Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW 1067 F błąd E33

06 Sty 2010 14:42 4645 4
 • Poziom 9  
  Witam,
  mam następujący problem z ww. pralką:

  Po włączeniu jakiegokolwiek programu (w tym pranie w zimnej wodzie, wirowanie, odprowadzenie wody) pralka zaczyna odpompowywać pozostałości wody po poprzednim praniu i niestety dłuży się to przez ok. 1 min. (nawet kiedy już nie ma wody). Po tym czasie program wraca na początek cyklu prania i zaczyna mrugać dioda start/pauza. Dalej pralka nie chce ruszyć. Nie dochodzi również do pobrania wody.

  W trybie serwisowym jest wyświetlany błąd E33. Dzięki innym postom wiem, że jest to rozbieżność we wskazaniach hydrostatu analogowego i 1 styku zabezpieczającego grzałki (dłuższa niż 60 sek.). Według zaleceń w innych postach przeczyściłem komorę hydrostatu (była czysta), wężyki i gumową rurę biegnącą w stronę filtra. Sprawdziłem wszystkie zapięcia wiązek. Niestety nie dało to większych efektów, a właściwie na tym etapie żadnych.

  Zniechęcony marnymi efektami, częściowo zamontowałem tylną część obudowy. Spróbowałem jeszcze raz zapuścić jakiś program, wlewając przed tym bezpośrednio do bębna kilka litrów wody i pralka ruszyła... Przerwałem program, odprowadziłem wodę i dla bezpieczeństwa zabrałem sie za właściwe zamontowanie obudowy. Po tym wszystkim niestety pralka nie działa, czyli wykazuje te samy objawy i błąd w trybie serwisowym E33.

  Co według Was może być nie tak? Jaka możę być przyczyna tej awarii?
  Czy jest jakiś sposób, aby bez zdejmowania bębna ze stelaża dostać się do modułu w celu wyczyszczenia go i zobaczenia czy nic w nim nie przepaliło się? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

  P.S. Chciałem nadmienić, że używałem opcji
  Szukaj na tym forum i wszystkie właściwe posty dokładnie przeczytałem. Niektóre porady chciałbym zastosować w praktyce, ale nie wiem jak zabrać się za dalsze rozmontowywanie pralki (tylną częścią obudowy, dzięki postom na forum wiem jak wymontować).
 • Poziom 1  
  Witam !
  Mam taki sam problem.Wyciągnąłem moduł sterowania -był cały w pyle od szczotek silnika .Wyczyściłem ale nie dało to rezultatów.Nieciekawie wygląda opornik R98.Spalona jest na nim farba .
  Napisz kolego czy już jest ok! z twoją pralką i co było zepsute .
 • Poziom 9  
  rataman napisał:
  Witam !
  Mam taki sam problem.Wyciągnąłem moduł sterowania -był cały w pyle od szczotek silnika .Wyczyściłem ale nie dało to rezultatów.Nieciekawie wygląda opornik R98.Spalona jest na nim farba .
  Napisz kolego czy już jest ok! z twoją pralką i co było zepsute .

  Nie wiem czy z moją pralką jest wszystko ok., na razie przeszła 6 pełnych cykli prania, ale obawiam się, że może mnie znów zaskoczyć...
  Jakiś czas temu, już myślałem, że wszystko jest ok., niestety jak to jest opisywane w innych miejscach na temat tego problemu, cykl po dojściu do płukania powrócił na swój początek. W międzyczasie świrowała mi blokada drzwiczek, a później wywaliło mi korki. Przeczyszczenie modułu nic niby nie dało. Przy kolejnym podejściu jeszcze raz wypiąłem i wpiąłem z powrotem styki wiązek (szczególnie te prowadzące do grzałki). Wykasowałem ostatni błąd z trybu serwisowego i odpaliła. Tak na prawdę nie mam zielonego pojęcia co mogło pomóc. Nadal w programie testowym nie działa grzałka, albo mi tak wydaje się, bo nie znalazłem pełnego opisu kolejności programów testowych. Więc ciągle mam świadomość, że któregoś dnia pralka znów zbuntuje się. Grzałka jest pierwsza na liście podejrzanych, ale czy słusznie?
 • Poziom 14  
  Podejrzana grzałka - bardzo słusznie , grzałka zapewne dostała upływności i powoduje zakłócenia w prawidłowych pomiarach elektroniki
  pozdrawiam
  Mirrr
 • Poziom 9  
  No i zbuntowała się w najmniej oczekiwanym momencie...
  Nie miałem czasu, aby znów bawić się w "naprawianie" na czuja, więc wezwałem serwisanta. Facet zgodził się z moja diagnozą, że to grzałka, wymienił i praleczka śmiga jak trza :D
  Koszt: 120 zł (grzałka 60; robocizna 60).