Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ariston t2 moduł / części zamienne

07 Sty 2010 12:29 6211 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam piec gazowy dwu funkcyjny ARISTON T2 podłączony tylko na podgrzeanie bierzącej wody , centralnego jeszcze nie podłączałem , od dwuch dni przestał się zapalac płomień i świeci się czerwona dioda , wezwałem fachowca który powiedział mi że siadł moduł sterujący ale nie wiem do końca czy jest to prawda , może ktoś z was wie jaka może być inna przyczyna tego że płomień się przestał zapalać.
    Czy ma ktoś z was może uszkodzony taki piec w którym moduł sterujący jest sprawny - odkupił bym wtedy ten moduł bo nigdzie nie mogę znaleść części zamiennych.
    Serdecznie pozdrawiam

Proszę przepisać tytuł bez użycia "caps lock" - regulamin
    mod- mirrzo
  • Specjalista - systemy grzewcze
    witam, trochę mało informacji żeby cokolwiek stwierdzić. Proszę trochę szczegułów, postaram się pomóc:
    1. Czy podaje iskrę i czy pilot palnika się zapala?
    2. Czy po zapaleniu pilota iskrownik wyłącza się?
    3. W jakim momencie zapala się kontrolka awarii?
    Może tyle informacji na początek wystarczy...
    Hym ... Ariston T2 Modula chyba tak to powinno być, sam moduł zapalarki raczej mało prawdopodobne te zawory gazowe są bardzo dobre. Można tam testowo podłączyć każdy inny moduł iskrownika, jak nie działa to płyta do wymiany. Oczywiście trzeba wiedzieć co się robi i wykluczyć inne przyczyny.
  • Poziom 9  
    Witam
    Dziękuję za zainteresowanie
    1 Nie jestem pewny na 100% ale chyba nie podaje iskry , pilot palnika się nie zapala wogóle .
    2 jak wyżej
    3. Kontrola zapala się od razu jak tylko włączam piec , w tym samym momencie co żółta kontrolka sygnalizująca włączenie pieca.

dziubek102 napisał:
    Można tam testowo podłączyć każdy inny moduł iskrownika, jak nie działa to płyta do wymiany.

Dobrze wiedzieć tylko nie wiem za bardzo z skąd wziąć taki inny moduł iskrownika
    Trzeba sprawdzić czy podawane jest napięcie na iskrownik, kostka ma 5 przewodów, 2 to cewka zaworu głównego , 2 zapalarka i uziemienie, napięcie to 220V lub 110V zależnie od modelu zaworu (można odczytać z tab. zn. zaworu) jeśli nie występuje któreś z tych napięć to płyta do wymiany. Jak masz zacięcie do elektroniki to mogę dodać że sterowanie odbywa się przez transoptory które czasem fiksują, kiedyś testowałem uszkodzona w domu. Nową płytę lub moduł iskrownika kupisz/zamontuje ci tylko serwis MTS.
    ps napięcie inne niż znamionowe wskazuje uszkodzenie płyty.
    Jeżeli kontrolka awarii włącza się od razu po uruchomieniu urządzenia może to wskazywać że rozwarty jest jeden z czujników. Układ po załączeniu rozpoczyna procedurę testową czujników i jeżeli jej nie przejdzie od razu jest w awarii. Jeżeli nie czujnik to na pewno płyta, moduł trafo odpada...
  • Poziom 9  
    Temat zamknięty . Wymieniłem płytkę na nową i działa
    Pozdrawiam