Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark 50.2 zablokowany na ekranie logowania

altjordan 06 Sty 2010 22:58 8619 10
  • #1 06 Sty 2010 22:58
    altjordan
    Poziom 10  

Witam wszystkich
    Po lekturze wielu for zauważyłem, że jestem kolejnym szczęściarzem, który wpisał hasło w nawigacji bez fizycznej klawiatury.
    Tym razem chodzi o Larka 50.2 na Windows CE 5.0. Próbowałem odlutowania baterii (tylko wykasowała się data), próbowałem zwierania 9 pinu (inny układ niż w starszych nawigacjach - Samsung 940 K9G8G08U0A-PCB0, nigdzie nie znalazłem opisu układu). Pozytywne jest to, że dalej działa komunikacja przez Active Sync, więc mogę wrzucić do pamięci pliki i edytować rejestr (CeRegEditor), ale nie daje się instalować programów. Czy ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze można zrobić? Oryginalne hasło to 1234.
    Znalazłem takie coś: http://guruce.com/blogs/erwin ale bardzo nie mam pomysłu co dalej z tym zrobić

0 10
  • #2 06 Sty 2010 23:05
    Pontikos
    Poziom 38  

firmware upgrade przywraca ustawienia fabryczne.

0
  • #3 06 Sty 2010 23:39
    altjordan
    Poziom 10  

A praktycznie jak to zrobić? Czy mogę poprosić o źródła? Z góry dziękuję za pomoc

0
  • #5 07 Sty 2010 01:13
    altjordan
    Poziom 10  

@GUTEK@ napisał:
    Spróbuj się połączyć za pomocą MyMobiler i wpisać hasło, a potem je wyłączyć.
    http://www.mymobiler.com/

Automatyczna i ręczna instalacja nic nie dają. Przekopiowałem ręcznie plik remote.exe do katalogu Windows w nawigacji ale dalej nie chce się połączyć. W chmurce w trayu w komputerze pojawia się tekst sugerujący, że w nawigacji może wyskoczyć okienko instalacji; tylko że okno logowania zasłania wszystko. Może jakbym ręcznie edytował rejestr i dopisał do niego parametry programu? Może ktoś mi podać?

EDIT:
    Halo, czy mógłbym prosić kogoś o podanie co program MyMobiler dopisuje do rejestru?

0
  • #7 18 Sty 2010 18:05
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Tak myśle, ale to byś musiał jeszcze poszukać i poczytać, tylko naprowadze co można zrobić.

W tych larkach jest procesor sirf, one mają obsługę USBOTG, czyli można za pomocą zmian w rejestrze włączyć tryb hostusb, wtedy pod gniazdo usb mógłbyś podpiąć klawiaturę i wpisać hasło. Poczytaj o tym na forum www.my-navia.pl

Ostrzegam tylko że po przełączeniu trybu usb na host stracisz połączenie z komputerem, więc to ostatczność, jeśli nie uda się wpisać z klawiatury hasła i ponownie zmienić trybu stracisz całkowicie komunikację z urządzeniem.

A w ogóle skoro jesteś z W-wy może podjedź do serwisu larka i pogadaj z nimi, może za pare zł zrobią to.

0
  • #8 27 Sty 2010 23:08
    altjordan
    Poziom 10  

Oddałem osobiście do serwisu. Poza tym, że wyśmiali moją ciekawość, to dowiedziałem się, nie byłem pierwszy i mają na to sposób bez rozkręcania obudowy i robią za 50 zł. Ja miałem szczęście i odblokowali od ręki za free. Dowiedziałem się że są dwa sposoby - wgranie softu, czyli całkowity reset wszystkiego i drugi sposób, jak znają hasło, ale konkretnie nie wiem jak to zrobili.
    Jednak porządni z nich ludzie :)

0
  • #9 26 Lut 2010 17:20
    Mtx201
    Poziom 1  

Witam
    Mam ten sam problem z moim larkiem. W jednym serwisie mi tego nie zrobili. Wie ktos gdzie w okolicach bielska-białej mozna to naprawic?? lub czy jest jakis domowy sposob?? Probowalem juz wszystkiego;(

1
  • #10 28 Lut 2010 12:06
    altjordan
    Poziom 10  

A w jakim serwisie próbowałeś? Ja wybrałem się do ich, chyba jedynego w Polsce, serwisu firmowego w Warszawie. Dokładny kontakt na http://www.lark.com.pl/pomoc_gps.htm (google nie boli ;) ). Niestety muszę potwierdzić fakt, że maile zlewają, więc lepiej zadzwoń i wypytaj, a później wyślij.

Obawiam się, że bez ich programu serwisowego niewiele wywalczysz

0
  • #11 03 Lut 2015 23:17
    Adam Mościcki
    Poziom 9  

mam coś istotnego ! :) :)
    jak w temacie ...miałem zablokowanegolark 50.2 - wisiał po starcie na ekranie powitalnym i nic dalej i ....odblokowałem go ! :)
    po podłłączeniu do kompa nawiązywał łączność via usb - ale poza tym jak pisałem wcześniej wisiał na ekranie powitalnym
    co zrobiłem:
    1: ceregeditor - uruchomiłem i nawiązałem połącznie z gps
    2: w HKEY loal machine jest wpis init a w nim pozycja : launch50 .... w tej pozycji miałem wpisane gps1.exe ...zmieniłem na gps2.exe i zapisałem rejestr a potem zielony przycisk w programie ceregeditor do soft resetu urządzenia GPS ..i

:) ruszył !!!!!!

mi się udało :)

0