Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

niby nowe głośniki a nie grają??

07 Sty 2010 18:03 1118 11
  • Poziom 19  
    Witam
    mam problem z głośnikami przy podłączeniu do wzmacniacza nazwy nie znam trudno było odczytać jedynie że ma 1000 wat. skrzynia grała!!!! po podłączeniu do wzmacniacza blaupunkt gt 460 800 wat dla sprawdzenia odezwały się . kiedy stwierdziłem że biorę tego gt460 i podłączyłem wszystko głośniki zamarły nie odzywają się wcale. nawet na innym sprzęcie. głośniki niby nie śmierdzą żeby były spalone. czy idzie je naprawić czy coś w tym stylu??? niby łącznie skrzynia ma 1200 wat . zdjęcie głośnika zamieszczam niżej.
  • Poziom 29  
    Sprawdź chociaż czy cewka ma przejście. Sprawdzając miernikiem na tescie ciągłości. Sprawdź też czy odezwie się gdy wciśniesz go do środka (tylko bez przesady).
  • Poziom 31  
    Jeśli nie ma nic to "głośnik martwy"(cewka przepalona)...
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jak kolega u góry, chyba wszystko jasne? Możesz wymieniać cewkę, tylko pytanie, Czy dasz radę? i będzie się opłacać?
  • Poziom 19  
    no właśnie czy się opłaca
  • Poziom 31  
    Gdzie znajdziesz cewkę do tego jeśli danymi tego głośnika jest (1000W). Wątpię że uda Ci się dopasować cewkę... To nie Tonsil że masz całe zestawy do regeneracji... Druga sprawa ten Blaupunkt miał mniejszą moc niż ten głośnik a mimo to go "rozniósł" grając chwilę to chyba świadczy o tym że to chińszczyzna. Ale to jest moje zdanie. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    masz racje szajs . pytałem brachola skąd to wział. jak usłyszałem firmę to powiedziałem że niech sobie w ........ wsadzi . firma VOICE KRAFT
  • Poziom 36  
    z tego co wyczytałem, to ten blaupunkt ma 70 watt na kanał.
    Te głośniki, cóż, trudno powiedzieć, ale przypuszczam że nie więcej.

Proponuję też przeprowadzić test 9V baterią - przyłożyć ją do głośników. Jeśli membrana się poruszy i dadzą oznaki życia, znaczy że coś z kablami. Jeśli nie, to najprawdopodobniej cewka spalona.

Swoją drogą, co za szajs, że się rozlatuje bez powodu.
  • Poziom 19  
    próba baterią na nic zero odzewu
  • Poziom 36  
    a więc cewka spalona - głośniki do wyrzucenia, gdyż raczej nie opłaca się ich reanimować.