Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 problem z podlaczeniem radia

14 Lip 2004 19:43 3656 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,jestem tu nowy i mam slabe pojecie o caraudio.Chialem podlaczyc radio clarion model 60669382 do 206 z 2003r.Podpiolem kostki iso takie jak byly fabrycznie i radio nie chce sie wlaczyc,jest tylko podswietlony panel,slyszalem ze jakies kabelki trzeba zamienic??Pomocy! Z gory dziekuje
  • Poziom 21  
    Bez servisu PEUGOTA nic nie zrobisz, poniewarz trzeba odblokować podawanie napięcia w komputerze auta i wszysko będzie ok. Kombinacje ze zmienianiem przewodów mogą się skończyć tragicznie dla komputera w twoim aucie. Uważam, że ryzykować nie warto bo komputer trochę kosztuje[/b]
  • Poziom 2  
    ok,dzieki wielkie!!Slyszalem czasami ze samochod wariuje od nie fabrycznego radia jak sie je samemu podlacza.Czyli czeka mnie wizyta w serwisie:( Szkoda ze producenci aut robia takie utrudnienia.Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    a może to po prostu olej i odetnij zailanie ze złącz podłączając je nowym przewodem z gniazd bezpieczników
  • Poziom 43  
    I podaj 12V na ostatnie styki w złączce zasilania a napewno padnie Ci komputer. Prościej jest zastosować przejściówkę i w niej połączyć zasilania w jedno które jest stałe. Zagra a w przypadku kłopotów wyjmiesz przejściówkę i pojedziesz na serwis. I uwaga ! W oryginalnej kostce zasilającej radio są własnie styki od komputera, przejściówka je pominie ale jak nie wiesz które to i jak to zrobić to lepiej zleć komuś kto ma pojęcie bo wymiana komputera w aucie do naprawdę duże koszty.

SławeK
  • Poziom 16  
    Moim zdaniem najtaniej i najlepiej bedzie tak jak pisze makumbapit bo w serwisie troszke za to zaplacisz!Pamietaj, że wiekszość radyjek musi mieć podłaczone 12V na pamiec bo inaczej radyjko nie wstanie!
  • Poziom 43  
    A pewnie , najlepiej potnij instalację siekierą !
    Jak takie coś jak piszesz czytam to nóż sam mi się w kieszeni odtwiera.
    A nie mozna się kogoś mądrego poradzić zrobić to elegancko i bezpiecznie ? Czy to takie kosztowne i trudne ? A jak auto jest jeszcze na gwarancji, potnie kable a potem ojciec pojedzie do serwisu i unieważnią mu gwarancję albo nie będą chcieli tego w jej ramach naprawić. Zabierze dziecku komputer i nie poczyta już sobie głupot na Elektrodzie.
    Na zdrowie!

SławeK