Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

platan+ISDN= rozlaczanie rozmow...

duss 07 Sty 2010 18:09 3515 18
  • #1 07 Sty 2010 18:09
    duss
    Poziom 10  

Witam mam big problem:

Centralka Platan SIGMA + 1 LM analog + 1x ISDN z 3 nr tel . TPSA

Problem mam takie ze jak ktos dzwoni na miasto oto wychodzi z ktorego z nr tel ISDN i czesto zdaza sie, ze polaczenia sa rozlaczane :

Pani A z mojego ISDN'a dzwoni do Panie B na linie analogowa w TPSA - czekamy 1 dzwonek, 2-gi -odbiera Pani B polaczenie - mowi dzień-"dobry" i nastepuje rozlaczenie poloczenia - dopiero za 4 razem jest poprawnie nawiazane polaczenie.... ;(((

tak sie zdaza dzwoniac na rozne nr tel w polsce...

Centrala jest nowka - wiec ja wykluczam,
    TPSA - sprawdzalo linie - nie widza problemu,
    Zakonczenie NT - podobno wymieniali,
    Na linii niema zadnych babezpieczen, ktore moglyby zaklucic polaczenie
    Aparaty wew. nowki - bezprzewodowe,

a klient chce mnie wyrzucic razem z centrala ;(

0 18
  • #2 07 Sty 2010 22:13
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

A dzwiniłeś bez centrali bezpośrednio z PSTNa lub ISDNa ?
    Jaki typ bezprzewodowych?

0
  • #3 07 Sty 2010 23:52
    oscar2000
    Poziom 33  

dołącz konfigurcaje wtedy będzie można coś zweryfikować .....

0
  • #4 08 Sty 2010 00:10
    macmm
    Poziom 24  

Sugerowałbym również restart zakończenia NT. Odłączyć zasilanie oraz linię. Wtedy sprawdź z centralą ale nie podłączaj telefonu do gniazd w NT. Jak nie poskutkuje to sprawdź metodą Tracera

0
  • #5 08 Sty 2010 08:42
    suncez
    Poziom 16  

Od dwóch miesięcy mam inną sytuację, połączenie przychodzi na ISDN w centralce CCT-1668s i po kilku sekundach od odebrania jest rozłączane. Tak zdarza się kilka razy dziennie. Wymieniałem karty sterownika, BRA, TP zmieniła NT, łącza są ok a dalej rozłącza.

Piszę o tym tylko po to, aby zwrócić uwagę na ewentualne inne przyczyny usterki. W tej chwili nie mam pojęcia, co się dzieje.

A zdarzają się w TP poważne, wręcz nieprawdopodobne wpadki, jak ta że w u klienta w Koszalinie nie można dodzwonić się na numery 601, 501 i pewnie inne pierwsze z danego zakresu - numer jest za krótki, a z zerem jest ok.

0
  • #6 08 Sty 2010 10:28
    duss
    Poziom 10  

- dzwoniac bezposrednio z ISDN'a bez centrali raczej bylo oki i chyba nie rozlaczalo polaczen,

- aparaty bezprzewodowe to najprostrze PANASONIc ki,

- probowalem dzialac tez na wylaczonym NT,
    -Wczoraj z nocy dodatkowo podlaczylem uziemienie centrali - i problem jest nadal,

Zauwazylem rowniez, ze jak wychodze z ktoregos MSN z ISDN na miasto to za pierwszym razem mnie rozlaczy, a jak bede dzwonil 2 , 3 4 raz bedzie oki..... potem odkladam sluchawke na 15 min i chce dzwonic i mnie rozlacza..... ;(

konfiguracja w zalaczniku : http://duss.w.interia.pl/test.sig
    Narazie ustawilem ze polaczenia wychodza z linii analogowych LM1 i 2
    Linia LM2 to Analog wyciagniety z IDSN'a

0
  • #7 08 Sty 2010 15:05
    macmm
    Poziom 24  

Ten brak możliwości wyjscia za pierwszym razem to nic strasznego. TP usypia łącze, i próba nawiązania polaczenia powinna je pobudzić. Ale czasami łącze nie zdąży wstać w zadanym czasie i centrala stwierdza że umarło. Oczywiście nie jest to prawidłowe. Łącze z opóźnieniem ale powinno się obudzić.

0
  • #8 08 Sty 2010 16:34
    vinci
    Poziom 25  

mozna poprosic tp o nieusypianie łącza, ale nie to jest przyczyną skoro bezposrednio z NT jest dobrze, proponuje podmienic wyposazenia ISDN w platanie, kiedys zdarzylo mi sie nowe wyposazenie walniete, co prawda w slicanie..

0
  • #9 08 Sty 2010 19:24
    duss
    Poziom 10  

wlasnie do swojej firmy kupile sigme i mam kilka kartidsn i bede chcial je podmienic - ciekawe co sie okaze ;P

0
  • #10 09 Sty 2010 13:23
    gareththief
    Poziom 11  

Witam, przyjzalem sie konfiguracji która przesłałeś i na pierwszy rzut oka nie widzę błędów.
    Zgodzę się z przedmówca że łączę może być usypiane i to może być powod bałaganu.
    Jeśli masz karte linii analogowych miejskich, to sprobój podłączyć centrale z NT przez porty analogowe.

