Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabudowa kaloryfera w kuchni

06 Sty 2010 19:08 10791 5
  • Poziom 9  
    Nie wiem za bardzo czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale jeśli ktoś wie to bardzo proszę o pomoc :)

Otóż projektuję kuchnię i tak niefartownie się zdarzyło, że kaloryfer koliduje mi z ciągiem szafek. Chciałabym puscić szafki kuchenne na całej długości ściany. Czy kratka w blacie wystarczy do zapewnienia odpowiedniego przepływu ciepła? Fachowcy od kuchni twierdzą, że tak, ale ja się obawiam, że może to znacznie ograniczyć przepływ ciepła. Co myślicie? Może są jeszcze jakieś inne patenty na zabudowę kaloryfera. Jest sens robić jeszcze kratkę np. w cokole?

Pozdrawiam,
    Ania
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź :) Teraz już wiem przynajmniej, że kratka w cokole jest konieczna.

Ostatnie pytanie: czy taka zabudowa może odczuwalnie zmniejszyc temperature w mieszkaniu? Strasznie się tego boję, bo deweloper niestety zamontował i tak już za małe kaloryfery przez co maksymalna temperatura jaką mogę uzyskać w mieszkaniu to około 17 stopni :(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Mieszkanie ma 40 metrów i są tam 2 kaloryfery o szerokości 60 cm i jeden taki większy może 90 cm. Ale jest dość sporo okien. Dodatkowo jest to nowy blok, więc nikt obok nie mieszka (aczkolwiek deweloper twierdzil, że odkręcił kaloryfery na maksa - no ale mogły się w między czasie zapowietrzyć :/)

Co do tego odczytania temperatury to sprawdzę jak tam następnym razem będę.
  • Poziom 14  
    Witam,

jeśli chodzi o te +17°C to wszystko zależy od subiektywnego odczucia ciepła (komfort cieplny),projektowo zakłada się +20°C. Temperatura może się utrzymywać na tym poziomie, a dodatkowe ciepło i tak bedzie wytwarzane podczas gotowania.

Jeżeli grzejnik jest na ścianie zewnetrznej pod oknem to można zastosować termiczna folię ochronną (ekran) która zmniejszy przekazywanie ciepła na zewnatrz. Montaż we wnęce powoduje zmniejszenie mocy cieplnej średnio o 15% (dużo zależy od rozmieszczenia kratek i możliwości cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu).

Najlepszym rozwiązaniem byłoby to co już zostało nepisane wcześniej czyli przeniesienie grzejnika w inne miejsce.

Pozdrawiam