Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna problem z obrotami

07 Sty 2010 12:26 4287 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Pojawił się ostatnio u mnie następujący problem. Posiadam Renault Laguna 2.0 8V z 97 roku. W czasie jazdy gdy wcisnę sprzęgło obroty silnika potrafią "wskoczyć" nawet na 3 tys. Zaznaczę że nie wciskam wtedy gazu. Po lekkim "przygazowaniu" wszystko wraca do normy, no prawie do normy bo po tych mrozach obroty spadają max do 1,2 tys. Przed mrozami było ok. Czym może być spowodowana taka sytuacja?? Czy to najzwyczajniej w świecie linka od gazu czy może coś innego??
  • Poziom 23  
    Witam też mam taką lagunę tylko 1.8 i u mnie w te mrozy też tak jest że obroty nie chcą zejść na 900 tylko utrzymują się trochę ponad 1000. wskakiwanie na 3000 aby wykluczyć linkę zdejmij ją z cięgna na wtryskiwaczu bardzo prosto i będziesz wiedział czy lekko chodzi , następnie przyjrzyj się silniczkowi krokowemu one lubią się przycinać
  • Poziom 9  
    Jeszcze sobie o czymś przypomniałem. Miałem coś podobnego w lecie, ale wtedy prysnąłem WD40 przy pedale gazu na linkę i było OK. Teraz też prysnąłem ale już tak nie pomogło jak wcześniej. Przed mrozami tak jak napisałem było OK?? Samochód nie jest garażowany.
  • Poziom 10  
    Witam też mam lagune 2.0 i powiem tak miałem cos takeigo przy temperaturze powyżej i poniżej zera u mnie przepustnica sie zacinała a łatwo to sprawdzic wciśnij pedał gazu i puść go powoli potem idz i zobacz czy mozesz "domknąć" ją jezeli tak to może to głupio zabrzmi ale troche zwykłego smaru posmaruj tam po obudowie przepustnicy tylko nie zbyt dużo w celu poslizgu. u mnie pomogło i mam juz dość długo spokoj z tym i nic złego sie nie dzieje z tym.
  • Poziom 35  
    wymien nastawnik wolnych obrotów
  • Poziom 10  
    na 90 % silnik krokowy - mam taki na sprzedaz jesli potrzebujesz - nowy 50 PLN
  • Użytkownik obserwowany
    Jeśli maci LPG to w nastawniku wolnych obrotów masełko blokuje jego ruch.