0
  • #11 09 Sty 2010 20:36
    duss
    Poziom 10  

tak wlasnie zrobilem i narazie dziala ;) - ale to i tak nie rozwiazuje problemu ;)

a powiedzcie jesli lacze jest usypiane to na aparacie ISND tez bedzie rozlaczac?

0
  • #12 10 Sty 2010 20:41
    macmm
    Poziom 24  

Nekoniecznie. Aparat zazwyczaj więcej razy wysyła setup. Centrale są bardziej rygorystyuczne pod tym względem. Ale da się zauważyć po jakim czasie od podniesienia słuchawki dostajesz sygnał.Kiedy łącze jest uśpione będzie to na pewno ponad sekunda, a kiedy czynne praktycznie od razu.

0
  • #13 11 Sty 2010 14:14
    Jack14
    Poziom 37  

Usypianie warstwy drugiej nie powoduje zrywania połączeń.
    Problemem zapewne jest utrata synchronizacji przez Sigmę (jeśli telefony analogowe lub ISDN-owe podłączone do NT działają jak piszesz prawidłowo).

0
  • #14 11 Sty 2010 22:27
    macmm
    Poziom 24  

Jest dokładnie tak jak pisze Jack14, i na tym polega różnica pomiędzy centrala a telefonem ISDN. W telefonie po podniesieniu słuchawki nie będzie nic się działo dopuki nie wstanie 1 warstwa. A jak wstanie to z drugą już nie będzie problemu. A w centrali uśpienie tej warstwy powoduje wywalenie synchronizacji Prawdopodobnie jest tak że jak wstaje jakiś styk ( pobudza się po uśpieniu) to w centrali występuje jakiś problem z synchronizacją i rozwala rozmowy na innych stykach

0
  • #15 20 Sty 2010 12:09
    Keplak
    Poziom 17  

Kart ISDN w Sigmie raczej bym wykluczył skoro połączenia przychodzące są ok. ponieważ zbudowane są praktycznie na jednym układzie scalonym ( oczywiście nie licząc drobnych elementów dopasowujących ) . Jeżeli jest możliwość wgrania nowszego oprogramowania do centrali to bym to zrobił. Ostatnie chyba jest 4.00.22. ( sprawdź na wyświetlaczu centrali jaka wersja jest obecnie )

0
  • #16 20 Sty 2010 17:38
    mariuszj4
    Poziom 10  

Jeśli problem dotyczy ruchu wychodzącego podejrzewałbym problem z wpisanymi nr msn w uprawnieniach linii miejskich, można spróbować zatem wpisać nr msn z kierunkowym bez zera taki sam dla obu kanałów isdn. Można również nic nie wpisywać i sprawdzić. Jeśli próby z msnami nie przyniosą rezultatów to radzę zalogować takie połączenie wbudowanym w centralę testerem isdnowym a logi przesłać do serwisu fabrycznego mailem.

Pozdrawiam

0
  • #17 20 Sty 2010 20:27
    Keplak
    Poziom 17  

W pliku konfiguracyjnym cyklicznie pojawia się błąd :
    > (64) Raport ze sprawdzania systemu plików.Błąd systemu plików (0x0004) . Nie wiem bardzo co to znaczy ale nie powinno go być. Zastanawia mnie również ustawienie ISDN. Jednego masz z MSN-mi a na innych DDI, coś mi tu nie pasuje. Napisz jakiego charakteru są to łącza może coś się wyjaśni....
    A centrala ma wersję oprogramowania 4.00.19 więc jak wszystkie parametry ustawionych łącz będą poprawne a usterka będzie dalej można się pokusić o aktualizację ( z doświadczenia wiem, że nie jednemu instalatorowi uratowała tyłek )

0
  • #18 21 Sty 2010 11:05
    mariuszj4
    Poziom 10  

Opisywany przez użytkownika "Keplak" błąd dotyczy plików pamięci na DSP i nie ma nic wspólnego z rozłączaniem połączeń na ISDN. Aby usunąć ten problem radziłbym sformatować pamięć na DSP i nagrać ponownie zapowiedzi, wgrać pocztę głosową ( z telefonu musisz wejść w tryb programowania i wybrać kod 90 i 91, centrala się zrestartuje). Co do upgradu do nie wiem czy "uratuje tyłek":-) bo zmiany z wersji 4.00.19 do najnowszej 4.00.22 dotyczą obsługi konsol wysokonapięciowych oraz poprawek w protokole PCTI.
    W dalszym ciągu radzę sprawdzić wpisy MSN/DDI w zakładce "Uprawnienia linii miejskich".
    A jeśli chodzi o ustawienia konfiguracji BRA to jeżeli masz MSN powinieneś mieć ustawione punkt-wielopunkt i tei=auto.

0
  • #19 21 Sty 2010 17:15
    Keplak
    Poziom 17  

Wgranie nowego programu ma na celu nie tylko poprawienie funkcjonalności i błędów w centrali zgłoszonych serwisowi przez instalatorów ( bo to my jesteśmy i klienci królikami doświadczalnymi ) ale również " czyszczenie pamięci " , ponowne załadowanie programu na poszczególne karty, itp.
    Dzięki za info z tym błędem bo nie wiedziałem co to znaczy.
    W uprawnieniach linii miejskich są wpisane numery zawierające 7 cyfr. Można do klepać jeszcze kierunek i sprawdzić.....

0
  Szukaj w 5mln produktów