Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pav. dv6-1307ew nie mogę zainst. ster. do GPU i ethernet

07 Jan 2010 16:32 2607 9
 • Level 2  
  Witam,

  najpierw chciałem zaznaczyć, że bardzo dogłębnie przestudiowałem wątki:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1519210.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic925728-60.html

  w którym znajdują się liniki do wszystkich sterowników. Mi niestety to nie pomogło.

  Cały czas nie mogę zainstalować karty graficznej i sieciowej. Czy może ktoś z Was miał podobny problem i ewentualnie jak go rozwiązaliście?

  Użyłem sterowników podanych w w/w wątku, lecz do nie wszystkie działały więc próbowałem sam szukać przeróżnych. Ściągnąłem ok 8 różnych instalatorów karty graficznej i żaden nie dał rady. Co ciekawe, instalator jakby wykonywał się bardzo szybko wszystkie operacje i kończy się powodzeniem, ale karta graficzna nadal nie jest zainstalowana. Próbowałem również sterowniki Omega zainstalować - bez powodzenia.

  Kartę sieciową próbowałem na różne sposoby, ręcznie z plików inf i przez instalatory, lecz również bez skutku. Co ciekawe tutaj instalator zawiesza się (dokładniej nic się nie dzieje po prostu) zaraz po akceptacji warunków licencji i rozpakowaniu plików instalacyjnych.

  Nie wiecie może czy sterowniki powinny być instalowane w jakiejś konkretnej kolejności?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 • Level 21  
  podaję linka
  http://h30434.www3.hp.com/t5/Operating-system...l-XP-Downgrade-Guide-for-HP-Laptops/m-p/83267

  A praktycznie to musisz się pobawić, zazwyczaj działają sterowniki ze starszych modeli. Wersja linux live czasem pomaga wykryć rodzaj sprzętu. ew. poszukaj specyfikacji sterowników pod Viste. Ja w praktyce mam dość dużo sterowników do notebooków (uzbierało się) i eksperymentuję. Podstawowe udaję się zainstalować. Pojawia się czasem nieznane urządzenie ale system działa, przypuszczam, że nieznane u. powiązane jest z funkcjami zaawansowanymi płyty głównej.
  Jak ktoś przypadkiem rozwiązał podobny problem i poda jakiś kierunek poszukiwań będę wdzięczny
 • User removed account  
 • Level 2  
  Witam,

  więc instalowałem windowsa z service packiem 3, z resztą jak próbowałem instalować z service packiem 2 to nie przechodził pierwszej części instalacji nawet wywalając blue screena.

  Komunikaty jakie teraz mam:

  kontroler wideo (zgodny z VGA)
  pci\ven_1002&dev_9553&subsys_3628103c&rev_00\4&23fe4f77&0&0008

  Tutaj instalowałem ze strony ATI sterowniki dla Ati Radeon HD 4550 series (9-12_xp32_dd_ccc_wdm_eng), jak również znalezione już konkretnie dla HD 4530. Jak nie używałem Mobility Modder to instalacja przechodziła poprawnie ale sterowniki się nie instalowały. Z MM już instalacja ładnie szła, kończyła się ostrzeżeniem (driver install: the driver is not signed). Podobnie z tymi konkretnymi dla HD4530.

  Druga część to karta Broadcon 802.11g.
  kontroler sieci
  pci\ven_14e4&dev_4315&subsys_1508103c&rev_01\4&38f101ee&0&00e0

  Co ciekawe teraz jak próbuję ją instalować poprzez plik .exe z paczki z linka z pierwsze posta to komputer się zawiesza, zero odpowiedzi. Tak samo ze sterownikiem ścięgniętym bezpośrednio ze strony HP o której pisał Shadow125. Ogólnie po restarcie rozpoznaje nazwę karty lecz we właściwościach pokazuje błąd "System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny (Kod39)".

  Ja już nie bardzo mam pomysły, może to dlatego, że za dużo różnych rzeczy próbowałem? Albo nie te sterowniki do grafiki ściągałem?

  Każda pomoc byłaby pomocna...

  Pozdrawiam
 • Level 21  
  Sprawdź te sterowniki Broadcom, zostawiłem je u siebie na komputerze więc kiedyś mi pomogły, są bez programu obsługi ale sprawdź. Pobierzesz bez straty punktów.
 • Level 2  
  No cóż Szadow125 Twój sterownik nie pomógł. System również się zawiesza podczas instalacji, co ciekawe po dwóch próbach, system już zawiesza się podczas startu systemu -"ładowania paska". Przechodzę do próby reanimacji - reinstalacja systemu, może to coś pomoże.

  Pozdrawiam

  Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:

  Niestety po przeinstalowaniu nadal to samo, co próbuję instalować kartę sieciową to się wiesza system. Z kartą graficzną dzieje się tak samo.

  Problem został więc jeżeli ktoś doświadczał podobnej sytuacji to prosiłbym o wskazówki.

  Pozdrawiam
 • Level 2  
  Ten sterownik również nie pomaga, również system się zawiesza. Dokładnie zawiesza się podczas ładowania pliku BCMWL5.SYS. Jest to dla mnie wielką zagadką.

  Do grafiki nadal nie mogę zainstalować sterowników, lecz ogólnie poddaje się. Jest to nowy komputer i mam nadzieję, że znajdą się bardziej wytrwalsi, którzy znajdą odpowiednie oprogramowanie do tego modelu.

  Pozdrawiam i dzięki za próby pomoc!
 • Level 9  
  Witam serdecznie
  Właśnie od 2 dni próbuje uruchomić pavilion dv6-1307ew po zainstalowaniu xp ( kupiony był z 7 )
  Czy ktos może mi pomóc w zgromadzeniu kompletu driverów do tego kompa i systemu .
  Bardzo prosze o pomoc
 • User removed account