Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unifon LaskoMex LR11 cały czas otwiera rygiel

06 Jan 2010 21:49 3963 6
  • Level 9  
    Witam!!!
    Szukałem dużo i nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu. Wymieniłem stary unifon na LaskoMex LR11. Doszedłem co z czym się je ale po podłaczeniu wywołania buczy mi w słuchawce a po odwieszeniu i ponownym podniesieniu słuchawki cały czas trzyma otwieranie rygla. Jest to 6-cio przewodowa sieć a zworkę przciąłem. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc
  • Level 27  
    Na 99,9% błąd w podłączeniu (niewłaściwa identyfikacja przewodów?).
    Podaj więcej danych (stare podłączenie) to może coś poradzimy.
  • Level 9  
    Stary unifon to był Narcyz

Czarny przewód idzie do mikrofonu, brązowy do głośnika a żółty to masa głośnika i mikrofonu

Stare podłączenie było idąc od góry:
    4 - biały
    6 - niebieski
    5 - zielony
    3 - czerwony
    7 - czarny
    7 - brązowy

według mnie czerwony to wywołanie ale jak zewrzeć go do masy, otwiera drzwi. Z brązowym dzieje się tak samo.

A tu jest schemat nowego unifonu:
  • Level 27  
    4 - biały - mikrofon
    6 - niebieski - masa
    5 - zielony - słuchawka
    3 - czerwony - wywołanie
    7 - czarny - elektrozaczep
    7 - brązowy - elektrozaczep

To otwieranie przez zwarcie wywołania do masy jest dziwne ale nie niemożliwe.
    Spotkałem już coś takiego, ale działało na 4 przewodach.

Może jakieś przypadkowe zwarcie gdzieś w instalacji z brązowym?
  • Level 9  
    No i właśnie tak mam podłączone. Obejrze te przewody bo niektóre są łączone i może faktycznie gdzieś robi się zwarcie. Wielkie dzięki za pomoc, w razie czego niech spółdzielnia się dalej tym zajmuje:-)

Posprawdzałem i podłączyłem na nowo... Dalej to samo, jak tylko przyłożę wywołanie do zacisku buczy mi w głośniku no i otwiera elektrozaczep. A jeżeli byłoby zwarcie z brązowym to u sąsiadów działoby się tak samo(?) a jest wszystko wporządku. Chyba, że źle rozumuje.
  • Level 27  
    K-E-S wrote:
    A jeżeli byłoby zwarcie z brązowym to u sąsiadów działoby się tak samo(?) a jest wszystko wporządku.

Przewód wywołania jest indywidualny dla każdego mieszkania. U sąsiadów może być dobrze.
  • Level 9  
    Po remoncie nie montowałem unifonu przez ok pół roku. W sumie nie był mi potrzebny bo dzwonili tylko ci co ulotki roznoszą. Gorzej bylo jak pizze przywieźli bo trzeba było na dół targać drzwi otworzyć :silly:

Ale do rzeczy. Podłączyłem na chwile stary unifon i jest podobny problem. W słuchawce buczy dopiero po odwieszeniu na widełki no i cały czas otwiera. A wcześniej nie było problemu. Podejrzewam, że przez ten czas mogło coś uszkodzić się na linii. Jutro przychodzi gościu z administracji i zobaczymy co on wykombinuje.

karl102 dzięki jeszcze raz za pomoc

Pozdrawiam