Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 80 zgasła i nie chce odpalić 1,8L benzyna

07 Sty 2010 16:27 2562 8
  • Poziom 14  
    Witam moja audi 80 jak w temacie co fałem na parkingu, zgasła i nie chce odpalić. Audi z 88roku na gaźniku bez gazu, podmieniana już była kopułka i cały ten mechanizm co wchodzi do silnika. Jedno co mnie dziwi: na cewce zapłonowej jest plus i minus, a na oby dwóch kablach jest +. Paliwo leci tylko iskry nie ma. Pozdrawiam forumowiczów. Proszę o rady
  • Poziom 28  
    Jak masz to podmień aparat zapłonowy .
  • Poziom 27  
    point6 napisał:
    Jedno co mnie dziwi: na cewce zapłonowej jest plus i minus, a na oby dwóch kablach jest +. Paliwo leci tylko iskry nie ma. Pozdrawiam forumowiczów. Proszę o rady

Spróbuj zapuszczać i mierz czy jest plus i minus.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    O ile dobrze myślę, to układ cewki wysokiego napięcia na pierwotnym jest zwarte (płynie prąd), a dopiero w momencie wysterowania zapłonu (elektroniczny lub podciśnieniowy przyspieszacz zapłonu) pierwotne jest rozwierane i dochodzi do przepięcia i mamy zapłon. Proponuję sprawdzić napięcie na cewce (i samą cewkę) przewody od cewki do kopułki (wyzwalające jak i wysokiego napięcia) i w końcu samą kopułkę a dokładnie (nie wiem jak to jest zrealizowane) układ przerywacza. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Do Motronic nie jestem tak "INTELIGENTNY JAK TY"!!
  • Poziom 11  
    Poproszę o literki silnika.
    A tak poradze testovac chy pas sę ne urval.
  • Poziom 14  
    ja moge jedynie takie literki wam podać bo innych sie nie moge do szukać/ do czytać: "NE 07860". Jeszcze mam pytanie do czego jest taki modół przy prawym przednim błotniku (jak sie patrzy na silnik to po lewej stronie tak pod filtrem powietrza. Dochodzą tam przewody od cewki zapłonowej 2 i od kopółki 3. Gdy go rozebrałem widze że są już zimne luty czy to ruszać czy nie ma sensu?
  • Użytkownik usunął konto