Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Weryfikacja podłączenia głośników i wzmacniacza

Bartq 07 Jan 2010 17:32 4785 10
    Bartq
    Level 10  
    Witam. Chciałbym aby ktoś sprawdził czy to połączenie głośników i wzmacniacza jest poprawne. Sam mam niewielkie doświadczenie i wolę się upewnić nim coś zacznę z tym robić.
    Mój sprzęt to :
    radio Kenwood KDC-W4044
    wzmacniacz Jbl Gto 4000
    woofery SinusLive SL-F165
    tweetery Sinuslive Neo13s
    zwrotnice dla tweeterow Sinuslive
    subwoofer Magnat B30

Dla ścisłości:
    W- woofer
    T- tweeter
    Z- zwrotnica

Oczywiście wiem, że kable zasilające i sygnałowe puścić osobnymi stronami :)

• Helpful post
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Subwoofer lepiej puścić w mostku. Masz w tej chwili jeden kanał wolny. Więc bierzesz + z jednego kanału, a - z drugiego i tak podłączasz subwoofer.Na zaciskach powinno być oznaczone to jako >BRIDGE<. Dzięki temu dostarczysz do subwoofera więcej mocy. Kanały subwoofera przełączyć w tryb LPF.
    Ireneo
    Level 42  
    A przednie kanały HPF polecam.
    sanders156
    Level 35  
    A dlaczego na przod nie dawac calego pasma
    Ireneo
    Level 42  
    Niskiego nie przeniosą za względów akustycznych ( brak wyliczonej komory)a wprowadza zniekształcenia(laik usłyszy przy końcu mocy że "charczą"),ograniczy tez to ich moc automatycznie.

Dodano po 56 [sekundy]:

No i oczywiście różnice fazowe
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zgadza się. Na przód można spokojnie dać HPF. Te głośniki i tak nie puszczą tak niskiego pasma, a odciążone zagrają czyściej. Kwestia dobrego ustawienia cięcia.
    Lukas007
    Level 10  
    Witam!

Nie chcę zakładac nowego tematu więc zapytam tu:

Chcę kupic do auta wzmacniacz 4 kanałowy i podłączyc pod niego 4 głośniki (JBL 6528). W radiu mam jedną parę RCA (jedno wyjście) a we wzmacniaczu jest dwie pary (1-2 i 3-4). Jak podłączyc chinche pod taki wzmacniacz ? ... muszę kupic jakiś rozgałęźnik sygnału do wzmacniacza ?

Moje radio to Kenwood KDC-W4044U a wzmacniacz który chce kupic to Clarion A2000.

Pozdrawiam
    Łukasz
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Tak kupujesz rozgałęźnik RCA " Y" za kilkanaście zł i po sprawie.
    Lukas007
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedz. Powiedzcie mi jeszcze czy nie lepiej od tego Clarion'a kupic starszego Kenwood'a, chodzi mi o model KAC-943 ??

Pozdrawiam
    Łukasz
    termostat
    Level 10  
    Bartq wrote:
    Witam. Chciałbym aby ktoś sprawdził czy to połączenie głośników i wzmacniacza jest poprawne. Sam mam niewielkie doświadczenie i wolę się upewnić nim coś zacznę z tym robić.
    Mój sprzęt to :
    radio Kenwood KDC-W4044
    wzmacniacz Jbl Gto 4000
    woofery SinusLive SL-F165
    tweetery Sinuslive Neo13s
    zwrotnice dla tweeterow Sinuslive
    subwoofer Magnat B30

Dla ścisłości:
    W- woofer
    T- tweeter
    Z- zwrotnica

Oczywiście wiem, że kable zasilające i sygnałowe puścić osobnymi stronami :)

Ja nie jestem zaden specjalista w car audio, ale czy ten schemat jest dobry?
    Sygnal ze wzmacniacza rozdziela sie przed zwrotnicami a nie w zwrotnicach?
    Nikt na to nie zwrocil uwagi bo moze to dla wszystkich jest bardzo oczywiste, ja jednak wolalbym miec pewnosc.

Dzieki!
    BlueSystem
    Level 28  
    tutaj są "zwrotnice" tylko do tweeterów, w postaci kondensatora, bywa tak w niektórych zestawach, a gdy mamy normalne, to oczywiście robi się tak jak napisałeś.