Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 1.8TD Kontrolka od ładowania

07 Sty 2010 14:38 3765 5
 • Poziom 9  
  Witam ponownie. Może ktoś wie co jest nie tak skoro pali mi się kontrolka od ładowania. Dodam tylko że szczotki są w porządku a napięcie na akumulatorze waha się 13-14.1V Zależnie od obrotów i włączonych odbiorników. Czy warto wymieniać regulator czy może to być inna przyczyna?
 • Poziom 15  
  Witam.Napięcie trochę za niskie. Powinno wahać się 13,8-14,4V.Niekoniecznie to regulator, może być uszkodzona jedna z diod.
 • Poziom 9  
  A jest jakaś możliwość tego sprawdzenia czy lepiej go gdzieś zaprowadzić? Całkiem zielony nie jestem to może gdybym wiedział jak to bym to zrobił.
 • Poziom 15  
  Trzeba zdjąć osłonę mostka prostowniczego i po kolei sprawdzić wszystkie diody.Mają przewodzić prąd w jednym kierunku w przeciwnym zaporowo.
  Jeżeli któraś przewodzi w obu kierunkach lub w żadnym to mostek do wywalenia.
 • Poziom 12  
  jest prostrzy sposób szybkiego sprawdzenia alternatora:
  Odłącz przewód ładowania od alternatora i wepnij pomiędzy alternator i przewód amperomierz wskazanie powinno być "ZERO" jeżeli jest inaczej to mostek jest uszkodzony.
  Wówczas zabierzesz się do lokalizacji która to dioda. W mondeo jest to dosyć kłopotliwe nie obędzie się bez lutownicy.
 • Poziom 9  
  Ok. wielkie dzięki. Jak zrobię to napisze jeszcze co było dokładnie.

  Dodano po 4 [godziny] 17 [minuty]:

  Znalazłem usterkę. Na alternatorze w otworze od chłodzenia, bezpośrednio na uzwojeniu leżała śrubka. Przetarła uzwojenie i zrobiła spięcie. Jutro jadę po drugi alternator. Dzięki wszystkim za pomoc.