Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E52 i FreecoNet - konfiguracja

MarekPPN 07 Sty 2010 14:14 22070 13
  • #1 07 Sty 2010 14:14
    MarekPPN
    Poziom 35  

Witam.
    Posiadam Nokię E52 wraz z numerem VoIP w FreecoNet.
    Skonfigurowałem sobie ustawienia SIP w E52, ale niestety kiedy wybieram np. numer stacjonarny i daje połącz to nie ma tam żadnej opcji jak Połączenie internetowe.
    Dostępne mam tylko Połączenie głosowe i Połączenie wideo.

0 13
  • #2 07 Sty 2010 14:43
    Przem188
    Specjalista EDA

W menu ustawień - połączenie powyżej Tel. Interentowy jest Ustawienia SIP, muisz mieć to jeszcze skonfigurowane. Jak ustawić , tego nie wiem, poniewaz to zalezy od operatora. Spróbuj na domyślnym profilu.

0
  • #3 07 Sty 2010 20:35
    MarekPPN
    Poziom 35  

Gdzie to jest dokładnie?
    W Połączeniach tam gdzie Ustawienia SIP nie ma.

Dodano po 5 [godziny] 38 [minuty]:

W ustawieniach SIP mam skonfigurowany profil FreecoNet według instrukcji. Myślę, że pozostało tylko wykonać połączenie, ale nie wiem jak.

0
  • #4 07 Sty 2010 21:51
    Przem188
    Specjalista EDA

Jeżeli jest profil to powinno byc dobrze. wprawdzienie mam opłaconego konta na VOIP, ale ustawiłem tam cokolwiek znalazłem, dodałem profil w SIP i po wpisaniu na pulpicie dowolnego numeru i wybraniu opcje -połącz- mam do wyboru 3 typy połączeń. A masz skonfigurowany punkt dostęu typu WLAN? Nie wiem, czy to ma znaczenie, byc może telefon bez tego nie uruchomi połączeń VOIP.

Acha, nie posiadam E52, tylko E90 z nowym softem, no i E51. Ale w nich wszytskich jest ta sama wersja Symbiana ( z kilkoma różnicami)

0
  • #5 07 Sty 2010 23:09
    MarekPPN
    Poziom 35  

Profil SIP skonfigurowany prawidłowo. Jestem podłączony do swojego WLAN-a.

Po wpisaniu numeru i wybraniu połącz nie ma opcji telefonu internetowego.
    Tak samo jak po wyszukaniu kontaktu i próby połączenia z nim.

0
  • #6 08 Sty 2010 15:05
    MarekPPN
    Poziom 35  

W E51 też miałem wybór, aby zadzwonić przez telefon internetowy, ale tutaj nie mam czegoś takiego.

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

W ustawieniach SIP na profilu Freeconet widnieje napis: Zarejestrowany. Ale jak wykonać połączenie to dalej nie wiem.

0
  • #7 10 Sty 2010 01:35
    tonyviroos
    Poziom 20  

W internecie znalazlem dzialajace nastawienia dla telefonu Nokia E52.
    Co prawda byla to konfiguracja pod innego operatora ale po zmianie danych dziala to i pod Freeconetem.
    Wchodzimy w:
    -Menu
    -Narzędzia
    -Ustawienia
    -Połączenie
    -Ustawienia SIP
    -Opcje
    -Nowy profil SIP
    -Użyj profilu domyślnego.

Następnie wprowadzamy parametry:

* Nazwa profilu: FreeConet
    * Profil usługi: IETF
    * Domyślny punkt dost.: wskazujemy punkt dostępu do sieci internet przez WiFi,
    * Publ.nazwa użytk.: twoj_login(malpa)sip.freeconet.pl
    * Użyj kompresji: Nie
    * Użyj zabezpieczeń: Nie
    * Serwer proxy: brak
    * Pozw. na routing: Tak
    * Typ transportu: UDP
    * Port: 5060

Teraz wracamy do menu Profil, gdzie wybieramy Serwer rejestracji i wprowadzamy parametry:

* Adres serw. rejestracji: sip.freeconet.pl
    * Dziedzina: freeconet.pl
    * Nazwa użytkownika: twoj_login (bez @freeconet.pl)
    * Hasło: twoje_haslo do konta sip
    * Typ transportu: UDP
    * Port: 5060

Aby wykonać połączenie VoIP, wprowadzamy z klawiatury numer telefonu
    albo wybieramy kontakt z książki telefonicznej i wskazujemy, że ma to być połączenie internetowe:
    -Opcje
    -Połączenie internetowe. Oczywiście musimy być wtedy w zasięgu sieci WLAN.
    Jezeli mamy nastawionych wiecej kont sip, wybieramy dodatkowo przez ktorego operatora ma byc polaczenie zrealizowane.

0
  • #8 10 Sty 2010 10:53
    Przem188
    Specjalista EDA

W rozmowie przez GG proponowałem koledze MarekPPN znalezienie i zainstalowane programu od innego opratora VOIP.
    Na imparcie była taka aplikacja . Wprawdzie innego, ale ona tak konfigurowała telefon i przygotowywała go do obsługi VOIP, oraz przy okazji instalowała serwer VOIP ( nie w każdej Nokii jest on fabrycznie instalowany, może to być przyczyną).

0
  • #9 10 Sty 2010 20:59
    pawelira
    Poziom 16  

Ja u siebie zainstalowałem fringa i tam oprócz skype używam nonoh. Konfiguracja sip sprowadza się tylko do zalogowania w swoim serwisie voip. A do GG używam palringo. Najbardziej mi się tu podoba to jak zrobię zdjęcie to mogę odrazu wysłać GG.

0
  • #10 10 Sty 2010 21:45
    MarekPPN
    Poziom 35  

Witam.
    Wiem już, że chcąc korzystać z VoIP w E52 trzeba doinstalować SIP VoIP.
    Ponoć nowy symbian nie jest do końca dopracowany, a Nokia nad tym cały czas pracuje.

Mam nadzieję, że niebawem pojawi się poprawiony software w której nie trzeba będzie doinstalowywać żadnych aplikacji.

Pozdrawiam.

0
  • #11 22 Kwi 2010 19:14
    cwj
    Poziom 9  

witam
    czy może ktoś podrzucić link to tego programu dla E52, bo siedzę od 3 godzin i mam powoli dość

0
  • #13 17 Wrz 2010 21:22
    bunia.gumis
    Poziom 10  

z nokią E52 pracuje wersja SIP Voip sitting 3.x dostępna tu po rejestracji wystarczy zainstalować i opcja połączenie internetowe pojawia się w menu telefonu. wystarczy tylko skonfigurować profil sip wg wskazówek powyżej.
    jest tylko jeden problem którego nie mogę rozwiązać. połączenie jest inicjowane bez problemu, ale połączenie przychodzące nie zawsze chce zadziałać. a jeśli już nawet zadziała to nic nie słychać i po jakichś 10 sek. następuje rozłączenie.
    jakieś pomysły jaka może być przyczyna?? i ewentualnie podpowiedź.

0
  • #14 02 Lip 2012 22:55
    powerek2
    Poziom 2  

wszystko się zgadza trzeba zainstalować to co powyżej ale mimo to na moim nowiutkim e52 dalej nie było możliwości połączenia internetowego, pomogło dopiero:

Menu > Panel st > ustawienia sieciowe > Advanced VoIP Settings

0