Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Whirlpool ADP4610 -sterowanie zasobnika detergentów

adamszula 07 Jan 2010 19:19 10278 1
    adamszula
    Level 1  
    Moja zmywarka podczas mycia powinna otwierać pojemnik z proszkiem za pomocą elektromagnesu. Robi to, ale napięcie podawane na elektromagnes ma nieregularne skoki, co powoduje kilkukrotne jego zadziałanie. Sprawdziłem kable i elektromagnes jest ok. Może ktoś ma schemat do tego typu.
    Jasxx
    Level 21  
    Napięcie na elektromagnes podawane jest dwa razy podczas podstawowego programu mycia.

1. Podczas mycia podstawowego na 2 sekundy w celu otwarcia klapki (woda zimna zaraz po pobraniu, grzałka jeszcze wyłączona)
    2. Podczas płukania na 2 sekundy w celu wlania nabłyszczacza (woda gorąca, grzałka włączona jednak w celu zmniejszenia poboru prądu na te 2 sekundy się wyłącza).

Elektromagnes zasilany jest prądem przemiennym 230V poprzez programator i tam lub w wiązce przewodów powinieneś szukać problemu.

Myślę jednak, że go nie masz, bo kilkakrotne zadziałanie elektromagnesu spowoduje podanie tak dużej ilości nabłyszczacza, że woda będzie się gwałtownie pienić, przelewać przez komorę zmywarki i w konsekwencji zalewać kuchnię lub spowoduje zadziałanie wyłacznika w misce ściekowej (błąd F2).