Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4521F Regenracja tonera Startowego

06 Sty 2010 19:58 3452 8
  • Poziom 18  
    Witam!
    Nie dawno zakupiłem w Media Markt takie wielofunkcyjne urządzenie laserowe które nazywa się: Samsung SCX-4521F. Po jakiś 3 dniach użytkowania wyskakuje mi na wyświetlaczu komunikat:
    Cytat:
    [Mało toneru]

Do drukarki jest włożony toner startowy, i teraz nasuwa mi się pytanie:
    Czy można w jakiś sposób go zregenerować aby można było drukować dalej bez inwestowania dużych pieniędzy w nowy toner który kosztuje ponad 200 zł?
    bardzo bym was prosił o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Regeneracja identyczna jak w samsungu ML-1610 / ML-2010. Czyli w uproszeczniu odkrecenie szesciu srubek, oproznienie smietnika, zasypanie proszkiem, skrecenie. No i wymiana bezpiecznika w tonerze.

A, koszt proszku to kilkanascie zl.
  • Poziom 18  
    a czy ten proszek różni się czymś od tego oryginalnego samsunga? Chodzi o to czy pokrycie jest takie samo? ;]
    Bo u nas na uczelni mają takie ksero że jak coś skserują to czlowiek potem od tej kserówki ma czarne ręce bo mam takie wrażenie jakby ten proszek się nie trzymał kartki.
    Boję się aby takiego zjawiska u mnie nie było?
  • Poziom 17  
    Jeszcze nie widzialem takego proszku do samsunga co by sie nie trzymal.
    Czern moze byc troche mniej czarna ale w nawet na oryginalach te czarne nie jest do konca czarne. A moze mam cos z oczami;)
  • Specjalista - kserokopiarki
    w startowym tonerze nie ma bezpiecznika jest tylko miejsce na bezpiecznik który po zregenerowaniu należy tam włożyc dla skasowania licznika.
  • Poziom 18  
    hmm no mój tunerek startowy według mnie bardzo elegancko drukuję i póki co jestem usatysfakcjonowany z tego urządzenia a poprzednio miałem:
    Lexmarka x3330 i ten mój samsung wydaję się być lepszy, jakość druku o niebo lepsza.
    I co najważniejsze mogę sobie postawić kawę na papierze i się nic nie rozmaże :)
    A powracając do tematu to jak z tą czarnością będzie? Bo ja przy drukowanym tekście i obrazkach to widzę normalną czarność z tym tunerkiem startowym... ;]
    Być może muszę go zregenerować aby zobaczyć jak to będzie wyglądać, ale teraz nasuwa się pytanie czy moja satysfakcja nadal będzie? :)

Aha jeszcze jedno pytanko ten bezpiecznik w tonerze gdzie się znajduje? :)
    tak jak pisałem w statowym jest tylko miejsce na bezpiecznik. Jak wyjmiesz cartride to od czoła po lewej stronie znajduja sie takie uchwytki w które należy włozyc bezpiecznik.
    A jak nie chcesz używać bezpiecznika to wpisujesz kombinację MENU#1934 i pojawi się TECH na wyświetlaczu. Następnie wchodzisz MENU i strzałkami wybierasz NEW CARTRIDGE i YES no i ENTER oczywiście :D Wyłączasz i włączasz ponownie i pozamiatane :D !

C.
  • Poziom 18  
    a opłaca sie robic aktualizacje hardware drukarki?
    Chodzi mi o to czy nie zablokuje mi to możliwości właśnie tego samo napełniania tunera.