Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DTV - Lokalna telewizja na ekranie telefonu komórkowego

pseven 07 Sty 2010 13:36 2879 2
 • DTV - Lokalna telewizja na ekranie telefonu komórkowego
  Wizja oglądania ulubionych programów na ekranach telefonów komórkowych, jak i innych urządzeń mobilnych jest coraz bliżej realizacji. Nie mam tu na myśli jednak streaming`u obrazu i dźwięku poprzez Internet. Szereg firm, w tym tygodniu, w Las Vegas, podczas targów Consumer Electronics Show prezentuje urządzenia do odbioru cyfrowego sygnału w nowym standardzie – DTV. Wśród nich znajdują się m.in. telefon komórkowy od Samsung`a. DELL ma natomiast rozszerzyć ofertę netbook`ów z zintegrowanym tunerem DVB o modele kompatybilne z DTV. Do urządzeń klasy DTV należy także Tivit – wielkości talii kart zewnętrzny tuner telewizyjny, który nadaje przechwycony sygnał drogą wi-fi do innych urządzeń, np. telefonu typu smartphone (na zdjęciu wraz z trzema aparatami iPhone). Jedną z głównych zalet nowego standardu jest brak konieczności stosowania skomplikowanej zewnętrznej anteny. Podobnią technologią zainteresowanie wyrazili już tacy operatorzy jak AT&T czy Verizon Wireless. W ramach ich usług posiadacze kompatybilnych telefonów komórkowych mogą oglądać 10 kanałów telewizyjnych, dzięki konkurencyjnemu rozwiązaniu FLO TV od Qualcomm. Tuner Tivit jak i pierwsze urządzenia kompatybilne z DTV od producentów takich jak Samsung, LG, Dell mają być dostępne na rynku na wiosnę tego roku.

  Źródło:
  http://www.physorg.com/news181999164.html


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 07 Sty 2010 17:19
  Electrical
  Red. Komputery FAQ

  pseven napisał:
  W ramach ich usług posiadacze kompatybilnych telefonów komórkowych mogą oglądać 10 kanałów telewizyjnych, dzięki konkurencyjnemu rozwiązaniu FLO TV od Qualcomm.

  Mogą oglądać 10 kanałów ale za 15$ miesięcznie.
  Cytat:
  It provides 10 channels for $15 per month.


  Oglądanie na telefonie nie jest wygodne, ale jak ktoś nie zdąży do domu żeby zobaczyć 'Mode na sukces' to może włączyć telefon i sprawa załatwiona ;0

 • #3 07 Sty 2010 17:36
  mcoola
  Poziom 19  

  Według mnie to bez sensu, w mojej N95-2 na wifi bateria to max 4h