Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łącznik / kabel (antenowy ?) nieznanego typu - proszę o info

lameday2 06 Sty 2010 13:47 1024 3
  • #1 06 Sty 2010 13:47
    lameday2
    Poziom 15  

Znalazłem łącznik wygląda jak do anteny ale jest sporo większy. Podaje rozmiary główki: śr. zew. 13mm, śr. wew. 11mm, śr. bolca około 3mm. Dołączam zdjęcia. Nie wiem za bardzo do jakiego zastosowania się nadaje, jeżeli posiadaj jakąś marke/model to proszę o informacje.

Łącznik / kabel (antenowy ?) nieznanego typu - proszę o info Łącznik / kabel (antenowy ?) nieznanego typu - proszę o info

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Sty 2010 14:49
    kondensator
    Poziom 36  

Nie jestem w stanie teraz zweryfikować wymiarów, ale podobne złącza widziałem w sprzęcie pomiarowym produkcji CSRS (lata 60' - chyba miały cieńszy bolec niż 3mm bo były w torze w.cz. 60 lub 75ohm) i ZSRS (lata 60'-70': generatory - wejścia modulatorów zewnętrznych, wobuloskopy - wejścia napięcia wyprostowanego z sond).
    "Z wyglądu" można je stosować do ok. 50...100MHz (a po pomiarach może i znacznie wyżej do ok. 300MHz) np. do torów video, audio, anten KF i UKF (ale dla TV nie ! - raczej za duże odbicia i straty dla częstotliwości UHF, nieznana impedancja) i innych (tylko trzeba mieć też pasujące gniazda...) - na pewno będą działały lepiej niż "BNC" (=Bardzo Niepewny Conector).
    Dołączony do złącz przewód ma zapewne ekranowanie pojedynczą warstwą oplotu (za słabe ekranowanie dla RTV) i nieznaną impedancję (po pomiarach można ocenić).

PS: Po pytaniu Kolegi i moim dokładnym opisie, nie zdziwię się bardzo widząc go (ale w wersji "wypasionej") powtórnie na Alle...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Sty 2010 15:23
    lameday2
    Poziom 15  

kondensator napisał:
    PS: Po pytaniu Kolegi i moim dokładnym opisie, nie zdziwię się bardzo widząc go (ale w wersji "wypasionej") powtórnie na Alle...

Lepsze to niż wyrzucić... i tak ja z niego nie będę miał żadnego pożytku, a komuś może się przydać. Czekam na więcej wypowiedzi.

0
  • #4 09 Sty 2010 19:11
    Jurek Plieth
    Poziom 11  

lameday2 napisał:
    Znalazłem łącznik wygląda jak do anteny ale jest sporo większy. Podaje rozmiary główki: śr. zew. 13mm, śr. wew. 11mm, śr. bolca około 3mm. Dołączam zdjęcia. Nie wiem za bardzo do jakiego zastosowania się nadaje, jeżeli posiadaj jakąś marke/model to proszę o informacje.

Najprawdopodobniej jest to kabel łączący woltomierz lampowy prod. NRD, lub CSRS z kompatybilną sondą pomiarową.

0