Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ruter+laptop(vista)+netbook(XP)-sieć bezprzewodowa

goja22 07 Jan 2010 11:38 2916 10
    goja22
    Level 2  
    Witam,
    Mam problem związany z siecią bezprzewodową. Probuje polączyć ruter Play + laptop(vista)+netbook(XP Home Edition). Skonfigurowałam Ruter na laptopie z Vistą i mam internet. Natomiast netbook z XP nie widzi utworzonej sieci, widzi tylko wszystkie inne dostepne w bloku. Dodam,że ostatnio przeinstalowałam system na netbooku i od tej pory nie widzi sieci, natomiast przed reistalacją miałam internet na obu komputerach.
    Jak skonfigurować netbooka z XP aby widział sieć?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    loox
    Level 12  
    goja22 wrote:
    ostatnio przeinstalowałam system na netbooku i od tej pory nie widzi sieci, natomiast przed reistalacją miałam internet na obu komputerach.

Jedyne co przychodzi do głowy to że masz na routerze ograniczenie dostępu do sieci poprzez MAC.
    Przed instalacją miałeś wpisany ręcznie adres MAC w karcie bezprzewodowej teraz jest on fabryczny więc, netbook nie potrafi odnaleźć sieci.

Polecam sprawdzenie czy takowe zabezpieczenie jest włączone i sprawdzenie czy dodany jest odpowiedni MAC adres...
    Boosterpl

Level 17  
    Jeśli jest możliwość, zmień kanał na inny w routerze. Może wtedy netbook zobaczy sygnał
    goja22
    Level 2  
    Niestety nie znam się na tym wogóle. Konfigurowałam ruter zgodnie z instrukcją i to wystarczyło aby laptop z vistą wykrył sieć.

Pomóżcie proszę gdzie mogę sprawdzić czy na ruterze jest włączone ograniczenie dostępu do sieci poprzez MAC i gdzie znajde ten adres MAC?

A co do kanału w ruterze gdzie coś takiego znajdę?
    Boosterpl

Level 17  
    Jaki to dokładnie model routera?
    Na działającym systemie (vista) sprawdź jaki masz adres bramy domyślnej w połączeniach sieciowych. Lub inaczej lewy klawisz CTRL + R w okienku wpisz cmd i enter, później polecenie ipconfig i enter. Szukaj linijki: brama domyślna np: 192.168.1.1.
    Jeśli taki ma ona numer to uruchom przeglądarkę i wpsiz adres http://192.168.1.1 powinno wyskoczyć okienko z loginem i hasłem które powinnaś znać. Jeśli nie to może zadziała na hasło domyślne ale potrzebny jest model routera.
    slvestr
    Level 32  
    Skoro nie widzi sieci to może jest wyłączone rozgłaszanie SSID sieci w ruterze. Daj screeny z konfiguracji rutera zakładka wireless.
    loox
    Level 12  
    Proponuje przepuścic konfigurację routera jeszcze raz wpisując ponownie to samo lub jeśli sa już wpisane dane to przechodzenie dalej bez zmian....

W trakcie konfiguracji bedzie taki moment jak ustawianie sieci radiowej...
    teraz przyszło mi jeszcze na myśl, że może twoja sieć nie rozgłasza się wiec...
    na routerze BROADCAST SSID daj TAK ( ON ENABLE czy jak tam masz ) - jak poleca mój przedmówca ;)
    ustawienia zabezpieczeń znajdziesz pod WIRELES SECURYTY i tam ACCESS LIST ale to dopiero gdy na 100% bedziesz pewny ze sieć się rozgłasza a netbook dalej nie bedzie jej znajdował....
    rafk
    Level 12  
    Ja miałem przypadek, że router nie widział niektórych kanałów. Okazało się, że różne kraje mogą mieć różne zestawy dostępnych kanałów. Pomogła zmiana kraju w ustawieniach routera.
    goja22
    Level 2  
    Mam Router Wi-Fi Huawei D100z oraz internet Play.
    Tak moja brama domyślna to:192.168.1.1.
    Probowałam ponownie skonfigurować sieć z netbooka podłączajac router kablem usb do komputera ale niestety nie mogę połączyć się ze strona http://192.168.1.1.
    Będę próbować dalej...
    slvestr
    Level 32  
    Jak nie możesz się połączyć to spróbuj zresetować ruter.
    goja22
    Level 2  
    Dziękuję za pomoc udało się nawiązać połączenie.