Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1.7 td, 65 KM, 2001r. brak mocy

07 Sty 2010 00:26 8247 7
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Mam problem z brakiem mocy w samochodzie Opel Corsa 1.7 TD.
    Auto można rozpędzić do prędkości ok. 100 - 110 km/h.
    Proszę o Wasze sugestie, co do ewentualnych przyczyn tego stanu rzeczy.
    Czy usterką może być uszkodzony lub niedrożny katalizator?
    Czy auta te są wyposażone w katalizator?
    Czy przyczyn należy szukać w przewodach i zaworach będących przy silniku.
    Na razie nie udałem się do żadnego elektromechanika, gdyż ci w mojej okolicy po podłączeniu komputera dokładnie nie precyzują usterki po odczytaniu błędu. Podobny problem miałem w Audi A 4 TDI i żadnemu z nich nie przyszło do głowy, aby sprawdzić katalizator, który był niedrożny.
    Wcześniej auto zachowywało się w ten sposób, iż jedynie czasem był zauważalny chwilowy spadek mocy, natomiast teraz występuje to cały czas.
  • Poziom 24  
    Witam,
    podaj dokładnie dane model czy to corsa b,c patrząc na rocznik to c bo model b był robiony do 2000r. i nie ma silnika td w corsie c tylko jak już coś to dti,dtl,cdti silnik z oznaczeniem td był w corsie b. Wszystkie te jednostki mają ecu więc na kompa i odczyt błędów to podstawa.
  • Poziom 14  
    Jezeli 2001r i 69 kM to corsa C oznaczenie na klapie DI. Ztego co opisujesz to mi wyglada na przeplywomierz powietrza ale najpierw podlacz pod komputer ., na poczatek odlacz wtyczke o przeplywomierza i przejedz sie nim jezeli bedzie mocniejszy to do wymiany ,jezely slabszy to jest ok
  • Poziom 9  
    Witam
    Jest to corsa c z 2001 roku z silnikiem o mocy 65 KM. Autem na co dzień jeździ moja żona. Zauważyłem, że w czasie jazdy coś się czasem odblokuje i wtedy samochód zachowuje się normalnie, ma dobre przyśpieszenie. Nie byłem jeszcze u elektromechanika gdyż ci też ustalają przyczyny metodą prób i błędów. Jak wspomniałem podobny problem miałem w audi TDI. Elektromechanik stwierdził wtedy uszkodzony przepływomierz. Dobrze, że mam znajomego, który dał mi przepływkę z półki w sklepie, którą mogłem później zwrócić, gdyż nie ona była przyczyną usterki. O problemie napisałem na forum ELEKTRODA i ktoś mi odpisał, abym sprawdził katalizator. Po sprawdzeniu okazało się, że urwał się cały wkład katalizatora, który był chyba wykonany z porcelany. Po usunięciu tego wkładu samochód do dzisiaj jeździ normalnie. Może ktoś mi jeszcze podpowie, czy w tym modelu corsy c jest katalizator?.
  • Poziom 14  
    Tak wtym modelu jest katalizator na 100 procent, natomiast skoro czasami idzie dobrze to przeplywka odpada i przyczyn moze byc wiele ,na poczatek sprawdz zawor egr . w celu sprawdzenia zaslep go blaszka z puszki od piwa na kolektorze wydechowym jezeli po tym zabiegu bedzie ok to zawor do czyszczenia
  • Poziom 9  
    Dzięki koledzy za pomoc.
    zabiorę się do pracy jak trochę poprawi się pogoda.
    pozdrawiam serdecznie Marek
  • Poziom 1  
    Witam.
    Ja miałem podobnie w 1,7dti 2003r. zepsuty był przepływomierz powietrza.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Problem rozwiązano.
    Oczyściłem styki przewodów elektrycznych doprowadzonych do przepływomierza powietrza.