Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sirius 34 gdzie podpiac obrotomierz

lennys 06 Jan 2010 14:29 3048 10
SterControl
    lennys
    Level 13  
    Witam serdecznie forumowiczów , Szukam rozpiski pinów do tego komputera a pochodzi on z renault clio sport 2.0 2002 rok .Potrzebuje podpiąć lampkę gizzmo shift która pokazuje blysnieciem przekroczenie 6500 obrotów na minute .Ta lampka jest programowalna i potrzebuje sygnału z licznika co w tym modelu odpada bo jest can lub ze sterowania cewka zapłonowa .Przy cewce nie da się podpiąć bo jest za wiele zakłóceń i lampka wariuje .Znajomy podłączył tą lampkę do mitsubisi bo miał rozpiskę komputera znalazł wyjście sterujące cewką i działa . Jeśli ktoś w tym modelu podpinał taką lampkę lub zna rozpiskę tego komputera bardzo proszę o odpowiedz .
  • SterControl
  • Helpful post
    15darekvw
    Level 27  
    witam niemam rozpiski do SIRIUS 34 ale posiadam do sirius 32M moze ci to cos pomoze ;pin 32 cewka zaplonowa cylindra 1 i 4 (brązowy) ,pozdrawiam.
  • SterControl
    lennys
    Level 13  
    czy mógłbyś mi przesłać tą pinologie ? był bym wdzięczny .To wtedy porównam sobie .
  • Helpful post
    15darekvw
    Level 27  
    Renault Megane,clio II Siemens Sirius 32 M,N 2000R

pin 3,33,28 masa (czarny)
    pin 24 CKP sensor (zielony)
    pin 32 cewka zaplonowa cylindra 1 i 4 (brązowy)
    pin 52 nic
    pin 43 slizgacz potencjometru przepustnicy (brązowy\biały)
    pin 37 nic
    pin 58 linia immo
    pin 30 +12V
    pin 29 +12V po właczeniu zapłonu

to co mam tylko do tego sterownika moze cos ci pomoze z tego opisu,pozrdawiam.
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    Pin 4 w czerwonej kości zegarów
    lennys
    Level 13  
    sprawdzę jutro ten pin 4 , ja wcześniej znalazłem schemat licznika i właśnie miałem podpięte pod jakiś pin w liczniku ale potem się okazało ze ten licznik co ja mam jest nowszy i tam jest po canie . Czy jesteś pewien że w tym roczniku da się podpiąć pod licznik .Czy jest tam analogowy sygnał obrotomierza ?
    milejow
    Level 43  
    CAN jest dopiero w zegarach z wyświetlanym paliwem i temperaturą(od 2004)
    Mała poprawka, Autodata gada o pinie 4 na zegarach ale Visu mówi, że tam jednak już jest CAN wiec możesz mieć rację, jednak sprawdzić nie zaszkodzi.

Dodano po 1 [godziny]:

Słuchaj, przewertowałem wszystkie schematy i CAN jest już od rocznika 2001. W poprzednich modelach z silnikiem F4R analogowy sygnał obrotów wychodził z pinu 70 sterownika silnika (syrius 34) więc sprawdź tam, w zegarach go nie ma(tylko CAN)
    lennys
    Level 13  
    Dziękuje bardzo za pomoc jutro sprawdzę wszystko , znajdę pin nr 70 w sterowniku .Podłącze tam częstościomierz i zobaczę czy jest jakieś info o obrotach .
    lennys
    Level 13  
    Znalazłem pin 70 w komputerze ale w kostce nie było kabla tylko zaślepka .Wyjołem zaślepkę podłączyłem kabel ale nic to nie dało . po podłączeniu częstościomierza na wolnych obrotach jest około 300 Hz a jak dodaje gazu praktycznie nic się nie zmienia .Myslę ze niema tam sygnału o obrotach . czy ma ktos jakis pomysł jak tą lampkę podłączyć ?
    carrot
    Moderator of Cars
    Jak w tym silniku występuje, to można by podłączyć pod czujnik położenia wałka rozrządu, ewentualnie zaadoptować kawałek układu ze zwykłego obrotomierza analogowego i podłączyc pod cewkę
    lennys
    Level 13  
    właśnie myślałem o cewce ale gdzie to podłączyć są tam 2 cewki po jednej na 2 cylindry i do każdej są 3 kable .Podłączyłem wcześniej do jednego kabla ale lampka wariuje .Nie można jej zaprogramować .Jeśli ktoś wie gdzie konkretnie można podpiać pod ta cewkę proszę o informacje

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam ze ta lampka jest mikroprocesorowa i producent zezwala na podpięcie jej pod licznik lub pod cewkę