Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XSARA PICASSO 2.0 HDI rok 2003 nie działają wycieraczki

polmarki 07 Jan 2010 19:34 8245 5
    polmarki
    Level 12  
    Witam!. Kupiłem używaną Xsarę Picasso rok 2003 2.0 HDI po lifcie. Problem w tym że nie sprawdziłem dokładnie przed zakupem (moja wina) Nie działają przednie wycieraczki( bezpieczniki sprawdzałem wszyskie OK) Dodatkowo zauważłem że przy włączaniu kierunków na wyświetlaczu nie pokazuje się prawy lub lewy kierunek tylko ta kontrolka która świeci po włączeniu włącznika od świateł awaryjnych. Pytałem sprzedającego czy coś było naprawiane. Odp. oczywiście jemu wszystko działało. Proszę o podpowiedź może to typowa usterka. Nie chciałbym wydawać pieniędzy w serwisie.
    elektro-mat
    Level 9  
    co do kierunków to prawdopodobnie wina przełącznika. przełącznik po włączeniu kierunku podaje dwa plusy jeden do bezpieczników i żarówki a drugi właśnie do licznika. a co do wycieraczki to sprawdz czy pojawia sie napięcie przy silniku wycieraczki.
    Pan Garret
    Level 12  
    Ja też niedawno kupiłem Xsarkę i mam problem ze spryskiwaczem. Mechanik mówi, że to sprawa modułu BSI. Moduł ten steruje wszystkim: wycieraczki, spryskiwacze, kierunki itd.
    olko
    Level 10  
    Witam,
    U mnie sprawa wygląda następująco (Xsara Picasso 2.0 HDI 200r): włączając lewy kierunkowskaz zapala mi się kontrolka i ogrzewanie szyby i lusterek, włączając prawy kierunek w/w kontrolka gaśnie... gdzie można szukać przyczyny , w przełącznikach kierunkowskazów ?. Drugi dość dziwny problem w mojej Xsarce.. to praca wycieraczek, po włączeniu zatrzymują się gdzie chcą na przedniej szybie, po 3-4 próbie włączenia wrócą w końcu na swoje miejsce. Poradźcie proszę co gdzie poszukać.. Pozdrawiam.
    Heniek1234
    Level 15  
    witam sprawdz czy nasz mase na silniku wycieraczek
    15darekvw
    Level 27  
    mozna sprawdzic czy dochodzi zailanie do silniczka wycieraczek oczywiscie podstawa,bezpiecznik tez,oraz czy w BSI sa wszystkie piny i kostki nie sa zasniedziałe ostatnio miałem tak w megance zblokowane immo i brak sterowania c.zamnków i jednej szyby,ok siedem pinów zasniedziało i przy wypieciu kostki wyszły z kostka,ewentualnie pozostaje diagostyka bsi.