Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta 1600f zawiesiła się podczas drukowania

06 Sty 2010 13:34 2703 8
  • Poziom 2  
    Witam, drukarka jak w temacie zawiesiła się z chwilą połączenia z serwerem poczty email przy próbie drukowania całej zawartości skrzynki. Obecnie na wyświetlaczu widnieje komunikat **DRUKOWANIE** DOKUMENT ZACHOW. oraz miga koperta. Jest papier w podajniku ale nie drukuje. Nie drukuje też z komputera mimo, że jest komunikacja z drukarką po USB i LAN. Serwisant Konica Minolta zasugerował by odłączyć urządzenia na godzinę i pamięć zostanie automatycznie wyczyszczona. Niestety po całej nocy bez zasilania i ponownym uruchomieniu drukarka ponownie przechodzi w tryb drukowania (komunikat jak wyżej). Mogę nawigować po menu. Nie ma aktywnych zadań, które mógłbym anulować. Załadowałem pomyślnie firmware licząc na to, że powróci do ustawień fabrycznych i wykasuje pamięć ale problem pozostał (nie zmieniła się też konfiguracja).

Szukałem w bazie wiedzy Konica Minolta ale nie znalazłem podpowiedzi.

Proszę o poradę jak odblokować urządzenie lub przywrócić do ustawień fabrycznych?

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    udało Ci się ten problem rozwiązać?
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wchodzimy w ustawienia serwisowe i przywrócenie NVRAM
  • Poziom 10  
    niestety, pojawił się u mnie ten sam problem ...
    czy jest juz na to rozwiązanie ?
  • Poziom 10  
    Witam czy ktoś może mi podać jak rozwiązać powyższy problem ?
  • Poziom 10  
    witam,
    nie udało mi się "dostać" do ustawień serwisowych ...
    u mnie skończyło się wysyłką do serwisu, bo była to nowa drukarka.
  • Poziom 20  
    Odświeżę trochę temat.
    Sytuacja zmusiła mnie do używania tego czegoś w domu.
    Gdybym nie musiał skanować to pewnie nie było by problemu, ale musiałem skanować więc skonfigurowałem maila, niepotrzebnie pop3 i teraz drukuje i drukuje i drukuje maile.
    Da się to jakoś anulować?
    AB Lublin napisz jak zrobić inicjalizację ustawień do fabryki

Z góry dzięki za info
  • Poziom 20  
    Trochę podłubałem i doszedłem jak ją zrobić
    ^*# SOS1 USTAWIĆ WSZYSTKO NA 1 - OK - C - ^ # 0 I WYKASOWANA

Jak by były pytania pisać - podpowiem
    P.S.
    ^ oznacza strzałkę w dół lub w górę (działają tak samo przynajmniej w tej kombinacji)
  • Poziom 10  
    Witam ponownie powyższa kombinacja zadziałała, przywróciło drukarkę do ustawień fabrycznych, ale problem nadal istniej - "drukowanie dokument zachow."

Może jakieś następne sugestie ? Z tego co pamiętam zostało w drukarce chyba namieszane wcześniej z odbiorem email i od tego czasu taki stan.

Proszę o pomoc :-)

Dodano po 29 [minuty]:

Problem rozwiązany propozycja problemu jak podał Erni1 tylko tryb kasowania na końcu wybieramy nie 1 a 7