Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyregulować napięcie na displayach ?

06 Sty 2010 23:44 732 1
 • Poziom 2  
  Witam, jak wyregulować napięcia by były wszędzie na dysplayach równe / (Są cztery displeje do sterowania czterema generatorami z CMK.)

  Pracuje GEN 4 napięcie na szynach 442V ,na generatorze 444V, generatory nie pracują.
  Podaje napięcia na displ. No.4 446V, NO.3 446V, NO.2 437V, NO.1 438V, dlaczego te napięcia są rożne?
  na szynach jest 445V, po zsynchronizowaniu automatycznym GEN.3, z GEN.4 napięć na szynach GEN.3 446v na generatorze 450V. GEN4, na szynach 442v ,na gen. 445V. napięcia między fazowe na szynach 446V ,448V,446V.
  JAK USTAWIĆ TE NAPIĘCIA NA DISPLAYU ABY SIĘ TRZYMAŁY I BYŁY RÓWNE? Były regulowane VR potencjometrem to lekkim ruszeniu wzrasta jedno i drugie napięcie w trakcie pracy generatora są nie stabilne
  BAT500 to programator elektroniczny co ma swój program i jak są rożne dane na displayu nie wysyła sygnału do synchronizacji?
  czy on otrzymuje te dane takie i je pokazuje czy sam je mylnie wysyła?,
  ten display BAT 500 jest firmy SAM ELECTRONIC.
  A może ktoś wie, gdzie można znaleźć instrukcję obsługi w necie do tego display-a?
  Bardzo proszę o pomoc ...
  Pozdrawiam, Aga
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Witam
  Ja jestem elektrykiem który pływa i zawsze ustawiałem to na statkach.
  1. Myślę ze twój kolega za bardzo wierzy w te displaye. Przy pracy równoleglaj najwazniejszym parametrem i w zasadzie jedynym jest prąd w fazie, jeżeli te prądy są w miarę porównywalne gdy jest ustawiona podobna moc czynna i pradnice sa podobnej mocy. Jeżeli te prądy są w miare blisko siebie niech kolega nic nie dotyka bo tylko popsuje.
  Ja robię tą czynność wiele lat i jak poprzednio pisałem nie wierzę żadnym pomiarom napięcia które sa zainstalowane na GTR. Zawsze napięcie jeżeli ustawiam to podłączam multimetr ciągle ten sam, za kazdym razem robię to gdy prądnica nie jest w sieci. Drugie sieć statkowa to nie apteka i nie ma znaczenia czy jest 440V lub 450V do momentu gdy nie zalączaja się alarmy. Ja potrafię przekonać kazdego mechanika że tak jest.
  A teraz parę praktycznych porad.
  kW miernik pokazuje moc na wale i dla elektryka jest tylko potrzebna do ustawienia mocy zwrotnej która wynosi -15% mocy znamionowej. Zadne inne zabezpieczenia nie są do tego pomiaru podłaczone.
  A prad w obwodzie prądnicy i tutaj jest podlączony pomiar w obwodzie Mayera i przeciążenie.
  V alarm min / max volt
  Co do Twojego kolegi to niech sprawdzi na poszczególnych szynach generatorów gdy są podłączone równolegle jednym i tym samym voltomierzem, napięcie będzie zawsze takie same bo to wynika z połączenia bo opornosc łacznika prądnicy oraz szyn jest pomijalnie mała więc i napięcia muszą być takie same. Problem jest w displayach. I w dalszym ciągu polecam sprawdzenie tego napięcia jak mówiłem Voltomierzem i na przykład zanotowanie że dany disply kłamie +4V i to wszystko, bo przynajmniej jak ja się spotkałem u mnie te dysplaye maja programy które sterują innymi funkcjami. Jeżeli miałem ten problem z dysplayem to na stoczni przyszedł serwisant podłączył mi laptopa i przeprogramował go.
  Pozdrawiam
  Jerzy