Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon LaskoMex LR11 cały czas otwiera rygiel

06 Sty 2010 21:49 3678 6
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Szukałem dużo i nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu. Wymieniłem stary unifon na LaskoMex LR11. Doszedłem co z czym się je ale po podłaczeniu wywołania buczy mi w słuchawce a po odwieszeniu i ponownym podniesieniu słuchawki cały czas trzyma otwieranie rygla. Jest to 6-cio przewodowa sieć a zworkę przciąłem. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 27  
    Na 99,9% błąd w podłączeniu (niewłaściwa identyfikacja przewodów?).
    Podaj więcej danych (stare podłączenie) to może coś poradzimy.
  • Poziom 9  
    Stary unifon to był Narcyz

Czarny przewód idzie do mikrofonu, brązowy do głośnika a żółty to masa głośnika i mikrofonu

Stare podłączenie było idąc od góry:
    4 - biały
    6 - niebieski
    5 - zielony
    3 - czerwony
    7 - czarny
    7 - brązowy

według mnie czerwony to wywołanie ale jak zewrzeć go do masy, otwiera drzwi. Z brązowym dzieje się tak samo.

A tu jest schemat nowego unifonu:
  • Poziom 27  
    4 - biały - mikrofon
    6 - niebieski - masa
    5 - zielony - słuchawka
    3 - czerwony - wywołanie
    7 - czarny - elektrozaczep
    7 - brązowy - elektrozaczep

To otwieranie przez zwarcie wywołania do masy jest dziwne ale nie niemożliwe.
    Spotkałem już coś takiego, ale działało na 4 przewodach.

Może jakieś przypadkowe zwarcie gdzieś w instalacji z brązowym?
  • Poziom 9  
    No i właśnie tak mam podłączone. Obejrze te przewody bo niektóre są łączone i może faktycznie gdzieś robi się zwarcie. Wielkie dzięki za pomoc, w razie czego niech spółdzielnia się dalej tym zajmuje:-)

Posprawdzałem i podłączyłem na nowo... Dalej to samo, jak tylko przyłożę wywołanie do zacisku buczy mi w głośniku no i otwiera elektrozaczep. A jeżeli byłoby zwarcie z brązowym to u sąsiadów działoby się tak samo(?) a jest wszystko wporządku. Chyba, że źle rozumuje.
  • Poziom 27  
    K-E-S napisał:
    A jeżeli byłoby zwarcie z brązowym to u sąsiadów działoby się tak samo(?) a jest wszystko wporządku.

Przewód wywołania jest indywidualny dla każdego mieszkania. U sąsiadów może być dobrze.
  • Poziom 9  
    Po remoncie nie montowałem unifonu przez ok pół roku. W sumie nie był mi potrzebny bo dzwonili tylko ci co ulotki roznoszą. Gorzej bylo jak pizze przywieźli bo trzeba było na dół targać drzwi otworzyć :silly:

Ale do rzeczy. Podłączyłem na chwile stary unifon i jest podobny problem. W słuchawce buczy dopiero po odwieszeniu na widełki no i cały czas otwiera. A wcześniej nie było problemu. Podejrzewam, że przez ten czas mogło coś uszkodzić się na linii. Jutro przychodzi gościu z administracji i zobaczymy co on wykombinuje.

karl102 dzięki jeszcze raz za pomoc

Pozdrawiam