UNLOCK służy do cichego
    włączania/wyłączania alarmu.

Przycisk B wyjście na biało-niebieskim przewodzie podaje "-"
    Przycisk A+B wyjście na zielonymm przewodzie podaje "-"
  • lampy.pl
    Wall
    Level 11  
    [quote="commor"]Instrukcja mówi:

Istnieje możliwość zablokowania systemu za pomocą pilota:
    - włącz zapłon lub uruchom silnik
    -otwórz drzwi
    -wciśnij przycisk UNLOCK
    -dioda LED zaświeci ciągłym światłem - system zablokowany.
    Odblokowanie systemu polega na powtórzeniu tych samych czynności.

-no niestety lipa -nic nie dziala. Dzwonilem do firmy zajumujacej sie tego typu alarmami i do serwisu. Zdania sa podzielone -generalnie wg "wachowcow" bez komputra sie nie obejdzie -wg nich najprawdopodobniej padla syrena i tylko sygnalizacja swietlna zostala ale tego na razie nie wie nikt :(

Pozdrawiam i dzieki
    Wall
    commor
    Level 25  
    Syrenę łątwo sprawdzić :) !
    Z alarmu wychodzi na nią BRĄZOWY przewód - jest to (dla daltonistów) 3 kabelek w złączce od prawej strony.
    Jeśli pojawi sie tam "+" 12V podczas tego gdy "ma wyć syrena" znaczy się, że jest ona uszkodzona lub WYŁĄCZONA (!) kluczykiem.
    Jeśli się ten plusik pojawia - diagnoza mylna - zmień fachowców 8O - Syrena jak najbardziej OK.

MAM jeszcze jedno pytanko:
    CZY ŚWIECI DIODA LED NA STAŁE :?:
    Jeśli tak to jednak jest w stanie serwisowym...

Pozdrawiam
    commor
    Wall
    Level 11  
    commor wrote:
    Syrenę łątwo sprawdzić :) !
    Z alarmu wychodzi na nią BRĄZOWY przewód - jest to (dla daltonistów) 3 kabelek w złączce od prawej strony.
    Jeśli pojawi się tam "+" 12V podczas tego gdy "ma wyć syrena" znaczy się, że jest ona uszkodzona lub WYŁĄCZONA (!) kluczykiem.
    Jeśli się ten plusik pojawia - diagnoza mylna - zmień fachowców 8O - Syrena jak najbardziej OK.

-hmm rozumiem ze mam wziac miernik, wlaczyc alarm i zobaczyc na skali 12V czy pojawia sie plusik? (no niestety jesli chodzi o elektryko-elektronike to ja jestem noga :()

commor wrote:
    MAM jeszcze jedno pytanko:
    CZY ŚWIECI DIODA LED NA STAŁE :?:
    Jeśli tak to jednak jest w stanie serwisowym...

-no nie. Nie swieci sie na stale.

Sprawdze i dam znac czy cos wskuralem.
    Dzieki za wskazowki.
    Wall
    commor
    Level 25  
    Zgłosiłeś się, mam nadzieję bez przymusu, na grupę elektroniczną a nie np. szewską czy też cukierniczą - więc pewne wskazówki kierowane pod Twoim adresem będą wymagały od Ciebie chociaż ciuteczkę znajomości tematu elektryki lub elektroniki stosowanej.
    Ale nie przejmuj się... :)
    Chwilowo do moich wskazówek nie jest potrzebny miernik - wystarczy zwykła żarówka z tym, ze najlepij na 12V o niewielkiej mocy np. 3 lub 5 W.
    Jesli ona zaświeci - znakiem tego syrenka w danym momencie zawyje.
    No to tyle.
    Powodzonka.
    commor
    jangiere
    Level 19  
    cześć! pełną instrukcję włożyłem do autoalarmów. pozdrawiam
    Wall
    Level 11  
    Dzieki za porady, instrukcje i wskazowki -bardzo sie przydaly!

-okazalo sie, ze jeden z kabli byl zle zlutowany i nie stykal. Swoja droga to nie wiem kto w tych kablach grzebal.

Pozdrawiam wszystkich,
    Wall