Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer aktywny czy zestaw 2.1?

username 07 Sty 2010 19:47 1533 4
  • #1 07 Sty 2010 19:47
    username
    Poziom 15  

Witam

Potrzebuje jakiś głośników do komputera (właściwie to laptopa) tak za 200-250zł. Głównie do słuchania muzyki, amatorskiego grania na gitarze basowej (na softwarowym symulatorze wzmacniacza z efektami).

Zastanawiam się nad 2 opcjami:

- Subwoofer aktywny z dużym głośnikiem basowym połączony analogiem (chyba nie ma z spdif) z laptopem (dźwiękówka to legendarny IDT 9200) - czyli słuchałbym soprany i średnie laptop, bas z subwoofera.

- Zestaw 2.1 niemniej wszystko z drewna i duży (wymiarowo) głośnik basowy i wejście cyfrowe dźwięku spdif (kabel).

Myślę nad subem:

- VOICE KRAFT VK 880 SW (może większy ale sporko droższy SW 7810CH ?!)
    - Yamaha YST-SW012

ze wskazaniem na Voice Kraft (kiepska firma, ale w testach podobno nie najgorzej wypada jak za ta kasę, choć z obcinaniem pasma ma problemy).

Myślę nad zestawem 2.1:

- microlab FC-530 (ale nie mają TOSLINK)
    - i dalej pustka..

Polećcie który wariant lepszy (Sub + laptop czy zestaw 2.1) oraz co się konkretnego nada :)

0 4
  • #3 07 Sty 2010 20:03
    username
    Poziom 15  

A jakiś argument? Swego czasu VK SW 7810CH był wychwalany na forum (w końcu tam siedzi ALPS, ciekawe tylko czy w mniejszym bracie też..)

0
  • #4 07 Sty 2010 20:26
    MITIW
    Poziom 15  

Widzę że po prostu masz ochotę na tego suba i szukasz potwierdzenia trafności swojej decyzji. nie twierdzę że jest to zły sub ale chyba chodzi też o to żeby i wyższe tony w miarę grały. po prostu jestem zwolennikiem zestawów

Dodano po 12 [minuty]:

A głośniki w laptopach to zabawki

0
  • #5 07 Sty 2010 21:21
    degename
    Poziom 18  

Ja się wypowiem o zestawach 2.1. Do tych 250 zł można znaleźć ładne zestawy Media-Tech. I proszę się nie śmiać z tej firmy bo ich zestawy przewyższają zestawy Creative. No może nie mają dużych głośników nisko tonowych ale za to siedzą tam zwykle dwa takie które naprawdę ładnie oddają wszelkie basy. Polecałbym zestaw Partita Pro DB 2.2, Vito Pro DB 2.2, TORNADA PRO DB MT3316. Te słyszałem i mogę polecić. Wyszła już nowa TORNADA MT3323, ma nawet radio ale za to ma tylko jeden głośnik niskotonowy i nie wiem jak gra. Żaden z tych zestawów nie ma Toslinka, każdy ma złącza chinch dzięki czemu można nawet samemu zrobić sobie kabelek jaki nam pasuje. Słyszałem raz subwoofer VK ale jak dla mnie za bardzo walił. A słuchanie muzyki na laptopie który kaleczy dźwięk... nawet z subem nie polecam bo próbowałem.

0